Kasko zavarovanje - totalka

dikdik

Zelenc'
18. nov 2008
3
0
1
Z Moškričeve-neprednostne ulice sem zavijala na Kajuhovo-prednostno ulico.
Desno ni bilo nobenega vozila, z leve pa se je bližalo tovorno vozilo z vklopljenim desnim smerokazom kakor, da želi zaviti v Moškričevo ulico. V dobri veri-naivno sem zapeljala na vozišče, tovorno vozilo pa je peljalo naravnost. Takoj sem poklicala policijo in dejala vozniku, da je imel vklopljen desni smerokaz. Seveda ni priznal. Tudi policist je dejal, da se tega ne da dokazati.
Avto je vozen saj sem ga zapeljala z vozišča, nato mi je neki gospod pomagal in ga peljal v garažo. Nato je pome prišlo reševalno vozilo in me peljalo na urgenco. Mož je takoj poklical v Zavarovalnico Triglav, da je prišla njihova služba in odpeljala avto na cenitev škode.
Zelo smo zainteresirani za popravilo vozila, ker menimo da ni tako hudo poškodovan.
Ali imamo pravico zahtevati od zavarovalnice s katero smo sklenili kasko zavarovanje popravilo
vozila ? Avto je star dve leti.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Seveda bo zavarovalnica plačala popravilo, če le škoda ni prevelika. Če so zaradi bočnega trka poškodovana recimo vrata, blatnik, kolo, prag pri tako starem avtu ni problema z popravilom. Večja težava je, če je avto malo "zalomljen", kar se vidi recimo po "cviklu" na strehi in spremembam razmakov med vrati na nasprotni strani trka. Tukaj lahko samo ugibamo kolikšna je škoda, bo treba počakati na cenilca.
 

dikdik

Zelenc'
18. nov 2008
3
0
1
Streha in prag spodaj je zacvikan in tudi predračun za popravilo je narejeno na 10900€. Bojim se, da je predračun nekoliko previsok.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Sedaj je odvisno koliko je vreden po evrotaxu. Če je star 2 leti se mu odbije približno 30% in če škoda presega 50% vrednosti vozila po evrotaxu je totalka.
To sem napisal tako malo približno in ne me držat za besedo, ker sem to napisal kot laik. Bo treba počakat še Cifro ali kakšnega drugega zavarovalničarja na forumu, da ti poda bolj točna dejstva.
Končno besedo bo pa dala tvoja zavarovalnica.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Mislim, da ti zavarovalnica v primeru totalke izplača 50% vrednosti po eurotaxu + razbitina, potem se pa ti sam odločiš kaj boš.
vzameš denar ter prodaš razbitino + nekaj dodaš in greš kupit nov avto
vzameš denar in popraviš razbitino z neoriginalnimi ali rabljenimi deli
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Mislim, da ti zavarovalnica v primeru totalke izplača 50% vrednosti po eurotaxu + razbitina, potem se pa ti sam odločiš kaj boš.
vzameš denar ter prodaš razbitino + nekaj dodaš in greš kupit nov avto
vzameš denar in popraviš razbitino z neoriginalnimi ali rabljenimi deli

Zavarovalnice bi rade tako naredile. Enkrat je bila že tema tule.

Skratka, zavarovalnica ti je dolžna vzpostavit prejšnje stanje, ne glede na vrednost popravila. Edino v primeru, da vzpostavitev prejšnjega stanja ni možna (avto ti povozi valjar, zgori...), ti lahko ponudijo denarno odškodnino. Tega tudi sam nisem vedel in sem pristal na izplačilo totalke. Kolega, pravnik, je brez težav dosegel to, da so mu po nesreči popravili staro kripo!

Morda je pri kasku kakšna finta...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.344
5.858
113
pri taščici
Ne vem kako je pri žmigavcih.
Pri lučeh se bp dokaže če so bile prižgane (razbito steklo luči se v primeru prižganih luči "zapeče" v nitko žarnice.) Seveda se mora zato razbiti luæ (v tvojem primeru nakamionu)
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Kakor se spomnim iz AŠ je pri smernikih podobno. Dokaz je pa žarilna nitka iz žarnice smernika. Če je bil smernik vklopljen nastane na površini nitke kemična reakcija ob razbitju žarnice.

Bojim se, da je avtor te teme prepozen, policist pa ni opravil svojega dela, ali pa se smernik tovornjaka ni razbil pri trku. Policist mora v takem primeru poiskati nitko žarnice in jo dat med dokazno gradivo.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Ko smo že pri smernih kazalcih. Tudi, če je vklopljen, je treba upoštevati, da se žmigavec izmenično prižiga- žmiga in nitka enkrat žari, enkrat ne...
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
Sej smernik je brezveze.... lahko ga je prižgal ker je želel takoj za križiščem zavit na pločnik, lahko ga je pozabil.. ha kaj pa zdej?

Sem že slišal za kar nekaj podobnih primerov in povsod je brez razlike na žalost nastradal tisti ki 'se je nastavil'.