Kateri dron ,quadcopter za hobby kupiti ?

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Živjo,
a je kdo iz prve roke potem sprobal Hubsan Zino dron?
Kvaliteta naj bi bila na nivoju DJI Mavic mini, dobi pa se ga sedaj že pod 200€ in me je zamikal..

Hvala!
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.811
199
63
Slovenija
jaz tudi kolebam, ampak mislim da je zino 2 zunaj, večji doseg, trajanje leta.... ne vem pa kako ima rešene senzorje + software + kar težek je, skoraj 1kg
 

Brp500

Pripravnik
15. jul 2016
86
33
18
To je hobby! Hobby je pa drag. Zinota ne pozam ampak se mi tukaj poraja vprašanje.Zino 2 je nadgradnja. Po slikah in YT posnetkih je videti čisto OK. Odvisno pa je zakaj ga boš uporabljal. Da, če ga imaš namen dvigniti dva do 3x letno je smiselno preračunati, kaj se ti sploh splača. Star zino ali Zino2 če boš veliko letel in snemal. Jaz sem za prvi dron vzel Minija predvsem zaradi motorja in potovanj z njim. Na motorju si omejen z prostorom. Ker veliko snemam in fotografiram sem se tako odločil in če bom ugotovil, da mi ne zadostuje več, ga bom zamenjal. Hočem ti povedati, da, če ga imš namen veliko uporabljati, potem je pametno, da kupiš nekaj dobrega in kvalitetnega ter uživaš in ne, da potem obleži v omari zaradi nezadovoljstva.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Brp500

Pripravnik
15. jul 2016
86
33
18
DJI ima na voljo novo posodobitev za DJI Mavic mini ((Nov firmware .400)
 
Nazadnje urejeno:

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.766
261
83
Največja slovenska vas
Mnenje:


a je kj podobnega za ios?
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Sej ta je za IOS

screenshot-getaerobud.com-2020.01.png
 

Brp500

Pripravnik
15. jul 2016
86
33
18
Takšnih zadev se jaz po navadi na daleč izognem. Prvič je vprašaj, če ga sploh dobiš, drugo kako dolgo bo deloval in tretje kako boš z njim zadovoljen, kar ne vem, kaj pričakuješ od letalnika.
Namreč z temi igračkami je tako, da koliko vložiš toliko dobiš. Že tisti, kao brand ali top proizvajalci ne izdelujejo 100% naprav. Faktorjev, da sploh leti je ogromno in hitro gre kaj narobe in, ko pade je problem še večji.
Nekaj sem se že naučil in predvsem me moti, da se prodajata na tem linku samo dva modela in nič več-sumljivo!
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Kako je potem z odklepanje con pri DJI Mini? Je začelo delat 29.12.?

Gledam namreč za kakšen dron in mi je tale padel v oči, ker je teža taka, da lahko letiš tudi kje zunaj. Je pa vseeno relativno veliko denarja za "igračko" (ki to ni, a zame bi bila, ker nimam nekih resnih potreb). Doma imamo sicer par "igračk", večinoma iz Lidla in podobno, po novem pa tudi eden malo večji dron od Revella, ki ima celo kamero, a je kvaliteta res porazna (za 35 eur je to to), ravno toliko da je nastal "apetit" po čem več.

Gledal sem tudi tega Zino-ta, samo če sem prav videl, ima to 600g. To je potem že treba prijavljat lete itd...?
 

Brp500

Pripravnik
15. jul 2016
86
33
18
Odklepanje deluje, seveda z omejitvami, da ne greš previsoko in predaleč.
Daleč od tega, da bi bil Mini igrača. To je že resna zadeva v majhni izvedbi, kater nikakor ne moreš primerjati z nizkocenovniki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: IbizaDriver

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Kako je potem z odklepanje con pri DJI Mini? Je začelo delat 29.12.?

Gledam namreč za kakšen dron in mi je tale padel v oči, ker je teža taka, da lahko letiš tudi kje zunaj. Je pa vseeno relativno veliko denarja za "igračko" (ki to ni, a zame bi bila, ker nimam nekih resnih potreb). Doma imamo sicer par "igračk", večinoma iz Lidla in podobno, po novem pa tudi eden malo večji dron od Revella, ki ima celo kamero, a je kvaliteta res porazna (za 35 eur je to to), ravno toliko da je nastal "apetit" po čem več.

Gledal sem tudi tega Zino-ta, samo če sem prav videl, ima to 600g. To je potem že treba prijavljat lete itd...?

Tile DJIjevi droni so namenjeni predvsem uporabi zunaj... in so precej vec, kot tiste igracke za par 10€ ...
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
To mi je čisto jasno. Tiste dejanske "Igračke", ki so doma, so bila kupljene za otroke in čisto toliko, da se dobi malo občutka za letenje. Ker nam je zadeva všeč, gledamo naprej in če bom že dal nekaj denarja, hočem vsaj približno dobro sliko in Mavic Mini in Zino sta prva, ki to imata. Ostalo, tudi za 200-300 eur, se slika zatika, ni ostra, ima jelly efekt itd... Če kupiš kaj takega, si samo vrgel denar stran, ker boš kmalu hotel več.

Je pa tako, da v primerjavi z 40 centimetrskim helikopterjem z variabilnimi lopaticami, ki ga imam tudi doma, so te stvari otročje lahke za letenje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
431
32
28
Živjo, da ne odpiram nove teme.....

kupil sem drona z kamero....težak 550g....uporabljal bi ga za kakšno instagram fotko/filmček....pa še kaj za svoj fotoalbum.....

Kakšne papirje, izpite in podobno rabim?....kolk bime to prišlo?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Na kratko. Za to kategorijo (do 1kg) za zasebno uporabo zaenkrat (do konca 2020) ne potrebujes nobenih dodatnih dovoljenj ali izpitov, le zdravo kmecko pamet in drzati se moras nekaj osnovnih pravil ... Do maksimalne visine 150 metrov, dron moras imeti vedno pred ocmi (torej vidna razdalja), letis lahko samo podnevi (pol ure pred soncnih vzhodom in pol ure po soncnem zahdou) ... Ne smes leteti nad ljudmi...

Pa pred poletom preveri na http://www.arcgis.com/apps/View/index.html?appid=196acaa4876f4636bc26656c01108719 ce nisi slusajno na obmocju, kjer ne smes leteti ali kjer velja nizja max. visina ... Recimo v rdeci coni letalisc sploh ne smes leteti, malo dlej od letalisc pa je rumena cona, kjer lahko letis le do visine 50 metrov... in v Triglavskem nadrobnem parku tudi ne smes leteti (brez dovoljenja, ki ga je pa prakticno nemogoce dobiti za amatersko letenje) ...

Screenshot_20_10_2020__10_16.jpg
 

MTB75

Fizikalc
13. maj 2012
365
25
28
Je kdo seznanjen s trenutnim stanjem na trgu? Nekaj bestbuy za začetnika, pod 250g? Mavic minija ravno še ne bi kupoval.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jaz sem pogledal precej teh testov in medtem ko letijo zadeve ok, imajo vse problem z sliko. Posnetki so "zdrizasti", trava in rastline zamegljene, pojavlja se trzanje, banding...

Če pa kdo pozna kaj, kjer je kolikor toliko ok slika, se pa tui jaz priporočam za info o čem v rangu 100-200 eur. Pa ni nujno da je 4k, lahko je tudi samo 720p, samo da je normalna slika.

Plan je pa itak mini, poleti sem bil že v avtu z denarjem v roki, da ga grem iskat, pa sem se prestrašil korone in gleda na kasnejše dogodke, vidim da bi mi bilo žal, ker je tisti denar prišel presneto prav za druge izdatke (ob opazno manjših dohodkih).