Katerega operaterja priporocate

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
Če je Telekom naročil analizo jo je P3 Group naredil po Telekomovih parametrih. Rezultate pa dvomim da bi prirejali.

Vem, da je pred davnimi leti Si.mobil naročil analizo "neodvisnega" podjetja. Ampak parametre testiranja je določil Si.mobil. Vsaj jaz se s parametri nisem strinjal, ker so ukrivljali rezultate glede kvalitete Tušmobila (ker niso testirali tistih stvari, kjer je bil Tušmobil dober).

Resda, da sedaj Telekom počasi migrira LTE 1800 MHz bazne na LTE 800/1800 ampak za prejšnja 3 leta sta zagotovo boljše omrežje imela Telemach in A1. Zakaj? Telekom je imel na podeželju LTE 1800 in UMTS 2100, medtem ko sta A1 in Telemach imela UMTS 900 in LTE 800. Torej Telekomu je v vukojebinah prej šel signal iz LTE na GSM/UMTS. Ampak ker imajo UMTS 2100 je šel telefon direktno na GSM. Zdrav kmečka pamet pravi, da Telekom za uporabniško izkušnjo nima najboljšega omrežja.

Območja kjer ima Telekom vse bazne na LTE 800 in uporabnik telefon, ki ima VoLTE in VoWIFI podporo tisti ima najboljše omrežje Telekom. Če baznih še ni vseh na LTE 800 in uporabnik še nima telefona s VoLTE podporo pa je najboljše omrežje A1 in Telemach.

Samo ce imas iPhone me v povezavi s Telemach bolj zalost. Je sel moj sosed na Telemach, ne delajo iMessage, FaceTime, Viber ga zajebava (dobi sporocilo sele, ko odpre aplikacijo), ne dela mu HotSpot...
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Napisal sem samo dejstva. Če jih pošlješ testirati tam, ker si nadgradil omrežje na UMTS 900, tam kjer imaš še UMTS 2100 only (ali pa sploh ne UMTS-a) pa ne so rezultati testiranj vprašljivi. Po možnosti še tam, kjer veš da ima konkurenca malo slabši signal. In potem imaš neodvisno raziskavo.

Služben telefon imam na Telekomu tako, da poznam situacijo.

Drugače Apple funkcije nimajo nič z omrežjem.

Nič ti ne nuca najboljše omrežje s 300 Mbit/s, če ti v vukojebinah lovi 0,2 Mbit/s. Staršema, ki sta na HoT pa normalno vsaj 2 Mbit/s.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in Eden

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Samo ce imas iPhone me v povezavi s Telemach bolj zalost. Je sel moj sosed na Telemach, ne delajo iMessage, FaceTime, Viber ga zajebava (dobi sporocilo sele, ko odpre aplikacijo), ne dela mu HotSpot...
Ne vem kaj dela tvoj sosed, ampak meni vse omenjene storitve na iPhoneu s Telemachovo SIM delujejo BP od prveva dneva. Tako kot tudi vsem ostalim, ki jih poznam in uporabljajo iOS + Telemach (vsaj pol žlahte in nekaj sodelavcev).

Sploh notificationi za Viber nimajo nobene veze z operaterjem, tako da bi prej rekel, da je problem kje drugje....
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
Tvoj sosed ima bolj s sabo probleme, kot s Telemachom :)

Ko je na Wii mu dela iMessage in FaceTime. Ko je na prenosu podatko mu ne dela. Gospodicna v Telemach centru mu je rekla, da tega Telemach ne podpira. Kdo ima sedaj prav, pa res ne vem. Dejstvo pa je, da mu ne dela.

Ali po potrebne kaksne dodatne nastavitve? Ko vstavi v telefon A1 kartico dela vse.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
A1 je s strani Appla uradno podprti oprerater in ima nastavitve samodejne... Telemach to ni in je potrebno nastavitve vnesti rocno... Predvidevam, da mu ne delajo tudi druge zadeve, ki so povezane z mobilnim prenosom podatkov ... torej recimo tudi brskalnika ali maila verjetno ne more uporabljati takrat, ko nima vzpostavljene WiFi povezave ...

https://telemach.si/Binary/632/Apple.pdf
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
Ko je na Wii mu dela iMessage in FaceTime. Ko je na prenosu podatko mu ne dela. Gospodicna v Telemach centru mu je rekla, da tega Telemach ne podpira. Kdo ima sedaj prav, pa res ne vem. Dejstvo pa je, da mu ne dela.

Ali po potrebne kaksne dodatne nastavitve? Ko vstavi v telefon A1 kartico dela vse.
Verjamem da je podpora na mestu samo zaradi sebe in nimajo pojma kaj se dogaja.
drugace je ze Jest napisal. Rocno je treba vnesti in vse deluje. Tudi hotspot.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.601
94
48
A1 je s strani Appla uradno podprti oprerater in ima nastavitve samodejne... Telemach to ni in je potrebno nastavitve vnesti rocno... Predvidevam, da mu ne delajo tudi druge zadeve, ki so povezane z mobilnim prenosom podatkov ... torej recimo tudi brskalnika ali maila verjetno ne more uporabljati takrat, ko nima vzpostavljene WiFi povezave ...

https://telemach.si/Binary/632/Apple.pdf

Smo opazli pri kolegu na Telemachu, ker MMSov ni prejemal... Ni bilo nastavitev sploh...
 

pino

Pripravnik
20. jan 2008
235
21
18
Kolega je iz Telekoma šel na T-2, torej isto omrežje in ima Appla, pa mi tudi skoz govori, ko mu pošljem sms, da nič ne dobi. Sedaj pa ne vem kaj je narobe, mogoče se me pa izogiba in noče brat mojih SMS.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
T-2 nima istega omrezja kot Telekom... Ima tudi drugacne nastavitve...

Poleg tega je treba se vedeti, da SMS ni enako iMessage... iMessage deluje samo med uproabniki Applovih naprav in potrebuje prenos podatkov...
 
Nazadnje urejeno: