Kateri dron ,quadcopter za hobby kupiti ?

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Na gearbest so imeli avgusta flash sale za MI Drone 4k za 385€. Pa še eu express shipping je bil, tako da je prišlo mimo carine
cool-1.gif
Žal je pa zdej konec in je precej dražji. Lahko pa da še bodo imeli kake akcije.

Drone je pa zakon. Sem bil full presenečen kako stabilen je, pa ima realno 20 min letenja na polno baterijo.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Kamera je 4k. Nisem še uspel kaj pametnega posneti. V torek, ko sem ga dobil, me je neki gimbal zajebaval, včeraj sem pa šele na koncu ugotovil, da sem sd-kartico pozabil dati noter
bonk.gif
Bom dal en sample, ko bo malo boljše vreme.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
samo vprašam če se zavedaš odgovornosti s takim letenjem kot na zgornjem posnetku?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
To da ni dovoljeno je najmajn kar je. Ko boš nardil par jurjev škode ali pa koga poškodoval bo zabavno. Še vrhunska roba za 10x cene te kitajske igrače lahko odpove brez opozorila.

Tole instant "modelarstvo" je prineslo samo sranje. In zaradi takih kot ste tebi podobni bomo najebali vsi.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.548
2.409
113
špilferderber.... edina sveža stvar v zadnjih 30 letih od rv modelov naprej.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
glej jaz sem že mel pizdarije ko mi je oprema odpovedala in nočem več tega. Pa je bilo na modelarskm letališču stran od hiš in ceste. K sreči je bil samo 1.2m model, ki je sfalil dva modelarja za par cm pri polni hitrosti. Pa ni bilo nič v moji moči da bi zadeve rešil. In če se drži nekega reda, da nardiš maksimalno za varnost je možnost poškodb manjša.

Ko pa gledam zdaj tote novodobne modelarje ko nabijajo pune šuse ostalim 1m nad glavami, ne držijo se nobenih koridorjev. Naenkrat jih je 5 v zraku in podobno. V glavnem mene je minlo, da še hodim dol na pisto. Ko pa rečeš kaj glede varnosti so pa vsi pametni češ kaj gnjaviš itd. Letajo med bloki, nad strnjenimi naselji itd
V "starih" časih sem bil doli na pisti vsak popoldan. zdaj nisem letel že od marca. Sem parkrat letel trexa 600-ko in folk pod helijem hodi pa stoji par metrov stran. Pa ko taka "igrača" brez težav ubije koga

Če sem špilferderber pač sem. Ampak problem je ker bo celo zračno modelarstvo zaradi takih dobilo neke omejitve in ne zaradi "špilferderberjev". Po eni strani hočem da je čimprej uvedeno nekaj podobnega kot v USA ali pa recimo v Avstriji. Po drugi si pa niti malo tega ne želim.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.285
2.270
113
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
... Po eni strani hočem da je čimprej uvedeno nekaj podobnega kot v USA ali pa recimo v Avstriji. .....
zdej bomo pa mi zaradi tvoje sposobnoszi nasankal?
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Treba je met neko zdravo pamet... In kakorkoli obračamo, podjetje DJI je z svojimi Phantomi povzročili obilen razmah med kvazi modelarji/letalci modelov.

So pa (vsaj zame) letalci akro helikopterjev posebna kasta. Čudovito jih je gledat, ampak tam pa gre lahko v tisočinki sekunde nekaj narobe... A ni ravno letos ali pa lani umrl svetovni prvek v akrobatskem letenju z heliji, ker so mu kraki grlo prerezali?!

Za mene ostajajo top "veje" FPV letenje z večjimi modeli (cca 2m) z možnostjo jadranja, pri čemer mora biti absolutno redundanca pri napajanju in fail safe (po možnosti avtopilot) ter micro race quadi... Recimo 210 in navzdol...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Citat:
Uporabnik brane_new pravi:
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
... Po eni strani hočem da je čimprej uvedeno nekaj podobnega kot v USA ali pa recimo v Avstriji. .....
zdej bomo pa mi zaradi tvoje sposobnoszi nasankal?

Ne ampak da se zaradi bedakov ki letijo nad naselji in cestami nekaj nardi.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
A ni ravno letos ali pa lani umrl svetovni prvek v akrobatskem letenju z heliji, ker so mu kraki grlo prerezali?!

Mah žal ni samo ena nesreča na leto. Ja se je že zgodilo večkrat da je heli koga ubil. Par let nazaj je enega obglavlo. Samo ajde to so pol 700 klase. Zato pa raje folku gnjavim dokler še ni pizdarije, ker ko pride do pizdarije je prepozno. Ko pa vidiš kaj vse folk počne pa tak brezveze. Niti promila zavedanja da je stvar nevarna. in večji procent takih je ravno med "instant" modelarji

Recimo uradna prireditev in ni mreže med folkom in pisto.
https://www.youtube.com/watch?v=9VyLE0GzE7o 5 kilska zadeva. in konci lopatice letijo blizu zvočne hitrosti.

https://www.youtube.com/watch?v=T6ZGta2El_I
 
Nazadnje urejeno:

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Pa dobr no, dronov z vgrajeno stabilizacijo in gps vodenjem ne moreš ravno primerjat z temi tekmovalnimi helikopterji, ki so narejeni da so nesstabilni, da lahko izvajajo piloti te akrobacije. Dron kitajski gor ali dol, je narejen, v primeru, ko izgubi signal ostane pri miru, potem se pa vrne domov. Kar sem stestiral včeraj. Malo več kot 1 kg tudu ne bo nikogar ubilo. Še najbolj nevarno je, da ti oko stakne, če imaš res smolo. Ampak ok mad ljufmi in naseljem vseenofajn, če ne letiš.

Kakor koli, tole je še en video. Tokrat ven iz naselja.


Ne vem sicer po kakem pravilu to dela, samo na gearbest je bil včeraj spet 350EUR. Če kdo misli nabavit, se splača počakat. Pa še preko EU skladišča sem ga jaz dobil, tako da je šlo mimo carine.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.285
2.270
113
Citat:
Uporabnik brane_new pravi:
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
... Po eni strani hočem da je čimprej uvedeno nekaj podobnega kot v USA ali pa recimo v Avstriji. .....
zdej bomo pa mi zaradi tvoje sposobnoszi nasankal?
mat sem bil prehiter.
sem si malo na jaotubeti ogledal drone defekt.
pa ta stvar je nevarna, nevarna. neodvisno od modela in cene.
ja, saj je zanimivo.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Citat:
Uporabnik dune pravi:
Dron kitajski gor ali dol, je narejen, v primeru, ko izgubi signal ostane pri miru, potem se pa vrne domov. Kar sem stestiral včeraj. Malo več kot 1 kg tudu ne bo nikogar ubilo. Še najbolj nevarno je, da ti oko stakne, če imaš res smolo. Ampak ok mad ljufmi in naseljem vseenofajn, če ne letiš.
crkne regler, crkne motor, crkne elektronika itd. To so zadeve na katere nimaš vpliva. Tu ti nič ne pomaga več stabilizacija in, da sam pride domov, ker pade cigl proti zemlji. Letiš nad cesto in pade na avto lahko pride do prometne nesreče. Letiš nad parkingom in pade na avto maš materjalno škodo itd. Letiš nad folkom dobi kdo na glavo.
Drugače pa vrteč propeler te lahko prav lepo razreže. Je en kolega na pisti nekaj probaval in mu je motor na letalu na polno zavrtel in mu pobegno v nogo. Čevl mu je razcefralo. Če bi bla roka bi mel kr lepo število šivov (kar se tudi kr pogosto zgodi, ko folk nastavlja zadeve in ne odklopi enega kabl na motorju pa zalaufa)
V glavnem zadeve so nevarne in tega se je treba zaveda, ker nesreče so se dogajale in se bojo.

Praviš da ima malo več kot eno kilo. Vrži si kilski kamen iz 50m na glavo pa poročaj kak bo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Brzkone