Kanarski otoki - Tenerife

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
Hvala za odgovor.
Za zimske sem gledal termin kot bodo letos počitnice, torej konec februarja, ampak vidim, da so temperature manj ugodne kot jeseni.
Kaj pa za prvomajske? Je takrat prevelika gužva?

Malta mi ni v izboru, ker je preveč pozidana in praktično brez normalnih plaž, pa menda res tudi precej umazana.
Ciper pa gledam tudi že ene dve leti, ampak sem bolj gledal Paphos, sezona gre okrog 1. novembra proti koncu, potem je pa problem, ker ni več letov za nazaj, da bi šel lahko za krompirjeve, enako se mi zdi za Larnaco.
Za januar ti lahko povem da je vreme zelo spremenljivo, lahko je čez dan 27 ko je sonce, lahko je 22 pa rahlo pihlja, še vendo za kratke rokave sicer, ampak na plaži zna zahladit, Paphos bil, nič posebnega, plaže več ali manj kamnite, sploh pa odsvetujem Limassol in larnaco, ayia Napa oziroma protaras je pa super za kopanje in dogajanje
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Če ima kdo v planu letet na Tenerife, ima danes Wizzair res dobre cene iz dunaja ali benetk v jesenskih mesecih... ;) Odprite "Fare Finder" na wizzair, da boste videli cene v celem mesecu.. ;)
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
ja, datumi med počitnicami in prazniki so ponavadi precej dražje.. Ampak kateri pa lahko gredo kadarkoli, pa so zelo ugodne cene.. In še verjetno manj gužve kot takrat, ko so počitnice..
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Ryanair ima tudi npr od 1.11.2023 do 8.11.2023 ceno mekih 90€ ali 95€ odhod iz trevisa.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Jaz sem prejšnji teden kupil pri wizzair-u za 70€ povratne po osebi iz Benetk (Marco Polo) za datume 19-26.12.2023.

Dodal sem samo oddano prtljago 32kg (100€), vse skupaj torej 310€. Sedežev pa ne rezerviram, ker tamalo itak dajo zraven enega od tastarih, meni pa je na "kratkih" letih vseeno kje sedim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jello

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Za 1 teden je dovolj + 3x ruzak ;)
Če prav razumem, ste tričlanska družina? Vprašanje za ostale - zakaj 32 kg oddane prtljage ne bi bilo dovolj? Za na Kanarske? S koliko prtljage pa potem potujete? :eek:

Mi smo štirje (tamala dva 9 in 6) in na zadnjih štirih letih (Fuerteventura, Valencia, Paris in London, vse spomladi ali poleti), vse za teden do 10 dni, smo šli z dvema kabinskima kovčkoma (recimo da max 10kg) in dvema manjšima torbama (vsaka po recimo 5-6 kg) za tamala dva. Nekako si ne predstavljam, da bi kaj več od tega trogal za teh nekaj dni. Pa smo imeli kar nekaj rezerve.

Z dojenčkom/malčkom je pa seveda zadeva malce drugačna...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
ko si sam....
daj dojenčka zraven in si tam....

Glede na trenutne omejtive, si sam ne predstavljam it z malim ruzakom, za pod stol...

Z dojenckom oz. z malim otrokom je drugace ja…
Če prav razumem, ste tričlanska družina? Vprašanje za ostale - zakaj 32 kg oddane prtljage ne bi bilo dovolj? Za na Kanarske? S koliko prtljage pa potem potujete? :eek:

Mi smo štirje (tamala dva 9 in 6) in na zadnjih štirih letih (Fuerteventura, Valencia, Paris in London, vse spomladi ali poleti), vse za teden do 10 dni, smo šli z dvema kabinskima kovčkoma (recimo da max 10kg) in dvema manjšima torbama (vsaka po recimo 5-6 kg) za tamala dva. Nekako si ne predstavljam, da bi kaj več od tega trogal za teh nekaj dni. Pa smo imeli kar nekaj rezerve.

Z dojenčkom/malčkom je pa seveda zadeva malce drugačna...
Je tako, smo tričlanska družina ;)

Nam zadostuje za 1 teden po EU načeloma že ena oddana 20kg prtljaga in trikrat ruzak, vendar ko gremo na Tenerife gre žena vedno nabaviti velike količine manga, papaye k tajki (se poznata), ker goji tajsko zelenjavo in sadje in je ekstremno poceni v primerjavi s cenami pri nas, tako da za nazaj še 32kg moramo malo paziti. :)

Ko gremo na Tajsko pa imamo polne 3 tavelike 30kg kovčke, 3 tamale 10kg in 3 ruzake... in ja ne me vprašat kako to izvedem :D
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: sajkek in SoulMan

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Če se malo vrnemo na temo Tenerife - ali se samo meni zdi da so cene v zimskih mesecih v primerjavi z lanskim letom čisto podivjale?
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Vse cene poletov so podivjale, tudi zato ker smo ruse vrgli iz letalstva v EU in je tako kar nekaj letov manj, na preostalih pa gneča - folk "gine otmeno" s še več potovanji, saj jih velika večina očitno verjame, da nas bodo zašraufali v našo občino, če ne kar kraj.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Vse cene poletov so podivjale, tudi zato ker smo ruse vrgli iz letalstva v EU in je tako kar nekaj letov manj, na preostalih pa gneča - folk "gine otmeno" s še več potovanji, saj jih velika večina očitno verjame, da nas bodo zašraufali v našo občino, če ne kar kraj.

Sami leti še niso tako dragi, drage so nastanitve...

Jaz sem dal za gole letalske karte prejšnji teden 70€/osebo z wizzair iz benetk (marco polo), termin 19-26.12.2023
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Pri teh nizkocenovnih letalskih družbah se da res precej prišparat, ker letalske karte rabiš za vsakega potnika in še povratne in ti nizkocenovniki imajo RES dobre cene za določene rute.. Če gre več oseb, lahko res precej prišparaš na potovanje.. Cene so včasih parkrat nižje kot pri konkurenci. Imajo pa včasih malce zamude, ampak letijo pa normalno.. (drugače jih več nebi bilo ;))...

Smo že parkrat leteli z Wizzair (tudi na Tenerife) in še nikoli nisem doplačal sedežev, in nas je sistem za check-in vedno razsedel (vedno jaz in hčera skupaj, moja boljša polovica čisto nekje drugje), ampak smo na koncu na VSAKEM letu sedeli skupaj.. Se kar dosti ljudi presede... Pa ne, da hvalim wizzair, ampak cene imajo pa odlične.. In tudi obvestila za morebitne zamude jim delajo vredu..