Kateri dron ,quadcopter za hobby kupiti ?

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Če ti ni preveč, je tole best buy - SJRC F11 PRO ( znižan)

Če bi pa malo manj dal, pa da je vseeno za moje pojme super flytime, izberi pa Eachine E511S

Pri obeh vzames 3 baterije in ti povem da je več kot preveč.
Jaz imam sicer Eachine E511 ki sem ga vzel bolj kot ne iz zajebancije, pa se je obnesel top, ampak je E511S mogoce boljsa izbira zaradi GPS, trenutna igrača je pa tisti zgoraj SJRCF11PRO .
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.132
2.208
113
Vsi rabijo svoj android telefon z Bloo...?
kako je pa z baterijo v kontrolni enoti? ta napaja telefon!
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Večinoma ne rabis telefona povezanega za upravljanje, ga pa rabis za razne follow me, kroženje okoli točk, live view ( 5G tudi cca 300-500m) .

Jaz ga na začetku nisem uporabljal telefona, kasneje se pa navadiš da je luštna stvar, baterije u dalincu pa nebos spraznil z 3 baterijami, če te to skrbi, telefon ima pa lastno napajanje ane :)
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Velika večina podatkov, kar se tiče drona samega (torej baterije, višina, oddaljenost, hitrost itd.) so izpisane na kontrolerju. Telefon pa ti ponuja še nastavitve kamere, izbiro profilov letenja, sliko v živo, itd. Govorim za Mavic 2 (Pro in Zoom) - recimo Mavic Air nima zaslona na kontrolerju!
 
I

Izbrisan uporabnik 474

DJI_0284-HDR.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Alex

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.132
2.208
113
Zakaj ne date svojih slik. Nobena od zgornjih 3-h ni 'naša'
Dobr, ali je v kompletu prikazovalnik-displey?
 
  • Všeč mi je
Reactions: endvatri
I

Izbrisan uporabnik 474

"Naša" kot kaj= Slovenija al od uporabnikov? Na zgornjih treh ni Slovenija, so pa vse 3 moje. Švedska.

Od prej linkanih Hubsanov nima nobeden zaslona na krmilni enoti in je praktično nujen telefon.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Saj verjetno veš da te slike so le 50% odvisne od kamere, ostalo je pa od obdelave, pravilne pozicije drona, svetlobe, itd...

Večina žal misli da si kupi drona in tak slike kr letijo vn :D
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Saj verjetno veš da te slike so le 50% odvisne od kamere, ostalo je pa od obdelave, pravilne pozicije drona, svetlobe, itd...

Večina žal misli da si kupi drona in tak slike kr letijo vn :D

Bi rekel da je obdelava zadnjih 10% 70% je dron, 20% pa kamera. Slike so recimo posnete z "bracketing" - 5 slik, vsaka z drugačno osvetlitvijo. Te potem združimo in dobimo odlično HDR sliko. "Problem" bracketinga je, da morajo biti slike popolnoma identične, drugače pri zdruzevanju izgubljamo ostrino. Še toliko težje je to pri dronu, 100m visoko, ob vetru in lastnih vibracijah...snemanje videa lahko poteka pri full auto in načinu H.264, 4K in 30 fps. Za povprečnega uporabnika bo to vrh glave, video bo pa lep, barve polne. To velja tako za verziji Pro kot za Zoom. Pro pa gre še korak naprej. Ima 1" full size Hasseblad senzor. Ob uporabi kodeka H.265 v načinu D-Log dobimo na prvi pogled zelo slab posnetek - barve so sprane, vse je nekak svetlo. V tem načinu je naknadna obdelava nujna - t.i. "color grading." Korak dalje je potem uporaba ND filteov in popolnoma ročnih nastavitev (Pro namreč ponuja ročno nastavitev tako shutter speed kot aperture, poleg seveda whute balance in ISO).