Nakup žarnic H4 nasvet

Stane1987

Zelenc'
26. apr 2015
25
2
3
Slovenske Konjice

VINETU

Zelenc'
1. jan 2015
23
1
1
Jaz imam najraje čisto navadne,recimo ko pa dežuje in mogoče bolj na novo preplasteno vozišče pa nevidiš čisto nič
 
  • Všeč mi je
Reactions: iskalec

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.900
5.458
113
Meni so Osram Silverstar top of the top (price-performance)
 

fujtajksel

Pripravnik
4. sep 2014
167
5
18
> Je že kdo poskušal kaj z LED H4...?

Kolikor sem enkrat gledal ni mogoče homologirat ker pač to maherjem in pristojnim ni v interesu. Posledično se nihče ne nudi kitov, ki bi približno ustrezali nekim kriterijem - ni legalno in je takoj opazno (svetlejše modrikaste luči v "navadnem" reflektorju). Imam malo čudne HID luči in se na tehničnem pogosto zataknejo obnje čeprav so serijske.
Kiti z ventilatorčki najbrž ne zdržijo dolgo; rabiš dovolj prostora za reflektorjem za hlajenje; včasih so menda problemi s taljenjem plastike parabole reflektorja (čeprav naj bi LED oddala precej manj toplote kot halogenka); pa snop svetlobe je lahko nepravilen ker je vir svetlobe drugačne oblike.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Na Transalpki sem poizkušal z kvalitetno H7 LED z ventilatorčkom.
Ja - saj vidiš ampak ostali pa verjetno prav nič, ker se svetloba preveč razprši.
Če pogledaš nitko v žarnici in primerjaš z površino LED čipa ter obnoviš znanje o paraboli in fokusu ti bo hitro jasno zakaj.
Žarnico sem preselil v dolge luči ker je bila z halogenko preveč usmerjena - sedaj ko je nekoliko razpršena pa vidiš širšo okolico. :)
Ko zvečer vozim iz službe je namreč kar nekaj "srnic" ob cesti :(

Pa še za pobendat je super, ker se odzove v trenutku - kot bi te poslikal radar ;)
 

Podobne teme