Kater pralni stroj?

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Iscem nekaj do max 350eur raje 250eur. Beko ali kaj podobnega
Mel bi do max 7kg raje 6
Do 1200obratov
Cim many soft touch panelov ampak spartanske gumbe.
Zdej do 300eur nimajo ponavad inverter motorjev pa se cesa ampak sej nevem je inverter res tolk kul?
Kaksen aqua stop je kul sam to je itak samo nek plastika ventil na cevi vode. Kaksno tehtanje perila in da ns to prilagaja vodo je pomojem tud brezveze saj se boben nikoli ne sme neki na pol prazen uporabljat.
Aja pa globina do 50cm
Beko je kul tudi lep design je od boscha skopiral , pocen je pa 5 let garancije je kul.
Skratka ce ma kdo res.kaksen dober argument glede nekih funkcij pa seveda ce je kje kaksna dobra akcija itd da se da ugeden nakup narest.
Tnx
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Sem ze kupil Bekota v Merkurju ki j mel neko akcijo in je bilo ceneje od recimo Sevljeta. Me je prisel 340eur z odvozom starega in dovozom novega (s posto slovenije ki je res tema od teme) model je beko-wmy-61483mb3/
Me pa je presenetla ena stvar na katero nisem bil pozoren. Centrifuga se da nastavljat samo 1400 ali 800 ali manj, kje so se izgubile hitrosti 1200 in 1000 pa ziv bog neve, sem mislu da je hitrost ze programirana v programih ampak kot kaze ni.

Inverter dela resnicno neslisno, slisis samo obracanje perila in vodo. Je pa bolj glasno dovajanje vode, to kr fajn klikne v pralnem stroju zgleda konjski elektroventil ali kaj podobnega.

Edino ko starta centrifugo ropota boben k da bi bil iz waservage oz da amortizerji nebi bili izpravni, potem ko dobi hitrost neha in je tudi zelo tiha centrifuga.
 

_robi_

Pripravnik
15. maj 2009
455
0
16
Inverter mora bit. Res slišiš sami perilo. Pa tudi recimo tehtanje ni slabo. Ni cist pol boben pa skrajša program itd.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
Tale model,je najbolj prodajaen od Bekota.Informacija od frendice k prodaja belo tehniko.Je bil tud zmagovalec testa.Zelo tih je baje.

https://www.ideo.si/pralni_stroji/pralni_stroj_WMY71443LB2_BEKO

Lahk tud spodaj pod njim,prebereš izkušnje kteri so ga kupili,in kako so zadovoljni z njim.

Tega imamo pri nas že švoh leto

Pere super in neslišno, samo tisti touch knofi so pa :S To moraš prav mislit, da knofe vsakič zakleneš, drugače je veselica. Pa to ni treba s prstom. Reagira na prav VSE. Dovolj je, da greš mimo stroja z malo bolj široko majco in je že pranje na pavzi :D

Aja, pa pri merkurju ne poznajo naših navodil ampak samo romunska.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Tole glede navodil bi bilo treba merkur prijavit ker je res nimajo slo navodil(pa mislim da je bilo ze davno receno da jih izdelki morajo meti),jest sem jih dobil na beko strani ki pa tudi imajo nekaj napak, cista sarlatanija.

Touch pa striktno nismo hotl met glih zaradi pocasnega dojemanja pa stvar vec ki se lahko pokvari

Herman pri vas tudi kej ropota ko starta centrifugo, si kdaj poslusal?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.222
5.236
113
Bosch Slovenija meni ni hotel prodati ene mikrovalovne ki ni bila v "slovenski liniji", ker ni bilo navodil zraven, ker jih pac niso prevajali. Sem mogla uvoziti.

V Decathlonu nisem konec julija mogla rokavčkov kupiti, ker so jih vzeli s prodaje zaradi neobstoječih ali pomanjkljivih slovenskih navodil. Pozabila sem, kaj točno mi je rekla.

Saj prav da en red je, čeprav če bi ga hoteli tu narediti, je potem še sama vsebina. Včasih je tako prevedeno, da je že škodljivo. Pač če se kje kaki "ne" zgubi je bistvenega pomena ali piše "sme" ali pa "ne sme" npr... Itak je treba vsaj angleška brati.
 

ksi

Fizikalc
23. avg 2007
160
68
28
Kaj pa kaksen za okoli 600-800eur? Kaj kvalitetno pere in bo za vdaj 5 let? Ali je čisto btrzveze dati toliko za stroj, ki se uporablja 5x tedensko?
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
Ravno gledam reklamo od trgovine Jager v Celju.Je jutri otvoritev.In imajo fuul znižane cene bele tehnike ob otvoritvi.Med njimi tud pralni stroj Miele z avtomatskim dozranjem po res dobri ceni od redne.Če kdo kupuje se res splača.:);)
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
mislim, da je po vseh jagrih enako.
ker sem glih gledal enga mileta za 849e (se mi zdi) v jagru velenje.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
WDA,sem gledal 14 dni nazaj v Harvey Normanu za 699 eur.Sam ta model je čist klasičen brez inverter motorja.Ta v Jagru ima inverter motor in avtomatsko doziranje.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.365
432
83
nekaj sem gledal te novejše pralne stroje in potrebujejo 4h, da operejo. Kaj to toliko mečkajo?
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
Kaj si le ti gledu?To pere če daš na EKO.Ne vem od kje ti ta informacija...Je pa res kok opažam.Da večina folka,kr neki na pamet stiska gumbe in da prat.In mislijo,če bo na EKO pral.Da bo oprav za 20 minut z minimalno porabo vode in energije...Pol se pa zgovarjajo..ja stari je opral v 1 uri in 20 minut.Ta pa pere 4 ur...pol je pa stroj kriv...
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
Evo, jaz tud nujno rabim novi pralni stroj. Cena med 350 in 500 EUR. Raje okrog 400 kot 500 samo če je dobr argument za dražjega dam tudi 500. Obvezno inverter, 7 ali 8 kg. Pa Gorenje ne sme biti. Ali je funkcija tehtanje perila v praksi uporabna?
Kaj priporočate?