Katerega operaterja priporočate

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Imel sem Telemach, sedaj imam službeno Telekom.

Telekom je v primerjavi s Telemachom vsaj zame katastrofa. UMTS 2100 in LTE 1800 na Telekomu je katastrofa na podeželju. Na Telemachu mi je baterija telefona zdržala mnogo dlje kot na Telekomu (zaradi boljših frekvenc in manj preklapljanja med baznimi).

Če bi izbiral med Telekomom in A1 bi izbral A1.

A1 ima na podeželju mnogo boljšo pokritost kot Telekom že zaradi obveznega pokrivanja vukojebin v zadnjih 3 letih (100-150 baznih ima tam kjer Telekom nima - za kako leto ali dve bosta se gor pripopala tudi Telekom in Telemach):
http://www.akos-rs.si/800-mhz-

Kar se tiče UMTS-a in LTE-ja sta trenutno A1 in Telemach po mojem mnenju mnogo boljša izbira kot Telekom.

Moja lestvica pokritosti/kvaliteti po tehnologiji:
- GSM: 1. Telekom, 2. A1, 3. Telemach
- UMTS: 1. A1, 2. Telemach, 3. Telekom
- LTE: 1. A1, 2. Telemach, 3. Telekom (tam kjer je Telekom premaknil iz LTE 1800 na LTE 800/1800: 1. A1, 2. Telekom, 3. Telemach)

Leta 2020? Telekom = A1 = Telemach
 

Sony

Pripravnik
17. okt 2016
40
1
8
Malo pretiravaš, ko praviš, da od Pijave Gorice do Turjaka ne moreš govoriti po telefonu. V mislih imam Telekom. SIgnal res izgine nekje od Petrola pod Pijavo Gorico. (senca bazne postaje Krim), vendar ko se zapelješ čez Pijavo Gorico, in se zapelješ v klanec je signal nazaj in brez težav govoriš. Pa imam telefon stalno nastavljen na"auto"

Da pa bi bili vsepovsod dosegljivi, dokler ni med operaterji nacionalnega roaminga, je rešitev nakup SIM - k vseh treh vodilnih operaterjev. Kje ni prvega, je drugi, kjer ni drugega in prvega je tretji........
evil.gif
 
  • Všeč mi je
Reactions: Eden

Stancek

Pripravnik
25. jul 2011
83
1
6
Slovenske Konjice
Najboljse bi pa bilo, da se vsi trije zdruzijo v eno pa smo zmagali nic vec postavljanja novih oddajnikov mam ze pokrito vse. Hehe mal smeha
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Eden

Sony

Pripravnik
17. okt 2016
40
1
8
Citat:
Uporabnik Stancek pravi:
Najboljse bi pa bilo, da se vsi trije zdruzijo v eno pa smo zmagali nic vec postavljanja novih oddajnikov mam ze pokrito vse. Hehe mal smeha

aplauz.gif
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
@Sony, ne pretiravam. Pri meni je tako bilo do par dni nazaj. Saj jaz druge tam sicer več ali manj slišim, oni pa mene zelo slabo. Telefon je Samsung Galaxy S5. Težava ostaja, dokler telefon ne preklopi na GSM. UMTS je res res slab, če gledam črtice, je ena ali celo nobene. Ne vem, nisem bil pozoren na dBm-je.
Če bi telefon preklopil na GSM bi najbrž bilo v redu.

@Svetidej, imaš kaj znanja o kodekih in kvaliteti zvoka na različnih tipih signala in glede na naše operaterje?
Telemach podpira AMR-WB na UMTS? Jaz ga za sedaj še nisem zaznal.
Hvala
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Jaz pa bom napisal najvecjo razliko med A1 in telekom.
Odnos!
A1 izredno fleksibilni in razumevajoci. Prisli nasproti tudi ko ne bi rabli - docim je Telekom bolo [cenzura]. Sem jim placal penale in teefon in sel stran
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.993
5.715
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Imel sem Telemach, sedaj imam službeno Telekom.

Telekom je v primerjavi s Telemachom vsaj zame katastrofa. UMTS 2100 in LTE 1800 na Telekomu je katastrofa na podeželju. Na Telemachu mi je baterija telefona zdržala mnogo dlje kot na Telekomu (zaradi boljših frekvenc in manj preklapljanja med baznimi).

Če bi izbiral med Telekomom in A1 bi izbral A1.

A1 ima na podeželju mnogo boljšo pokritost kot Telekom že zaradi obveznega pokrivanja vukojebin v zadnjih 3 letih (100-150 baznih ima tam kjer Telekom nima - za kako leto ali dve bosta se gor pripopala tudi Telekom in Telemach):
http://www.akos-rs.si/800-mhz-

Kar se tiče UMTS-a in LTE-ja sta trenutno A1 in Telemach po mojem mnenju mnogo boljša izbira kot Telekom.

Moja lestvica pokritosti/kvaliteti po tehnologiji:
- GSM: 1. Telekom, 2. A1, 3. Telemach
- UMTS: 1. A1, 2. Telemach, 3. Telekom
- LTE: 1. A1, 2. Telemach, 3. Telekom (tam kjer je Telekom premaknil iz LTE 1800 na LTE 800/1800: 1. A1, 2. Telekom, 3. Telemach)

Leta 2020? Telekom = A1 = Telemach

467716-post_slo.gif
Se strinjam. Tudi sam seb bil pri Telekomu okol 25 let sedaj sem skoraj leto pri A1 in gre v prid A1. Pa se vozim kar dosti po Sloveniji. Prej sem imel pa težave še doma, pa imam kakšen km stran Telekomov stolp.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Zame sta oba isti drek. V stavbah v vasi si maraikje nedosegljiv, cesta na vace si nedosegljiv, gasilski dom kjer je telekomova centrala si nedosegljiv. In noben nima v planu posodobitev omrezja. Tako da....se bo treba selit nekam drugam, sredisce slovenije pa bo komuniciralo z golobi. Ker so tudi posto ukinili, oziroma dali franziso privatniku ki ima zaenkrat se nekaj ur dnevno odprto.....
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Ko origanalnemu vprasanju...
Ce ne bi bil vezan, bi trenutno izbral hothofer paket. Dela na A1 omrezju in nudi 20 gb podatkov. Res pa da nima neomejenih pogovorov. Ima "samo" 3000 minut. Za 10 eur top ponudba za ne prevec zahtevne upirabnike
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.547
8.900
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Zame sta oba isti drek. V stavbah v vasi si maraikje nedosegljiv, cesta na vace si nedosegljiv, gasilski dom kjer je telekomova centrala si nedosegljiv. In noben nima v planu posodobitev omrezja. Tako da....se bo treba selit nekam drugam, sredisce slovenije pa bo komuniciralo z golobi. Ker so tudi posto ukinili, oziroma dali franziso privatniku ki ima zaenkrat se nekaj ur dnevno odprto.....
Predvidevam, da v starih dobrih cajtih ne z enim ne z drugim ni blo težav. Mobilna telefonija se razvija s svetlobno hitrostjo in se je v zadnjih 5 letih vse skupaj postavilo na glavo. Včasih pogrešam mojo staro dobro Nokio 6210.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... naj ti prijatli malce pogledajo po predalih tako jest dobil Nokio3310 original + Nokio E52 zastonj
cheer.gif


Pol imaš pa tudi opcijo Hot Giga (200GB podatkov in neomejeni klici) za 15€/mesec ...
cool-1.gif


Če imaš večinoma povsod A1 (SiMobil signal) ... za podatke pa LTE modem ali SmartPhone ...

Preveri pač opcije
redface-1.gif
... tudi staro dobro Nokio 6210 se da dobit (eBay npr.) ...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.547
8.900
113
Ja, vem. Nekje v predalih mora bit še moja stara službena. Govorim bolj o časih, ko ni služben mail piskal kjerkoli, kadarkoli. Tud za na net tipkat je blo treba namensko za računalnik.... Pa nam je rekel Tone med enim njegovih vizionarskih, da bomo šli čez 20 let tud srat z netom v dlani. Če bi bil on še direktor se dons ne bi pregovarjal ker operater je najboljši, ker to sploh ne bi bilo vprašanje....ahja.
frown-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Citat:
Uporabnik Spajky pravi:
... naj ti prijatli malce pogledajo po predalih tako jest dobil Nokio3310 original + Nokio E52 zastonj
cheer.gif


Pol imaš pa tudi opcijo Hot Giga (200GB podatkov in neomejeni klici) za 15€/mesec ...
cool-1.gif


Če imaš večinoma povsod A1 (SiMobil signal) ... za podatke pa LTE modem ali SmartPhone ...

Preveri pač opcije
redface-1.gif
... tudi staro dobro Nokio 6210 se da dobit (eBay npr.) ...

Od kod tebi neomejeni klici?. Toje data paket, klice plačaš po porabi. Pa še gostovanja nimaš. To je paket za podatke v slo, za klice in tujino je boljš kej drugega
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Ja sem slabo pogledal
redface-1.gif
... Pol pa Hot Maxi ... 20Gb je zadosti IMHO, pa 3000minut klicev všteto za 10€/mesec ... Slabe 4 cente minuta, pa je tudi dodatno poceni ... tujina pa tudi dela se mi zdi ....
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Tujina vsekakor dela. Jaz sem že na samem začetku po Hrvatiji normalno uporabljal LTE.
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.020
117
63
okolica mesta
Jaz pa bom napisal najvecjo razliko med A1 in telekom.
Odnos!
A1 izredno fleksibilni in razumevajoci. Prisli nasproti tudi ko ne bi rabli - docim je Telekom bolo [cenzura]. Sem jim placal penale in teefon in sel stran

Podobno pri meni že 10let nazaj. Vsem priporočim A1 in vsi pohvalijo. Samo še en kolega je na telekomu, ker nekaj sodelujejo in se dostikrat nasmejemo, ko mu preklopi 3G, meni pa 4G ali 4G+ na polno, da ne govorim o kvaliteti klicev.