Katerega operaterja priporocate

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Tocno to!

Ob prvi priliki, ko bo A1 ponudil se vowifi grem nazaj k njim.

V hribih in pa tudi drugje A1 omrezje lovi skoraj povsod, medtem ko telekom pac ne.


Ce ti je pokritost v hribih kljucnega pomena potem je logicno, da gres na A1. To pa se ne pomeni, da je A1 boljsi. Ker ce bi bil, bi verjetno ze sel na A1, mar ne? Raziskave je neodvisna, je ni delal Telekom. Pa btw., sem A1 narocnik, pa se mi se ni zgodilo, da mi ne bi prekinilo pogovora na AC med Vranskim in Mariborom.

Ce pa tocno vidi, da nekateri tukaj gonite svoje. Ce bi prebrali raziskavo bi videli, da Telekom ni najboljsi po pokritosti s signalom. Je konkurencni operater boljsi. So pa drugi segmenti, kjer je Telekom boljsi.

Ce nekomu nekje nekaj ne lovi, se ne pomeni, da nekaj ni dobro, ker je vas vzorec 1: xy tisoc. Zato so pa raziskave. Osebno nisem zadovoljen z A1, pa ne grem naTelekom zato, ker me A1 v romingu boljsi (boljsa pokritost LTE rominga).

Zato je ta gostilniska debata kdo je bolji totalno brezvezna in se greste kdo ima daljsega. Enostavno se enoznacno ne da reci, kod je bolji. Enim pa VoWIFI in VoLTE pomeni vec, kot pokritost v hribih, drugim ne. In to raziskava zelo lepo navaja, ocitno pa je, da je all over Telekom boljsi. Ce pa kdo rabi A1 za v hribe, bo pac imel A1.

Cudi me edino to, da je moj brat gorski resevalec in je na Telekomu.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
Sam sem na A1 že 7 let in jih ne menjam za nič.. Pogoj ni nikoli al ma Vowifi in podobno.. Ker sem bil A1 dela pa če tudi je samo gsm signal je dovolj da opraviš klic al pošlješ sms itd... Tistih nekaj minut ne bom umrl če ne bo 3G al 4G signala itd..

A od Telekoma čim daleč.. Mam pač slabe izkušnje. ;)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Odkar je A1 ukinil Voip si ne predstavljam (ce bi se bil pri njih) kako bi bilo ce bi sel za 14 dni v Azijo ali v katero drugo 3. cono. Verjetno bi dobil nesramno grd racun....
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Sej bo kmalu na voljo Vowifi.. Tako obljublajo ;)

Ne gre ravno za identicno stvar ali? Tisto bos lahko koristil na WiFi-ju? Jaz kupim lokalno lartico z 15GB prenosa, ko fliknem not ter se z Brio prijavim v svojo account ter prenašam ta telefon dejansko brez telekomove SIM kartice. Ce si prav predstavljam bom na Vowifiju moral "simulirati" WiFi omrezje da bo stvar delovala? Torej bom v tem primeru rabil prenosni WiFi modemcek z Azijsko kartico?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Res je, prijatle, familijo resis s temi servisi, posel pa tezko resujes ce te ljudje klicejo na stevilko... nismo vsi v javni upravi, jebatga...
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
Ne gre ravno za identicno stvar ali? Tisto bos lahko koristil na WiFi-ju? Jaz kupim lokalno lartico z 15GB prenosa, ko fliknem not ter se z Brio prijavim v svojo account ter prenašam ta telefon dejansko brez telekomove SIM kartice. Ce si prav predstavljam bom na Vowifiju moral "simulirati" WiFi omrezje da bo stvar delovala? Torej bom v tem primeru rabil prenosni WiFi modemcek z Azijsko kartico?

Ja.. vklopiš wi-fi.. Aktiviraš vowifi in si tam dosegljiv ki ni signala tvojega operaterja a maš wifi signal itn.. Sedaj nevem kako to deluje v tujini če sploh deluje.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Zakaj pa ne? Še nisi slišal, denar je sveta vladar?

In zakaj bi to naredili? Bi imel Telekom ceč naročnikov? Ne bi. Bi si https://www.p3-group.com/ mazal roke zaradi enega Telekoma? Verjtno ne. Ce pa že, za kakšno konkretno cifro, kar pa mora potrditi Nadzorni svet Telekoma. Bi si upali? Verjetno ne. Če je že vse ponarejeno, zakaj potem Telekom ni najboljši v vseh segmentih?

Morda je res denar na koncu sveta vladar. Vprašanje je samo znesek. In zato ne verjamem, da se lahko kar vsakega podkupi, ker mora obstajat interes obeh strani, višina podlupnine pa mora biti ustrezna interesom.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Če je Telekom naročil analizo jo je P3 Group naredil po Telekomovih parametrih. Rezultate pa dvomim da bi prirejali.

Vem, da je pred davnimi leti Si.mobil naročil analizo "neodvisnega" podjetja. Ampak parametre testiranja je določil Si.mobil. Vsaj jaz se s parametri nisem strinjal, ker so ukrivljali rezultate glede kvalitete Tušmobila (ker niso testirali tistih stvari, kjer je bil Tušmobil dober).

Resda, da sedaj Telekom počasi migrira LTE 1800 MHz bazne na LTE 800/1800 ampak za prejšnja 3 leta sta zagotovo boljše omrežje imela Telemach in A1. Zakaj? Telekom je imel na podeželju LTE 1800 in UMTS 2100, medtem ko sta A1 in Telemach imela UMTS 900 in LTE 800. Torej Telekomu je v vukojebinah prej šel signal iz LTE na GSM/UMTS. Ampak ker imajo UMTS 2100 je šel telefon direktno na GSM. Zdrav kmečka pamet pravi, da Telekom za uporabniško izkušnjo nima najboljšega omrežja.

Območja kjer ima Telekom vse bazne na LTE 800 in uporabnik telefon, ki ima VoLTE in VoWIFI podporo tisti ima najboljše omrežje Telekom. Če baznih še ni vseh na LTE 800 in uporabnik še nima telefona s VoLTE podporo pa je najboljše omrežje A1 in Telemach.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
Če je Telekom naročil analizo jo je P3 Group naredil po Telekomovih parametrih. Rezultate pa dvomim da bi prirejali.

Vem, da je pred davnimi leti Si.mobil naročil analizo "neodvisnega" podjetja. Ampak parametre testiranja je določil Si.mobil. Vsaj jaz se s parametri nisem strinjal, ker so ukrivljali rezultate glede kvalitete Tušmobila (ker niso testirali tistih stvari, kjer je bil Tušmobil dober).

Resda, da sedaj Telekom počasi migrira LTE 1800 MHz bazne na LTE 800/1800 ampak za prejšnja 3 leta sta zagotovo boljše omrežje imela Telemach in A1. Zakaj? Telekom je imel na podeželju LTE 1800 in UMTS 2100, medtem ko sta A1 in Telemach imela UMTS 900 in LTE 800. Torej Telekomu je v vukojebinah prej šel signal iz LTE na GSM/UMTS. Ampak ker imajo UMTS 2100 je šel telefon direktno na GSM. Zdrav kmečka pamet pravi, da Telekom za uporabniško izkušnjo nima najboljšega omrežja.

Območja kjer ima Telekom vse bazne na LTE 800 in uporabnik telefon, ki ima VoLTE in VoWIFI podporo tisti ima najboljše omrežje Telekom. Če baznih še ni vseh na LTE 800 in uporabnik še nima telefona s VoLTE podporo pa je najboljše omrežje A1 in Telemach.


A si ti plačan za to objavo? :valjamse::valjamse: