Katerega operaterja priporočate

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
454
28
28
Sodišinci
Telekom ima novo mobilno bazno postajo v Mačkovcih v Prekmurju in sicer 2G in LTE( S060) in pa v Čepincih na stolpu od A1 (S059)
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Hint...skupna gradnja so mokre sanje AKOSa, ni bla nikol realizirana. Na linkih, ki jih veselo limata so vklopljene BP, ki pa ni nujno, da so na novo grajene.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
147
63
Dejstvo je, da je A1 po pokritosti prehitel Telekom. na GSM sta primerljiva, na LTE je A1 boljši, na UMTS pa zaradi 900MHz neprimerljivo boljši. A1 ima bolj proste bazne postaje. A1 ima zaradi večje dostopnosti UMTS, boljši zvok.
Pri Spar (Telekom omrežje) so me ljudje slišali "zatohlo", kadar sem imel GSM signal. na UMTS so me slišali v redu, a kaj ko tega, za razliko od A1, ni povsod.
Pri A1 sem pogosteje zaznal AMR-WB kodek in tisti kristalen (HD) zvok.

Prevedeno drugače, v mestih praktično ni opaziti večje razlike. Vstran od mest pa ima A1 boljšo pokritost, boljši zvok in hitrejši, stabilnejši prenos podatkov.
Konkretno ima A1 na mojem domačem naslovu vse tri tipe signala, vsi so po jakosti zadostni.
Vse tri tipe ima celo Telemach, a je GSM, zaradi 1800MHz švohnejši.
Telekom pa ima samo LTE in GSM. Njihov LTE je, čeprav s istega stolpa, a zaradi hibridne 900/1800Mhz bazne, precej šibek in če v hiši nisem prav ob oknu, ga ni. Medtem ima A1 (pa tudi Telemach) z istega stolpa dober LTE signal (800MHz). Kako to izgleda, si lahko mislimo. LTE zmanjka, UMTS-a ni, prenos na GSM pa čisto socialen. Včasih ne more niti teksta poslati preko Viberja. Morda je celo prezasedeno za prenos na GSM.

Čeprav @Tommy17 trdi drugače, imam jaz ob različnih operaterjih zgoraj napisane izkušnje.

In upam si trditi, da je, trenutno, A1 glede zgoraj naštetih parametrov kvalitete, izven mest precej boljši.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Ti imaš izkušnje z nizkocenovci, treba povedat, so pa to tvoje izkušnje in na podlagi tega se odločiš in prav je tako.
Moram pa kontrirat "brutalni gradnji" in podobnim neumnostim.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
Se ne splača trudit razlagat temu človeku itak vse ve..
grims-1.gif


Za njega ni nič realno tak da.. se ne splača..
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Skupne gradnje so realnost.

Samo v dveh mesecih je Telemach šel na Telekomove stolpe v vsaj 20 primerih.
To ni skupna gradnja, ampak souporaba. Skupna gradnja je praktično neizvedljiva. Je bil pred leti poizkus na AC proti Vipavi, pa se soinvestitorstvo ni obneslo.
 
Nazadnje urejeno:

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Jaz osebno sem z Telekom-om zelo zadovoljen, če ne upoštevam, roaminga, kar sem že napisal. Moja žena ima A1 in jaz imam npr. v hribih vedno boljši signal, oz. se mi še ni zgodilo, da ga ne bi bilo, kar pa ne morem trditi za A1.

Pri nas ima cca. 45 zaposlenih A1 in vsi jamrajo, da jim signal zunaj mest pogosto prekine oz. (sem pozabil točno kje), da ko se vozilo celo po AC na relaciji Ljubljana - Maribor, da eni in isti točki pri A1 vedno prekine.

Je pa zanimivo, da čeprav res uporabniki A1 jamrajo glede prekinjanja in slabega sprejema izven mest in bolj frekventnih cest pa vsi uporabniki v en glas pravijo, da internet pa dela top.

Drugače pa, če smo realni. Telekom ali A1 - kvaliteta omrežja in pokritost je vrhunska v primerjavi z ostalimi državami. Nemčija lahko le sanja o takšni pokritosti, kot jo imamo mi.

Drugače pa menda Telekom vlaga ogromno denarja v modernizacijo, ne samo mobilne telefonije, tudi optiko ipd.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
147
63
Zdaj, ne vem, če se midva glede parih detajlov razumeva. Nekje, na čisto neobljudenem delu, v gozdu, kjer ni vasi niti cest, v hribih itd, bi lahko bila pozicija, kjer Telekom signal je, A1 pa ne. Če pa se pogovarjava o vaseh, cestah itd, se pa ne da bi bil Telekom boljši. Verjamem, da A1 kje vmes na tisti cesti prekine.
Vendar pa po drugi strani Telekom čisto vsakič prekine na avtocesti med Ajdovščino in Novo Gorico. Kar ni primer pri A1.
Cesta Ljubljana - Kočevje. Če si na Telekomu in imaš izbrano omrežje na "auto", te bo v smeri Kočevje nekje po Pijavi Gorici ljudje več ne bodo razumeli. In to skoraj do Turjaka. Čeprav GSM signal je in ni slab, bo telefon (ali omrežje) forsiralo UMTS. Za katerega pa vemo, da je izven mest od Telekoma katastrofalen. V obratno smer, ali pa če ročno nastaviš GSM, je sicer v redu.
No, A1 dela BP.

spet dalje, med Ortnekom in Žlebičem v kontra smer bo vrglo ven, pri A1, pa tudi Telemachu, pač ne.

Podobno, kot med Pijavo Gorico in Turjakom (Telekom), se bo zgodilo v kontra smer med Ložinami in Dolenjo vasjo. Sicer tukaj na krajši relaciji in ne vedno. Spet, A1 OK.

Res pa je, da je tista cesta med Kočevjem in novim mestom na enem delu bila od A1 praktično nepokrita. Ne vem, kako je sedaj, ne vem, kako je z drugimi operaterji. Vem pa, da že kmalu po Kočevju letos jeseni ni bilo Telekom omrežja. Naprej nisem šel in ne morem povedati.

Dejstvo pa je, da se je, vsaj dokler sem sam bil še na HoT, pojavljal robotski zvok po 15 do 20 minut pogovora, če sem imel izbran GSM tip signala. In to ni bilo samo pri meni, to je pri vseh, ki uporabljajo A1 omrežje.
Na UMTS pa ni problema, in le ta je več ali manj dostopen povsod.
A1 o tem problemu molči, sprenevedajo se. So pa mojemu kolegu, kateri je želel pojasnilo, le izdali, da se tega zavedajo in da rešujejo z dobaviteljem baznih postaj.
Ali so že rešili ali ne, pa ne morem trditi.
@Gatto je sicer v neki drugi temi rekel, da zadnje čase tega ne opaža.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
To pa definitivno drži. Tam kjer flikne ven Telekom, A1 sigurno špila. Je bla v času "brutalne" gradnje politika Simibila, da je imel za prioriteto pokrit vse Mobitelove bele lise. Na opisani relaciji jih je res nekaj.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Prostoročno odgovarjanje na klice je isti drek, kot pogovor s sopotnikom.
evil.gif
In bravo @Bajkman, zadel si vse črne luknje na relaciji Ljubljana-Kočevje.
 

Stancek

Pripravnik
25. jul 2011
83
1
6
Slovenske Konjice
Zdravo

Se eno prošnjo imam za vas jaz imam v uporabi sedaj dve številki ena je pri Telekomu druga pa pri Telemachu in zanima me katerega od tega naj imam, ker eden gre stran in se sam ne vem katerega naj odstranim ? Zanima me vse pomanjklivosti omrežja, pokritost po Sloveniji in seveda vaše izkušnje z operaterjem.

Uporabnik svetidej imaš ti kaj več izkušenj kak je z operaterjema bosta imela oba pokritost po Sloveniji z Lte omrežjem do leta 2020 al ne pa ti si seveda tudi mel Telemach ?