Kanarski otoki - Tenerife

chlovecek

Pripravnik
21. jul 2007
95
0
6
Zdravo,
bi lahko kdo povedal, kje si je najbolje izbrat hotel in predvsem to, če cenovno ugodnejše ponudbe zajemajo zanič hotele - sem prebral precej slabih kritik.
confused-1.gif

s punco imava v načrtu 2 tedna raziskovanja otoka in en teden relaksacije. v nobenem primeru ne iščeva luksuza
wink-1.gif

se že v naprej zahvaljujem za trud!
smile-1.gif
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
...nizke cene so po pravilu skoraj vedno povezane s hoteli nižje kategorije, tam okoli 2eh zvezdic.
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Kot je že Notranjc rekel - 2 tedna je preveč za pohajkovanje po tem otoku.
Mi smo bili tukaj konec februarja 2007:
http://www.riu.com/en/aparthotel-riu-adeje-tenerife.html
ampak to žal ni med najcenejšimi variantami.
Z istim poletom so bili tudi eni ki so šli v en "cenovno ugodnejši" hotel, pa so bili blazno razočarani (od ščurkov, plesni...).
Je pa res, da je to pač kako naletiš, če greš v kraje in hotele, ki jih ne poznaš...
Ko bom še šel, bom verjetno iskal kar kake sobe in jedel v lastni režiji. Menim da se da na tak način priti precej cenej skozi, ponudba gostiln je kar pestra, standard pa ni slab - saj je to konec koncev Španija - Evropska unija.
Ko smo bili v Riu, smo bili bolj zaradi malih otrok (hrana za moje pojme prva liga)...
 
Nazadnje urejeno:

mla16

Pripravnik
23. sep 2007
102
0
16
Če te zanima je en slovenc doli surfer, pa oddaja apartmaje v najem, apartmaji so ker ugodni z bazenom in lepo urejeni.
Ma paaprtmajepo celem otoku. Sem bil laniv kontaktu z njimvredu pubec se da vse zmenit z bnjim , sam sem se pol za Maroko odločil.
www.canary-tenerife.com
 

chlovecek

Pripravnik
21. jul 2007
95
0
6
@Notranjc: ljudje smo različni in nas zanimajo različne stvari, tak da eni majo kje več za pogledat, drugi manj.

@mla16: ti apartmaji so glede cene zame že malo previsoko (še posebej če računaš 3 tedne + hrana)

kaj zna bit prehrana v hotelih res tak grozna kot pišejo eni?
sicer pa bog ve kaj je res - eni določenega hotela skoraj ne morejo prehvalit, drugi pa ga totalno spljuvajo (sto ludi sto čudi)
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
O.K. razumem. Mojo pripombo vzemi zgolj kot nasvet. Če prav razumem, boš samo na Tenerifu 3 tedne. Jaz bi otoka cca. 80x30km imel po enem tednu dovolj, ker bi ga recimo prekolesaril v dveh, treh dnevih podolgem in počez.
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Citat:
Uporabnik chlovecek pravi:
Zdravo,
bi lahko kdo povedal, kje si je najbolje izbrat hotel in predvsem to, če cenovno ugodnejše ponudbe zajemajo zanič hotele - sem prebral precej slabih kritik.
confused-1.gif

s punco imava v načrtu 2 tedna raziskovanja otoka in en teden relaksacije. v nobenem primeru ne iščeva luksuza
wink-1.gif

se že v naprej zahvaljujem za trud!
smile-1.gif

Sem bil tam.
Poznam cel otok.
Jutri ti lahko povem več. Bi dal kakšno sliko, samo potem me bosta dva debila spet obtoževala, da prodajam svojo ženo (čeprav je ne bo na sliki).
Samo spomni me s pm..., ker imam zdaj veliko dela.
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Če ti lahko malo pomagam:
Tenerife je malce posebna zadeva.
Na zemljevidih sem označil kamor se splača iti.
Če boš že tam, pojdi še v Lorro park.
Masca je lepa. Samo cesta pa ni.
10.gif

569751-tenerife.jpg
 

Priponke

  • 569751-tenerife.jpg
    569751-tenerife.jpg
    35,1 KB · Ogledi: 2.659

chlovecek

Pripravnik
21. jul 2007
95
0
6
Se mi zdi, kot da si na zemljevidu označil kot zanimivosti le največja poseljena in pozidana območja. Sicer nevem kak je tam, ampak mene bi zanimalo ravno vse ostalo (npr. raznolika vulkanska pokrajina, odročni kraji kjer turisti ponavadi ne hodijo...) - vglavnem me narava bol privlači kot mesta in hotelska naselja
wink-1.gif
 

mla16

Pripravnik
23. sep 2007
102
0
16
Ja pomojem si pa pol za 3 tedne izbral malo napačno lokacijo, vsaj moje mnenje je tako.
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Meni je bila na Tenerifi ena izmed boljših zadev gledanje delfinov v živo.
Zapelješ se z Los Gigantes, tam sparkiraš avto in iz pristanišča relativno pogosto vozijo različne ladje za različne cene gledat delfine na odprto morje. Zapeljejo te par kilometrov od obale, delfini pa kot radovedne mačke pridej v bližino ladje in nekaj časa spremljajo ladjo.
Potem te pa odpeljejo še kam na plažo/kopanje z ladje in zraven malo kosila...
Malo za pokušino...
Potem pa je tu že Pico del Teide - najvišja točka na zemlji, kamor sem uspel v svojem življenju do sedaj priti
smile-1.gif

Vsekakor ogleda vredno. Mene je samo malo višinska bolezen gori mučila - malo omotice, slabosti...
Tistega mačkona smo nahranili z ostanki našega kosila na ladji - bilo pa je to tam, ko se pride pešaka od Masce po dooolgi soteski do morja in smo s seboj vzeli tudi par pohodnikov do pristanišča.
Galebi pa so nam tudi prišli zelo blizu - en frik jih je hranil s preostalimi ostanki našega kosila
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Citat:
Uporabnik chlovecek pravi:
Se mi zdi, kot da si na zemljevidu označil kot zanimivosti le največja poseljena in pozidana območja. Sicer nevem kak je tam, ampak mene bi zanimalo ravno vse ostalo (npr. raznolika vulkanska pokrajina, odročni kraji kjer turisti ponavadi ne hodijo...) - vglavnem me narava bol privlači kot mesta in hotelska naselja
wink-1.gif

Mislil sem, kje se splača nastaniti, da imaš tudi zvečer kaj početi. Drugače pa razen Masce nisem označil zanimivih stvari.

Glede nastanitve poskusi najti kaj ugodnega na www.bookings.com.
 

badboys

Pripravnik
18. avg 2007
52
0
6
ve kdo za kakšno internetno stran kjer se da poceni rezervirat letalsko karto za tenerife?

thnx
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.447
17
38
Citat:
Uporabnik badboys pravi:
ve kdo za kakšno internetno stran kjer se da poceni rezervirat letalsko karto za tenerife?

thnx

kdaj rabiš, pošlji PM