Kateri dron ,quadcopter za hobby kupiti ?

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Citat:
Uporabnik scenic16 pravi:
2. člen

4. Izvajanje letalskih dejavnosti je uporaba sistema brezpilotnega zrakoplova, za plačilo ali brez njega , kadar gre za potrebe opravljanja nalog iz zraka ( npr. snemanje iz zraka , oglaševanje iz zraka, nadzor iz zraka, protipožarna zaščita, proženje plazov, letenje v znanstveno-raziskovalne namene, letenje za televizijske in filmske potrebe in potrebe poročanja, letenje za potrebe posebnih dogodkov).

Jst mislim da snemanje lastnih otok ki se igrajo na travniku ne spada pod "opravljanje nalog iz zraka". Dejavnosti v oklepaju pa se nanašajo na tipe nalog, ampak še 1x, dokler snemaš bilokaj za lastno uporabo težko padeš pod to točko oz. bi težko vzdržalo na sodišču če bi se že kdo obregnil pod tole.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.519
267
113
Da malo obudim temo...

A mamo v sloveniji kaksen aktiven forum o dronih? Un na modelarjih je bolj neaktiven...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.881
3.006
113
Da malo obudim temo...

A mamo v sloveniji kaksen aktiven forum o dronih? Un na modelarjih je bolj neaktiven...

Preden se začneš s tem ukvarjat si preberi https://www.caa.si/upload/editor/file/file435b2d57ce4200f.pdf če še nisi.

Mene je po pravici povedano čisto minilo se ukvarjati s tem pa sem jih kar nekaj sam izdelal. Če bi upošteval vse omejitve že v naši vasi in okolici skoraj ne bi mogel več leteti ne da bi gledal kdaj bi ti nekdo prišel kazen napisat. Letim še kdaj če slučajno nečaki pridejo ker jim je zanimiv FPV kaj drugega pa ne.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.519
267
113
Kolikor sem razumel za majhnega ne rabim posebnih dovoljenj.

Ni mi tok prioriteta sestavljanje in modelarstvo, tko da sem nabavil kar cel komplet.

Tud meni je FPV najbolj zanimiva zadeva, ceprav je tudi samo letenje zanimivo...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.881
3.006
113
Kolikor sem razumel za majhnega ne rabim posebnih dovoljenj.

Ni mi tok prioriteta sestavljanje in modelarstvo, tko da sem nabavil kar cel komplet.

Tud meni je FPV najbolj zanimiva zadeva, ceprav je tudi samo letenje zanimivo...


Ja do 0.5 kg skupne teže ampak če ne kupiš res tistega mini jajca od drona si takoj čez. Nič vsaj približno resnega ni za to kilažo.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Da se že sestavit dron z pod 500g... Kakšen 210 okvir, kamera RunCam Split, nano, Micro Swift ali kaj podobnega, 600mW oddajnik... Pa imaš majhen dron, ki lahko leti tudi do 1km daleč... Je pa res, da ne bo trajal pretirano dolgo, čeprav z pazljivim izborom motorjev, propov in baterij se da tudi tukaj nabrati par minutk...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Jst imam pod 250g setup z FPV in GPSom (loc/pos hold, RTH), doseg je v tem setupu bolj omejen s samim trajanje baterije (3 min). Je pa to racing setup, BP obesim nanj namesto 500mah baterijo tako s 3x večjo kapaciteto in potem se da dobit enih 8 min letenja. Ampak užitek v letenju preko FPV je pa z lahkim setupom top!:D
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.881
3.006
113
Jst imam pod 250g setup z FPV in GPSom (loc/pos hold, RTH), doseg je v tem setupu bolj omejen s samim trajanje baterije (3 min). Je pa to racing setup, BP obesim nanj namesto 500mah baterijo tako s 3x večjo kapaciteto in potem se da dobit enih 8 min letenja. Ampak užitek v letenju preko FPV je pa z lahkim setupom top!:D

To bi pa res rad videl kaj imaš ti za manj kot 250g z baterijo za letet. Mikro dron tistega ki ti z dlani vzleti.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Tudi mikro droni sto strupeni. Kakšen 90, 100mm setup, pred kratkim so se razpasli brushless motorji (pred tem so prevladovali krtačni iz zobnih ščetk). Imam enega 90, z krtačnimi motorji pa zadeva leti svinjsko hitro. Gor je kamera z integriranim 25mW oddajnikom, ima FrSky sprejmnik z polno 16 kanalno podporo, novejši imajo celo tudi polno telemetrijo. Pa zadeva z 1 cell LiPo leti komot 5 minut...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Ja kot je Gargy omenil, osnova je FPV micro racer na 130mm frameju z 1306 motorji. Meni je bil izziv naredit 250g build ki ima vso možno funkcionalnost. Imam pa GPS, 25mW AV oddajnik, 700TVL FPV wide angle kamero, OSD s prikazom vse telemetrije na FPV, barvni LED strip z indikacijo statusov, beeper (pomembna stvar ko pade kje v travo). Skratka ni da ni.

Tole je pa slika z 500mAh 3S setup ki ima natanko 250g. S tako konfiguracijo doseže 80km/h in ima 3min letenja (zraven je AA baterija za primerjavo velikosti):
quad.jpg


Aja vzlet z dlani ni ravno priporočljiv ker tile kavni mlinčki skupaj z mulčerji od propelerjev lahko naredijo precej grdo rano.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.392
5.373
113
Na prireditvi Diši po Prekmurju, ki je danes na Pogačarjevem trgu v Ljubljani, se je zgodila nesreča, v kateri življenje izgubil 24-letnik iz Bratonec, ki je na prireditvi sodeloval kot član ekipe Lušta.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Še vedno pa ne razumem kaj imajo droni veze s mobilniki in tablicami, razen da ga "privežeš" na dron? Kaj ta tema sploh dela tukaj?
Pa ta tema bolj paše pod "Bitka med spoloma" kot sem noter:bonk:
 

jakepel

Zelenc'
3. jun 2018
2
0
1
Živjo!
Nameravam kupiti Dji Mavic Air in me zanima ali ga bom lahko vozil brez kakih izpitov,... Nekje piše, da mora biti masa <250g, nekje pa <500g. Kaj sedaj velja? Dron namreč tehta okoli 430g.
 

KoShy

Zelenc'
10. maj 2011
7
0
1
Mene pa zanima ali ima kdo tu drona s kamero in bi bil pripravljen v LJ "pogledati" na eno streho, če je tam moj dron, namreč sem ga izgubil:)
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.519
267
113
kok pa je velik?

a mas log, kje je je letel, in kje si ga zgubil? a ti je dol padu, al kako si ga zgubu?