Sprememba iz klasičnega na kasko zavarovanje za avto "sredi" zavarovalnega obdobja

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Mogoče naslov ni čisto jasen, bom napisal v nadaljevanju, kaj me zanima.
Prvo pa naj omenim, da je to verjetno kje omenjeno, pa sem prelen, da bi iskal, pa tudi odgovor verjetno ne bo pretežak, vsaj ne za tiste, ki ste to že počeli (če se da).

Torej, trenutno imam sklenjeno klasično zavarovanje za avto, z doplačilom za paket, mislim da D (divjad, stekla, svetlobna telesa), točo in še nekaj malenkosti.
Nimam pa full kaska ter seveda s tem pogojene kraje (kraja brez full kaska ni možna, razumem)

VPRAŠANJE: registracijo imam konec novembra 2022 (torej čez dobre 4 mesece). Ker pa se sedaj odpravljam na daljšo pot, in to v Bolgarijo (morda je pomemben podatek, ne vem), me zanima, če lahko za te 4 mesece doplačam do polnega kaska?

p.s. gre za zavarovalnico SAVA

Hvala "in advance" :zmaga:
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
sorry, sama sava ima tako luštno stran, ker te spedenajo z vseh strani...


Če se ti je nerodno pogovarjat v živo, izpolneš obrazec.

Če imaš težavo s pisanjem, imaš tako enostavno številko 080 19 20

Če si pa res sramežljiv, imaš tudi opcijo klepeta, desno spodaj.

stvar ti bo vzela manj časa kot pa si ga porabil, da si spisal zgornji post.
 
  • Všeč mi je
Reactions: nacek in luka51

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Hvala, ampak tudi tvoj odgovor bi bil lahko samo NE ali DA. Pričakoval sem nekoga, ki se spozna na tole in da mi bo dal preprost odgovor, ker ne gre za raketno znanost. Tako pa sem spet na začetku ...

Aja, pa da sva si na jasnem, zahvaljujem se ti za tvoj trud :)
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
669
31
28
Načeloma, če si za zavarovalnico komercialno zanimiv ti bodo nadgradili polico med zavarovalnim letom, obvezno bo potrebno pripeljati vozilo na ogled k cenilcu, da se zagotovi nepoškodovanost in obstoj vozila.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.320
113
Mogoče naslov ni čisto jasen, bom napisal v nadaljevanju, kaj me zanima.
Prvo pa naj omenim, da je to verjetno kje omenjeno, pa sem prelen, da bi iskal, pa tudi odgovor verjetno ne bo pretežak, vsaj ne za tiste, ki ste to že počeli (če se da).

Torej, trenutno imam sklenjeno klasično zavarovanje za avto, z doplačilom za paket, mislim da D (divjad, stekla, svetlobna telesa), točo in še nekaj malenkosti.
Nimam pa full kaska ter seveda s tem pogojene kraje (kraja brez full kaska ni možna, razumem)

VPRAŠANJE: registracijo imam konec novembra 2022 (torej čez dobre 4 mesece). Ker pa se sedaj odpravljam na daljšo pot, in to v Bolgarijo (morda je pomemben podatek, ne vem), me zanima, če lahko za te 4 mesece doplačam do polnega kaska?

p.s. gre za zavarovalnico SAVA

Hvala "in advance" :zmaga:
Pri Savi je naknadno dodajanje delnega ali polnega kaska povsem izvedljivo ne glede na to ali si jim komercialno zanimiv ali ne ampak pazi zdaj catch - polica za ta delni/polni kasko je samostojna (ločena od primarne) in brez komercialnih popustov kar pomeni, da te taka odločitev stane za vsak posamezen dan kritja kar konkretno več, kot če bi se za to odločil pri sami sklenitvi prve/osnovne police ampak za krajši čas je to vsaj meni osebno lahko še nekako sprejemlivo. Za konec je pa potrebno še pokazat zavarovalnici v kakšnem stanju je avto kar se naredi s posredovanjem fotografij vozila ali obiska cenilnega mesta zavarovalnice.

P.s. Aja pa kljub temu, da te to kritje zanima za zgolj 4 mesece, je potrebno narediti celoletno polico, ki jo kasneje - po preteku obdobja zavarovalnega interesa - prekineš.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Pri Savi je naknadno dodajanje delnega ali polnega kaska povsem izvedljivo ne glede na to ali si jim komercialno zanimiv ali ne ampak pazi zdaj catch - polica za ta delni/polni kasko je samostojna (ločena od primarne) in brez komercialnih popustov kar pomeni, da te taka odločitev stane za vsak posamezen dan kritja kar konkretno več, kot če bi se za to odločil pri sami sklenitvi prve/osnovne police ampak za krajši čas je to vsaj meni osebno lahko še nekako sprejemlivo. Za konec je pa potrebno še pokazat zavarovalnici v kakšnem stanju je avto kar se naredi s posredovanjem fotografij vozila ali obiska cenilnega mesta zavarovalnice.

P.s. Aja pa kljub temu, da te to kritje zanima za zgolj 4 mesece, je potrebno narediti celoletno polico, ki jo kasneje - po preteku obdobja zavarovalnega interesa - prekineš.
No, toooo, tak odgovor sem potreboval, hvala!!!! :cheer: :cheer: :cheer:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.630
989
113
Če je ločena polica brez komercialnih popustov niti ni nujno da greš k Savi, greš lahko kam drugam kjer je bolj ugodno recimo?

Meni je na Generaliju uspelo zavarovati za en mesec, ker sem vedel, da bom avto potem prodal. Lahko pa tudi vzameš na mesečne obroke in potem prekineš brez da na začetku plačaš letno premijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.320
113
Seveda je v takem primeru smiselno pogledat k konkurenci.

Drugače pa je povsem izvedljivo narediti tudi kratkotrajno polico in dejansko ni na voljo zgolj in samo celoletna ampak v praksi se to v 99,9% ne izvaja, saj zavarovalnica v takem primeru ne samo da ti ne da komercialnega popusta ampak ti nabijejo še doplačilo. Slabe izkušnje s preprodajalci pa to.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Kaj pa, ce zdaj prekine vse skupaj in na novo enoletno osnovno+kasko? A to ne bi šlo?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.320
113
Kaj pa, ce zdaj prekine vse skupaj in na novo enoletno osnovno+kasko? A to ne bi šlo?
Bi šlo. Ampak, da lahko tekom zavarovalnega leta prekineš polico je potrebno predložiti fotokopijo odjavljene prometne ali pa kopijo kupoprodajne pogodbe in ker se avta ne prodaja pride v poštev kopija odjavljenega prometnega dovoljenja torej je zaradi tega potrebno narediti odjavo vozila iz prometa ter prijavo nazaj, kar prinese cca. dobrih 30€ dodatnih stroškov. V praksi je postopek sledeč - izdela se novo polico z združenim kritjem ter novim datumom začetka veljavnosti v bližnji prihodnosti nato pa se gre točno na ta dan na tehnične/UE kjer istočasno urediš odjavo iz prometa in prijavo nazaj z novo polico na podlagi česar pridobiš kopijo odjavljene prometne, ki jo nato posreduješ zavarovalnici, da lahko prekineš staro polico ter urediš povračilo premije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in AndrejEnej

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.630
989
113
Pa še mogoče potem koga moti (mene bi), da tehnični ni takrat, ko ti poteče zavarovanje.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.320
113
Pa še mogoče potem koga moti (mene bi), da tehnični ni takrat, ko ti poteče zavarovanje.
To novo polico uskladiš s (starim) datumom za tehnični pregled ali pa ob odjavi/prijavi na novo narediš tehničnega zaradi česar imaš pač zraven še stroške za pregled (35€) ampak le-te bi tako ali tako plačal enkrat v bližnji prihodnosti in pač "malo pohitiš" pa je problem rešen.

Taki scenariji (spremembe kritij itd.) pač potegnejo določene stvari za sabo potem se naj pa vsak posameznik odloči ali mu je skupno gledano vredno narediti to spremembo. Nekaterim ni sprejemljiva cena nove prometne (cca.20€) in strošek odjave/prijave (cca.12€), drugega lahko zmoti neusklajenost tehničnega in poteka zavarovanja kot si sam izpostavil, spet tretji bi našli še kaj drugega, nekaterim je pa vse skupaj povsem sprejemljivo glede na to, da na tak način enkrat sredi zavarovalnega leta in "ko se jim sprdne" dosežejo zavarovanje s kritji kot si ga želijo. Vsakomur svoje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.802
4.303
113
Če je ločena polica brez komercialnih popustov niti ni nujno da greš k Savi, greš lahko kam drugam kjer je bolj ugodno recimo?

Meni je na Generaliju uspelo zavarovati za en mesec, ker sem vedel, da bom avto potem prodal. Lahko pa tudi vzameš na mesečne obroke in potem prekineš brez da na začetku plačaš letno premijo.
Zavarovalnice ne dopuščajo, da imaš obvezno zavarovanje sklenjeno drugje kot kasko.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.802
4.303
113
Vsaj Sava KaskoTotalka je izrecno na voljo ne glede na zavarovalnico za AO.
To je bilo včasih, ko je bil produkt še pod Tilio in še kratek čas združitvi...

Ločena kasko polica se lahko sklene samo za celo leto (pri vseh zavarovalnicah),
kratkoročne AK police ne moreš skleniti, izjema je edino Generali skupaj s kratkoročno AO polico.

Kot je Matey napisal odpiralcu teme, če želi kasko samo za čas Bolgarije, da sklene letno polico
in ko se vrne, jo prekine, če ni nič koristil... To bo najenostavneje in najceneje.