Problem z prepisom vozila

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
565
5
18
Prodal sem osebni avto znancu, naredila sva preprosto kupoprodajno pogodbo z dogovorom, da bo prepis opravljen v doglednem času. Kupca je kaj hitro dobila policija, mu to vozilo odvzela, okrajno sodišče pa je odločilo, da se mu vozilo vrne. Problem pa je, kako narediti prepis vozila, če kupec samo prelaga termin in se izgovarja, da bova naredila prepis. Ga lahko nekak v prepis prisilim ?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Odjavi vozilo iz prometa, odpovej zavarovanje, nadaljni postopki so njegovi.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Ne moreš ga prisiliti. Lahko pa mu odvzameš vozilo in ga prodaš komu drugemu.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Kaj pa glede vprasanja, ki ti ga postavi usluzbenka, kje se bo nahajalo odjavljeno vozilo?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Izgubljene/ukradene.
Pri izgubi ali kraji reg.tablic je potrebno predložiti prometno dovoljenje. Torej mora najprej iti po duplikat prometnega dovoljenja, potem pa prijaviti izginotje reg.tablic. Tu ima potem ene 50eur dodatnih stroškov.

Edit: ja, zdaj pa je še Cash dobro vplašanje postavil. Ob odjavi podaš izjavo, kje se bo vozilo v času odjave nahajala. Vsako spremembo lokacije moraš naknadno javiti.
Postaneš pa itak najhujši kriminalec, če ta "znanec" naleti kje na policijo. S tvojim avtom, s tvojo "na videz" veljavno prometno in tablicami (katere si ti prijavil kot izginule). Potem pa še znanec reče, da si je avto samo sposodil. :obesise:
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
znanec je pred leti šel "ukrast" tablice nazaj. je kupec hitro poklical in sta šla zadevo uredit
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Vedno bolj velja pravilo...ko prodas, se isto minuto narediti prepis...ker cisto vsi se potem nekaj izogibajo, ce prelozis prepis na kak drug dan
 
  • Všeč mi je
Reactions: jesen

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.530
8.885
113
Pa je res še kdo dons tok naiven, da spusti človeka brez prepisa z avtom kamorkoli?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Sodelavka prodala avto popoldan, drug dan sta bila zmenjena za prepis. Kupec je isti dan oropal pošto in pobegnil z njenim avtom. Je imela potem celega hudiča s policijo. :)
 

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
565
5
18
Če ponovim, vozilo je z moje strani odjavljeno iz prometa, vrnjene so registrske tablice, vozilo sem predal kupcu. Sedaj imam pismen dokaz s sodišča, da kupec sicer nepravilno uporablja vozilo, z njim je kršil cestnoprometne predpise (vozil brez vozniške, imel na vozilu nameščene neke druge tablice) da mu je bilo vozilo odvzeto in po sklepu vrnjeno (ne vem niti če ga je dvignil). Torej sedaj ne morem dokončati prepis vozila, če ga kupec noče, ne more narediti z mano. Vozilo bo pisano name, on pa bo z njim kršil ali tudi ne predpise. Torej v pravnem pogledu ne morem ga prisiliti za prepis ?
 

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
565
5
18
Pa je res še kdo dons tok naiven, da spusti človeka brez prepisa z avtom kamorkoli?
Človeka sem poznal leta, avto sem mu prodal za vrtoglavih 120€, verjel sem mu, da bova naredila prepis, zdaj pa naj deset let plačujem stroške, ker vozilo ne bo registrirano ali kaj.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.657
3.542
113
Avto je tvoj, torej fizično poskrbi da ga ne bo uporabljal, ali ga odpelji sam, ali pa ga pusti njemu in poskrbi da bo avto nepremičnina (zdajle ko bo pomlad se greš mal obrezovanje, havbo gor in porezat vse kar dosežeš). Pa ne zato da boš njega zajebal, ampak da boš sebe zaščitil.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Jest mel pred leti podobno sceno.
Napisala kupoprodajno,tip je plačal, avto sem odjavil, deponiral tablice.
Dogovorila sva se da ga pride iskat v dveh tednih.
Zadnje dni sem ga klical da naj pride po avto, ker mu ga ne mislim "reševat" in skrivat pred točo (res je bila), pa je še nekaj jamral da nima cajta.
Sem mu povedal da do roka je avto pri meni, po roku pa ga lahko prevzame v kocki na bližnji deponiji. No, potem je mel cajt.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Človeka sem poznal leta, avto sem mu prodal za vrtoglavih 120€, verjel sem mu, da bova naredila prepis, zdaj pa naj deset let plačujem stroške, ker vozilo ne bo registrirano ali kaj.
Imaš dostop do vozila, da ga odpelješ na razgradnjo in še naprej mirno spiš? To vozilo te lahko v prihodnje še precej bremeni (najprej davek na odjavljeno vozilo, potem kakšna kazen, če ga kje v kakšnen graben spusti, itd.).
Glede na to, da gre za vozilo v vrednosti 100eur, ga itak nima namena na sebe prepisati.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.622
6.386
113
Ciganska posla.
Vedno kadar so v igri korete za drobiž, beremo neko sranje... A tale tvoj prijatelj pri Lidlu časopis ponuja?
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
najboljša rešitev za naprej. ob podpisu kupoprodajne pogodbe, naj kupec oz. novi lastnik napiše pooblastilo za prenos lastništva nanj in lahko urediš vse brez njegove prisotnosti. potem naj se pa on j*** naprej.