Kanarski otoki - Tenerife

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.447
17
38
Za Teide sem lani dovolilnico rezerviral 2 meseca prej in komaj dobil termin.
nato pa 2 bilo zelo vetrovno in gondola ni vozila
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.398
2.290
113
Gran canaria = Kanarski otoki.
Jeseni.
Namen: iti na okoli, zato spanje kjer koli.
Matrajo me poleti. ''Vsi'' so za prestopat. Madrid 1,5h z novim čekranjem prtljage.
Dobrodošle info, izkušnje, nasveti, namigi, ...
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.127
454
83
Januarja sem direkt z Dunaja letel na Gran Canario za 206€ (tja ryanair, nazaj vueling). Se mi je zdelo se kar ok. Za poleti sem pa gledal tenerife pa je vse 400€ s prtljago.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.717
367
83
Sicer nisem na tekočem, ampak priporočam, da če želite kak cenovno ugoden let, se na skyscanner pogleda, kdo leti od kod do kod in potem grete na stran ponudnika in pogledate mesečni pogled za cene - npr.: wizzair in ryanair ga imata...

In potem vidiš, da se najdejo kakšne ugodne cene, ampak ponavadi so najvišje cene med kakimi počitnicami itd..

In seveda malo sreče... ;)
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.398
2.290
113
Blazno drago

600 € + Benetke, Dunaj, Minhen. Čim je malo ceneje je postanke dolg 10h+

Vsi imajo STOP in madrid. Potreben nov chek in. Izkušnje z trajanjem menjave leta? Časa je 5h+
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.127
454
83
Ce si se v tocno dolocen datum zapicil potem mogoce res nimas direktnega leta, drugace pa so vsak teden iz dunaja. Z rocni prtljago povratni 266€ sredi septembra.
 

Priponke

  • Screenshot_2023-06-01-17-41-49-631_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-06-01-17-41-49-631_com.android.chrome.jpg
    402,7 KB · Ogledi: 42

peroo

Pripravnik
29. sep 2007
104
21
18
ljubljana
Blazno drago

600 € + Benetke, Dunaj, Minhen. Čim je malo ceneje je postanke dolg 10h+

Vsi imajo STOP in madrid. Potreben nov chek in. Izkušnje z trajanjem menjave leta? Časa je 5h+
kje ti to gledaš? pojdi na stran od ryanairja in za probo poišči direkten let iz benetk, bologne ali pa bergama. Z benetk so oktobra po +/-120eur direktni v eno smer na Gran canario, in ravno toliko tudi nazaj. Z bologne imaš od oktobra naprej direkten let za okoli 80eur, za nazaj se najde tudi za 60eur. Malo preklikaj datume in se res dobre linije najde, brez prestopanja
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Gledam Tenerife za krompirjeve ali zimske počitnice, kdaj se bolj splača it v smislu vremena, da se lahko tudi kopamo v morju?
Šli bi za en teden, osnovnošolska otroka, par dni po plažah in par dni okrog po teh parkih (Loro, Jungle, Monkey ter kakšen vodni).
 

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
511
79
28
Meni se zdi bolj pametno za krompirjeve, je vseeno boljše vreme kot za zimske počitnice. Tudi za zimske se lahko kopaš, ampak samo za bolj pogumne. Parki so na nivoju, edino vodni park pomoje ne bo prišel v poštev, saj je voda v teh parkih že tako bolj mrzla, ampak ozračje ni tako vroče, da bi bilo primerno. No boste že videli ko pridete tja.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.483
1.261
113
Iskajoč brata
Sam predlagam, da gledate nastanitev z ogrevanim bazenom, da imaš backup...
Mi smo bili aprila, voda od 18 do 20, zunaj 25, 26C. Pa cel caš nežen vertič, da sploh nimaš občutka, da si na soncu. Pazi na kremo, ker veliko ljudi preseneti in so celi rdeči....
Z malim sva bila v Siam parku, pa je imel neopren, ker si cel čas moker in zunaj na vetru.
Otok toliko ponuja, da je en teden čisto premalo.... Mi smo vse skupaj bili samo ene 4x pol dneva na plaži. Drugače pa akcija cel čas. Zdaj smo bili bolj turistično naravnani, naslednjič bom bolj športno usmerjeno, v manj zagužvanih krajih.... Sam otok me je čisto navdušil, definitivno se vrnem. Če se izogneš glavnim punktom, mi sam otok ne deluje zaguzvan...
Pa še en dober nasvet: Rana ura, zlata ura. Na turistični lokaciji bodi zgoden... Dobiš parking, narediš ogled v dopoldanskem času, še preden se množica zabije notri.... Primer: Siam park sva obrnila s sinom do 12h. Na nekaterih vožnjah večkrat. Po 13 uri se je zabilo povsod, iz par min čakalne vrste na 30, 40 min....

Če rabite še kakšnen predlog, samo vprašaj...
 
  • Všeč mi je
Reactions: naliM

Floki

Guru
6. sep 2007
9.911
3.028
113
Gledam Tenerife za krompirjeve ali zimske počitnice, kdaj se bolj splača it v smislu vremena, da se lahko tudi kopamo v morju?
Šli bi za en teden, osnovnošolska otroka, par dni po plažah in par dni okrog po teh parkih (Loro, Jungle, Monkey ter kakšen vodni).

Odvisno kakšno vodo imajo radi, meni osebno so Kanarci za kopanje premrzli mogoče septembra, za krompirjeve je precej boljša varianta Malta. Je pa na kanarcih bolj sigurna temperatura, na Malti sem se kopal novembra tudi na 27 pa zunaj je bilo 30 ampak ni tako sigurno kot na kanarcih kjer je 22.
Je pa res da imaš potem parke in ostalo kar je pa precej več za početi kot pa na Malti. Za otroke težko rečem ker komanje ni moja priorieta.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.756
2.042
113
za šankom
Gledam Tenerife za krompirjeve ali zimske počitnice, kdaj se bolj splača it v smislu vremena, da se lahko tudi kopamo v morju?
Šli bi za en teden, osnovnošolska otroka, par dni po plažah in par dni okrog po teh parkih (Loro, Jungle, Monkey ter kakšen vodni).
Definitivno krompirjeve, takrat je Atlantik najtoplejši, 23 bo voda, zunaj 27, bil že v vseh letnih časih, tudi januarja ni problem če je sonce, kar se kopanja tiče itak je voda okoli 20, Malta in Grčija je že loterija z vremenom takrat, pa tudi tista Malta 7 dni je več kot preveč, umazano, guzva, plaže nič posebnega, kaos na cesti, alternativa bi bil Ciper, voda še 24 takrat, zrak 28, seveda grški del, tam okoli ayia Nape, kjer so lepe plaže
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Definitivno krompirjeve, takrat je Atlantik najtoplejši, 23 bo voda, zunaj 27, bil že v vseh letnih časih, tudi januarja ni problem če je sonce, kar se kopanja tiče itak je voda okoli 20, Malta in Grčija je že loterija z vremenom takrat, pa tudi tista Malta 7 dni je več kot preveč, umazano, guzva, plaže nič posebnega, kaos na cesti, alternativa bi bil Ciper, voda še 24 takrat, zrak 28, seveda grški del, tam okoli ayia Nape, kjer so lepe plaže
Hvala za odgovor.
Za zimske sem gledal termin kot bodo letos počitnice, torej konec februarja, ampak vidim, da so temperature manj ugodne kot jeseni.
Kaj pa za prvomajske? Je takrat prevelika gužva?

Malta mi ni v izboru, ker je preveč pozidana in praktično brez normalnih plaž, pa menda res tudi precej umazana.
Ciper pa gledam tudi že ene dve leti, ampak sem bolj gledal Paphos, sezona gre okrog 1. novembra proti koncu, potem je pa problem, ker ni več letov za nazaj, da bi šel lahko za krompirjeve, enako se mi zdi za Larnaco.