Katere žarnice H4 ?

jaka33

Pripravnik
5. sep 2007
281
0
16
Zanima me, katere se sedaj najboljše žarnice za os.avto (H4).
Do sedaj sem imel NIGHT BREAKER, pa bi rad vedel če je kaj boljšega na
trgu. Sej dolge so svetile super, kratke pa se mi je zdelo da ni bilo tako grozne
razlike.


Hvala.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.351
379
83
Pomojem kaj dosti boljšega ne boš dobil (mogoče samo dražjega).

Svetilnost je odvisna tudi od napeljave in luči same (obrabljenost parabole, motnost stekla...). Če je to OK si na optimumu, ki ga nudijo halogenke.

(to velja za H1/H7, predvidevam, da je pri H4 podobno?)

edit: lahko kvečjemu poizkusiš tole. Jaz nisem, ker je cena za H7
uf-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
No ja, cena je za 1 par....ni tolk hudo, če iščeš ravno to, torej veliko svetlobe
smile-1.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.351
379
83
Mah ja, sej 26€ res ni ne vem kaj. Poleg tega so bile v preteklosti te žarnice tudi dražje (dolgo jih sploh ni bilo v Slo), verjetno je mariskje še vedno višja cena, ker mimovrste je za Slovenijo zelo ugoden.

Ampak če pogledaš ceno ostalih je razlika ogromna. Poleg imajo občutno krajšo življenjsko dobo, kar jih še podraži.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Kaj pa doba delovanja? 3 mesece?

Če imaš štrom dober, če vžigaš in ugašaš avto z ugasnjenimi lučmi ne vidim razloga, zakaj bi delale samo 3 mesece...
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.351
379
83
Vse "navite" halogenke zdržijo manj. Jaz sem se pred nakupom pozanimal kako je z Osram Nightbreaker, na netu je precej ljudi nezadovoljnih in navaja, da je žarnica crknila ravno po 3 mesecih.

Moja izkušnja z NB H7 na Meganu s šalabajzersko implementacijo avtomatskega vklopa luči: prva žarnica je crknila po 9 mesecih, od tega je drugo polovico avto bolj kot ne stal. Vse skupaj kakšnih 15k km. Druga se še drži.

Sem se pa dokaj zgodaj navadil, da avto vžigam s prižgano pozicijo in šele potem "izklopim" luči. Pri stikalo na off se namreč luči prižgejo ob kontaktu, ob verglanju ugasnejo in se spet prižgejo. To "utripanje" *bojda* škodi žarnicam, kot si ugotvil tudi sam.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Izklop avtomatsko vžiganje luči, p prej so na meganu žarnce zdržale po max pol leta, zdej pa že ene dve leti nism menjal..
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Ti prepogramirat treba. Ali na servisu ali pa nej ti nekdo na renault forumu pove če zna. Ni potrebe po priklopu računalnika, samo z neki kombinacijo tipk. Baje malo dela.

Žal točne kombinacije ne vem , sm punci reku nej porihta (njen avto) ker so žarnce res non stop crkovale. Logično ko vergalš ornk tolk skoz pade.

Sedaj ko daš kontakt samo radijo dela, pa ekran za bodr comp. Vse luči morš sam pržgat..

Upam da kej pomaga.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Logično ko vergalš ornk tolk skoz pade.

Tole pa žal ne bo držalo. Če imaš avtomatske luči, se vžgejo ob kontaktu, vgasnejo nem vžiganjem in se spet prižgejo, ko motor vžge. Poanta je samo v večji frekvenci prižiganja/vgašanja, ne gre za nikakršne tokove, ki bi med vžiganjem tekli skozi luči (v tem primeru bi žarnica med vžiganjem motorja svetila močneje).
 

jaka33

Pripravnik
5. sep 2007
281
0
16
Meni so OSRAM NIGHT BREAKER (oz.ena) crknile po enem letu. Tako, da če traja eno leto (26€)
ni ravno velik strošek.
 

Lorus

Pripravnik
3. sep 2007
410
0
16
ljubljana
Landrover Freelander kjer se ročno prižiga luči sta mi obe Osram NB crknili v roku štirih mesecev, stare neke žarnice so pa prej gorele 2 leti BREZ menjave ...

Sicer so Osram NB super sam življenska doba je kratka
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
resnici na ljubo od žarilne nitke pri moči 50 W ne moreš kaj dosti pričakovati. V najbojšem je lahko malenkost drug barvni spekter (pedvsem na račun barvanega stekla..kar pa spet vpliva na svetilnost).

tako da..moj nasvet...čisto običajna H4, le toliko glej da je od neke firme, da ne crkujejo po tekočem traku. In to je to.
 

Nightcrawler

Pripravnik
22. avg 2007
196
0
16
PHILIPS xtreme power so najboljše (in najbrž tudi najdražje). če boš kupoval, kupi v Nemčiji, Angliji, ker pri nas bi optimisti za par H4 žarnic imeli 45 €.

karkoli ima pa kakršen koli premaz ima pa posledično itaq zmanjšano svetilnost.

tko da vse tiste blue zadeve so bolj za na novoletno smrekco. za videt kaj na cesti sigurno niso.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
To s prižiganjem luči šele ko je avto zaštartan po moje drži, ker sam vedno tak delam in mi v dveh letih kar imam ta avto niti ena žarnica še ni crknila - in to na 206-tki, kjer baje žarnice crkujejo kot za stavo (prednje tudi mesečno).
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.881
5.159
113
Citat:
Uporabnik Nightcrawler pravi:
če boš kupoval, kupi v , Angliji,

sam tudi iz anglije naročim, ker me s poštnino vred pride ceneje za 1€ kot pri nas najcenejše brez poštnine D:
aja pa še pozicijske sem dobil za darilo
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.914
5.461
113
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
tako da..moj nasvet...čisto običajna H4, le toliko glej da je od neke firme, da ne crkujejo po tekočem traku. In to je to.

Pa da ma UV filter za polikarbonatne luči pr tanovih avtih
wink-1.gif