Kateri dron ,quadcopter za hobby kupiti ?

I

Izbrisan uporabnik 474

Prva slika je HDR z bracketingom, ter naknadno obdelana še v Lightroom.
Druga slika je screenacap iz D-Log videa, popolnoma neobdelana.

20190726_174845.jpg
VideoCapture_20190726-174822.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko
I

Izbrisan uporabnik 474

Ne (še), je pa v planu. Po reviewih je top, je pa res da se je treba zavedati njegovih omejitev. Je majhen in lahek, tako da ga veter hitro vrže iz tira. Namenjen je specifičnim uporabnikom, ki jih omejujejo regionalne omejitve za težo (rexcimo kot Kanada in Avstrija). Še za nekoga, ki veliko potuje z dronom, je kakšen Air boljša izbira (če ostanemo pri znamki DJI)
 

Brp500

Pripravnik
15. jul 2016
86
33
18
Namreč sem ga kupil prvega, katerega je bilo možno v evropi dobiti, a me zanimajo uporabniške izkušnje drugih lastnikov.
To je moj prvi dron in sem navdušen nad njegovo stabilnostjo (glede na velikost). Kupil sem ga prvenstveno za moja motoristična potovanja, da v posnetke lahko vstavim novo dimenzijo. Velikost, oziroma majhnost je prevladovala pri nakupu. Za prvi dron ok, dalje pa, ko bodo izkušnje večje in tudi zahteve pa bomo še videli.
Zahteve sem si postavil, da lahko opravim panoramske posnetke pokrajine v oddaljenosti do 200 metrov inn, da ne rabim skrbeti, da sem na meji z dosegom, da je čim manjši, saj si na potovanju že itak omejen z prostorom v kovčkih, da imam avtonomijo delovana za cel dan. Baterija vzdrži do 30 min (28 min sem že bil v zraku z eno baterijo) zato sem vzel fly more combo. Ustavim, sestavim, poletim za 10 minut, pospravim in grem dalje. Par krat dnevno poleteti, posneti mi bo dovolj energije. Preko zime, ko motor počiva bom pa malo treniral in se naučil delovati z komandami čim mehkeje, da bodo posnetki lepši, zanimivejši, atraktivnejši..
Posnetek je bil narejen včeraj v kar močnem konstantnem vetru in moj tretji dvig z dronom v življenju. Nikoli prej še nisem upravljal na daljavo neke igračke.

 
  • Všeč mi je
Reactions: tobacco in Jest
5. avg 2011
1.041
185
63
Okolica Ormoža
Namreč sem ga kupil prvega, katerega je bilo možno v evropi dobiti, a me zanimajo uporabniške izkušnje drugih lastnikov.
.....
Posnetek je bil narejen včeraj v kar močnem konstantnem vetru in moj tretji dvig z dronom v življenju. Nikoli prej še nisem upravljal na daljavo neke igračke.

Moram reči, da me je glede na tvoje izkušnje posnetek fasciniral. Bravo! Sam se sicer še nisem odločil za nabavo drona, ampak me vedno bolj mika.
 

Brp500

Pripravnik
15. jul 2016
86
33
18
No, tukaj je po mojem mnenju stvar takšna, da je potrebno zajeti čim več kadra. Več, kot je surovega materjala, več lahko dobiš, ko obrežeš posnetke.
Prvo sem se moral teoretično dobro pripraviti za prvi dvig drona, drugo, kako sploh deluje in leti. Čista jeba, če nikoli prej nisi upravljal nič z daljincem. Službenega viličarja se pač ne more primerjati z dronom.
Ko sem se dvignil sem pač vklopil kamero in nato doma malo postprodukcije.
Malo me je stiskalo v hlačah, ko sem ga zapeljal 100 m globoko pod nivo hriba na katerem sem bil do reke in nato preko reke do lovske preže. Nisem ga več videl in ne slišal. Return to home nisem upal uporabiti, ker sem se bal, da bo zgrešil ozek koridor med drevjem In sem ga zato le dvignil, ter vrnil do sebe na vizualno sliko, katero sem videl na telefonu. Malce je jeba tudi pernato živalstvo, saj so mimo drona v neposredni bližini letele vrane, čaplje, galebi, kanje...

Prvi dvig sem opravil le, da sem videl, kako sploh deluje, drugi dvig pa je bil že bolj resen. Imam le težavo, da sem doma v “Geo zone” to je v drugi coni, kjer se ne morem dvigniti iz latnega dvorišča niti v dnevni sobi. Firemware je narejen tako, da ne vklopiš niti motorjev. Spark in Mavic Air z potrditvijo leti v coni 2- Mavic mini ne! To bi naj proti koncu decembra popravili, kot so mi sporočili. Tako, da za trening moram najmanj 8 km od doma, da lahko poletim.

Tak je bil moj drugi dvig (prvi resen) z Mavic mini.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko
5. avg 2011
1.041
185
63
Okolica Ormoža
Jaz se za hobi ukvarjam tudi s snemanjem videa, za lastno uporabo. Kot vidim, je resolucija 1280x720. Je to maksimum? Zanima me tudi cena tega drona s kamero vred. Hvala za odgovor.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

DJI Mini snema z 2.7K. Cena je 399€, z Fly More combo (dodatne baterije itd.) pa 499€. Vsekakor se splača vzeti Fly More (kot pri vseh DJI dronih). Domet bi naj znašal do 2km (in po testih to drži), fly time pa do 30 minut (odvisno od vremena in načina letenja)
 

Brp500

Pripravnik
15. jul 2016
86
33
18
Jaz se za hobi ukvarjam tudi s snemanjem videa, za lastno uporabo. Kot vidim, je resolucija 1280x720. Je to maksimum? Zanima me tudi cena tega drona s kamero vred. Hvala za odgovor.

Ne vem zakaj bi potreboval več? Imam Tudi GoPro 7 black in sem poizkusil snemati v 4k. Kljub novemu super računalniku (sestavljen in kupljen predvsem za tele moje športe) je računalnik obdeloval podatke, kot bi pes kost glodal in obdelan posnetek potem nisem mogel gledati, ker TV je full HD, splet tudi ni še pripravljen za 4K, prenosi so zelo dolgi in sem vse skupaj vrnil na manjšo resolucijo. Sedaj je obdelava zelo hitra, lahko prenašam med napravami, po spletu...
Vse, kar je več pa naše utrujeno, izčrpano oko niti več ne zazna. Mladi še opazijo razliko, kateri imajo še dober vid, mi starejši pa...


Še nekaj je zanimivo. Kljub imenu “Mavic“ mini se takoj opazi razlika med Mavic mini in ostalimi Mavic modeli. Mali dron je precej bolj “plastičen”, če se lahko tako izrazim. Vidi se takoj, da so proizvajalci zbijali težo pri vseh delih. Koliko je kvalitetna bo pokazal čas. Za normalno uporabo mislim, da ne bo težav, za nekatere pa niti karbonska zaščita ne bi bila dovolj.
 
5. avg 2011
1.041
185
63
Okolica Ormoža
Brp500:
Resolucija 1920x1080 (full HD) je seveda nekoliko boljša, pa vseeno ni preveč zahtevna za obdelavo. 4K je pa seveda za današnje razmere in razpoložljive računalnike za domačo uporabo še prezahtevna. Seveda se zelo dobri posnetki dajo napraviti tudi v resoluciji 720p. Veliko pripomore lep sončen dan, tako da so barve bolj "žive".
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Zajema se ponavadi v 4K (če je le možnost), obdeluje v 4K in nato izvozi 1080P. Pri obdelavi imaš v 4K več informacij v videu, lahko crop-aš, velikokrat se zgoraj in spodaj doda črn trak za kao cinema efekt...
 

Brp500

Pripravnik
15. jul 2016
86
33
18
Za profesionalce da, za nas amaterje je pa to že zahteven projekt.
Še vedno smo v temi “Kaj kupiti”, da lahko tudi drugi uporabniki pred nakupom ugotovijo, kaj jih čaka po nakupu.

Na dronu in GoPro 7 black snemam v 2,7K in 60 f. Doma prenesem podatke na rač. in obdelam posnetke z programom Filmora.
Končan posnetek potem shranim v resoluciji 1920x1080 in 30 f. Program zahteva tudi tri različne kvalitete shranjevanja, kjer izberem najboljšo opcijo “Best”. Končno obdelane posnetke si nato shranem še na USB za direkno predvajanje na TV, shranim na YT (neobjavljeno in včasih javno) ter zunanji SSD disk.
2,7K in 60f mi TV ne predvaja. Niti full HD z 60f ne. Na comu lahko gledam ampak je bolj praktično na velikem zaslonu in hrbet na kauču.
 

borutz1234

Zelenc'
19. dec 2019
2
1
3
Prvi dvig sem opravil le, da sem videl, kako sploh deluje, drugi dvig pa je bil že bolj resen. Imam le težavo, da sem doma v “Geo zone” to je v drugi coni, kjer se ne morem dvigniti iz latnega dvorišča niti v dnevni sobi. Firemware je narejen tako, da ne vklopiš niti motorjev. Spark in Mavic Air z potrditvijo leti v coni 2- Mavic mini ne! To bi naj proti koncu decembra popravili, kot so mi sporočili. Tako, da za trening moram najmanj 8 km od doma, da lahko poletim.

Živijo,
sam se tudi zanimam za nakup Mavic Mini, pa me tole glede con zdaj preseneča. Kaj točno pomeni, da živiš v coni, kjer vzlet ni mogoč? A se da kje na spletu videti, katere so te dovoljene in nedovoljene cone?
 

Brp500

Pripravnik
15. jul 2016
86
33
18
Živijo,
sam se tudi zanimam za nakup Mavic Mini, pa me tole glede con zdaj preseneča. Kaj točno pomeni, da živiš v coni, kjer vzlet ni mogoč? A se da kje na spletu videti, katere so te dovoljene in nedovoljene cone?
Naloži si aplikacijo Dji fly in odpri zemljevid (lokacijo) in ti takoj pokaže NFZ cone. Kot jaz razumem je prva cona samo letališče z pisto, druga cona je širša okolica in tretja cona vzletni del, kjer letala pristajajo in se dvigajo.
Dji (za druge ne vem) je že v programu omejil, da se ne more leteti tam, kjer se po defoltu ne sme. Mavic Air, Spark... lahko nastaviš, da leti v modri coni. Mini pa ne gre. Sem pregledal cel YT pa ni nič pogruntanega za Mini
tako izgleda karta NFZ za moje področje
 

Priponke

  • CD32EACE-2482-4479-9AD9-EF58A6D4EF5D.jpeg
    CD32EACE-2482-4479-9AD9-EF58A6D4EF5D.jpeg
    1,3 MB · Ogledi: 193

Brp500

Pripravnik
15. jul 2016
86
33
18
Poizkusil sem z uradnim odklepanjem preko DJI, da bi lahko vsaj svoje dvorišče in hišo preletel ter posnel. Dobil sem zavrnjeno z strani DJI.
Kolega z Mavic air je brez problemov potrdil let in preletel mojo lokacijo.
Tak je bil odgovor z strani DJI.

Dragi uporabniki DJI,

Vaša aplikacija za odklepanje po meri (sledilna številka: 937f59f3-9479-45d4-9bbe-56ca889e6490) je bila zavrnjena zaradi spodnjega razloga:

Hvala za podporo v Mavic Mini. Konec decembra bomo predstavili novo različico vdelane programske opreme za letala in DJI Fly App, da bomo podprli območje brez letenja. Bodite pozorni na uradno obvestilo. Takrat pošljite zahtevo za odklepanje. Hvala za razumevanje in podporo.

Ponovno vložite zahtevo preko spodnje povezave: