Katere žarnice H4 ?

Rogue

Pripravnik
26. avg 2009
89
0
6
Citat:
Uporabnik Infernus pravi:
Je pa tako.. V avtu sem imel do zdaj ene Philipske +30% in sem jih zamenjal z Xtreme Power. Razlika je očitna, proti "navadnim" H4 žarnicam bi bila verjetno še večja.
Pozna se tudi pri snopu svetlobe proti starim žarnicam. Opazil sem tudi, da je pri kratkih lučeh snop bistveno bolj bel, pri dolgih pa malo porumeni. Skratka, svetijo definitivno bolje kot so svetile žarnice, ki sem jih imel doslej.

Jaz podobno opažam. Bi rekel, da Xtreme svetijo za odtenek bolj belo, kot preostale halogengke, ki so brez raznih barvnih premazov. Snop je tudi zlo vredu.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
uao v mesecih stejete koliko zdrzijo.....
....meni moje ze od kar mam avto... 7 let
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Saj obstajajo tudi razne longlife variante, te pač bolje svetijo, a manj časa.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
jaz bi ruknil noter 100W kot sem imel v starem Golfu in je svetilo da je bila cesta bela. Drzale so pa tudi par let. Samo enkrat sem kupil tele Philips + zadeve ker sem mislil da bo se bolje, vendar sem se hudo zmotil.
 

Mare77

Fizikalc
13. feb 2009
1.323
7
38
46
Okolica južne LJ.
Žal ni v novejših avtih nič dizajnirano za 100W žarnice. Slej ko prej bi se kaj stopilo, pregrelo in kako drugače uničilo. Bi jih pa tudi jaz rad imel... ampak žal... Osram NB bodo paæ morale biti zadosti...
 

Rogue

Pripravnik
26. avg 2009
89
0
6
sam v bistvu so ti proizvajalci vsi skupaj eni loleki. kot rešitev recimo dajo ven HID, ki je sicer kul, ampak ko folk kupuje avto marsikdo ne doplača. a bi bil tak problem za tak folk pač naredit navadne halogenke ne vem 70W in pač prilagodit žaromete, da dobro sveti in ne blešči.
če bi v to vložili 1/10 truda kot v raznorazne 55W +XXX% svetilnost variante po 20€++, bi bilo že vse rešeno. ampak itak je poanta, da se dnar vleče.
jst sm probal (kakšne kupil, druge dobil na posodo) že veliko žarnic od osramovih unih za večjo svetilnost pa cool blue, prek narve do philipsa bluevision in xtreme power. no te slednje so še najboljše od vseh, ampak če vam povem po resnici je vse skupaj več ali manj isti šmorn. ko se enkrat voziš recimo 150km/h vse sveti za en [censored]. pa še pri xtreme power je nitka za dolge nekam švoh... vsaj meni se tako zdi.
lih za 2€ žarnic spet ni za met, ampak mislim da katerekoli +xx% so čisto dobre... osram, philips... ali kaj sličnega.
pravzaprav si bom dal nekaj s 5000K spektrom v avto, da bo svetloba bolj razpršila vse strani, ker me zadnje čase folk stalno izsiljuje, ker me spregledajo (pa ne divjam, da ne bo kdo mislu). recimo pred časom je nekdo menjal pas vame na dvopasovnici in se nisem mogu umaknit, potem čez 1 tedn neka ženska isto naredi, pa sem se k sreči lahko umaknil čez dvojno polno... mislim, katastrofa... sej pravim...tisto bom dal not, pa naštimal jih bom, tko da orenk sveti, pa me malo briga koliko slepi. danes moraš dejansko slepit folk, da te sploh opazijo. zdaj vem, zakaj se motoristi furajo z dolgimi, pa sem jih do sedaj stalno klel zaradi tega... folk dejansko ne gleda... in te opazijo šele, ko jim s 500W v faco zasvetiš, nekateri pa še takrat ne.............
 

Rogue

Pripravnik
26. avg 2009
89
0
6
aja mac77, tebe bi pa vprašal za katero izvedbo golfa je to šlo, kjer si mel 100W, pa če je blo treba karkol predelat? kabli, releji, luči?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.508
9.211
113
Ti bo ceneje, če si rukneš plavo lučko na streho. Čeprav, tudi takrat te bo kdo izsilil, tako da si lahko začneš ogledovat tanke.
Aja, to da te briga koliko slepi druge pa tudi vse pove o tebi. Balkanc.press
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik Rogue pravi:
aja mac77, tebe bi pa vprašal za katero izvedbo golfa je to šlo, kjer si mel 100W, pa če je blo treba karkol predelat? kabli, releji, luči?





ma jaz sem imel se starega enka, tudi v dvojki je enako. Predelal nisem nic in ni bilo nobenih problemov. Nebi bilo slabo ce bi imel releje vendar sem samo menjal zarnice.
Pri vseh avtih naredis vec ce priklopis zarnice prek relejov z debelejsimi kabli direkt z akuja kot pa z nekimi zarnicami ki naj bi imele vecjo svetilnost. Ker to je vse en smorn, nobene koristi