Kanarski otoki - Tenerife

raners

Majstr
4. mar 2008
2.716
366
83
Kolikor sem na hitrco preveril, je rentacar dobrih 150eur, tedenska karta za javni prevoz pa 50eur (trije gremo), ampak vem, da če imaš avto, se vsedeš in pelješ... ;)
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.846
2.097
113
Za na El Teide tko malo tudi vreme poglej, ker lahko boš naletel tudi na oblake, ti boš sicer nad njimi, in boš imel lep pogled nanje, na kopno in morje pa ne. Jaz sem šel sredi julija in je bilo tudi na višini žičnice preko 30stC. Gor nisem šel zaradi nekaj oblakov in napovedi, da jih bo še več. Glede kopanja se drži južnih delov otoka in bo tudi morje toplejše.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.337
958
113
Na hitro izkušnja izpred 10. let (junij), kar se še spomnim:
1. parki (Loro in vodni) parking zastonj pred vhodom. V mestih plačal, nimam v spominu drago.
2. moškim ponavadi ni problem, ženskam malo bolj. Odvisno seveda od vremena (sončno/oblaki) in vetra.
3. Jaz sem vstopnico kupil tam. Lep razgled, kjer dejansko dobiš občutek, da je cel ta zgornji del otoka krater. Meni zelo zanimivo. Je tudi najvišja točka španije. Ne pozabi na primerna oblačila. Od zgornje postaje gondole imaš nezahtevno (običajna pohodniška oprema, ne pozabi pa vetrovke) pot do samega vrha, kjer naj bi dobil še vpogled v sam krater, vendar je omejeno število vstopov na dan do vrha. Vstopnico se rezervira prek spleta. Tako da je treba splanirati in imeti tudi malo sreče z vremenom. Meni je resnično žal, da tega nisem speljal. Morda preveri še to. Težjega dihanja pa nisem opazil. Tisti vzpon pa ni tako zahteven, da bi bil nemogoč, če le nisi totalno zanemarjen. 10 letnici tudi ne bo problem.
4. Jaz sem bil ful vesel najetega avtomobila, ker se prilagajaš le sebi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: raners

raners

Majstr
4. mar 2008
2.716
366
83
Če sem vas prav razumel, tudi do čistega vrha ni težavna pot? Moraš imet "plezalno opremo" (karabine, špičasti hamer, čelado, ...)? Ker sem nekje zasledil, da rabiš neko dovoljenje za čisti vrh.. Pa vidiš iz čistega vrha še na druge strani otoka ali vidiš podobno kot na vrhu žičnice?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.384
2.290
113
Rent a car se ustaviš kjerkoli, odpelješ kjerkoli!!!!!!
Pazi. Ceste so strašno ovinkaste. Ko opaziš sledi gum na cesti je naprej nevaren ovinek. NE DIVJAJ!
Imaš cilj blizu? Avtobus in pogled skozi okno.
Ko prideš, povprašaj za karto žičnice in ostalih zanimivosti.
Na vrhu - 3500m - JE redek zrak!!!! Sam dobil lavo v oko. Se je nisem rešil vsaj 2 dni. Gospa padla dol in sva morala hitro nazaj z gondolo. 2x doživel - (višinska bolezen).
Sprehod od gondole navzgor do pravega vrha: rezervacija, vodenje! Se pač malce sprehodiš okoli gondole. Razgled samo na jug. Sever zakriva pravi vrh. Ali raje spodaj ogled manjših ognjenikov. Tu so testirali vesoljci APOLL-a
Puerto de la Cruse je imel ob sredah sranje z parkingom pri hotelu. Drugače BP
Kopat? Pa to je Atlantik. Naslednja postaja proti severu je Artica - samo led nič kopnega.
Dobro splaniraj. Če ne boš šel še 3x. 100%

p.s. pejt na google street pogledat, kako se kaj vidi. In kaj pogledat!
 
Nazadnje urejeno:
  • Haha
Reactions: shift

shift

Guru
20. jul 2007
9.755
2.041
113
za šankom
Če sem vas prav razumel, tudi do čistega vrha ni težavna pot? Moraš imet "plezalno opremo" (karabine, špičasti hamer, čelado, ...)? Ker sem nekje zasledil, da rabiš neko dovoljenje za čisti vrh.. Pa vidiš iz čistega vrha še na druge strani otoka ali vidiš podobno kot na vrhu žičnice?
Jaz sem letos šel iz 0nm na vrh 3718nm, 28km v14 urah težav z dihanjem ni bilo, oprema, razen čevljev, veliko tekočine in toplih oblačil ter svetilke ne rabiš, do vrha je lepa pot, to niso Alpe, da bi potreboval kakšno posebno opremo, za vrh, če misliš biti na njem pred 9 uro zjutraj ne rabiš dovolilnice, drugače zadevo urediš preko neta, če boš šel z gondolo, potrebuješ dovoljenje za vrh, potem imaš do vrha ko se gor pripelješ še nekje 20 min hoje po lepi stezi, razgled je zelo podoben, jaz sem šel gor zato, da sem sončni vzhod gor pričakal, to se splača videt
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.227
4.710
113
Kolikor so meni pravili tisti, ki hodijo kam visoko, imaš manj težav, če si manj časa na višini. Za daljše zadrževanje je dobra postopna aklimatizacija. Verjetno pa prevoz z gondolo ni najboljši način za osvajanje prehod v območje z manj kisika za vsakogar, ker se sprememba zgodi hitro. Jaz sem enkrat šel peš na 4000 iz 1500 v nekaj urah in nisem imel resnih težav. Moraš pa se zavedati, da ti "kondicija" pač pade in v redkejšem zraku hodiš počasneje kot na 2000 metrih. Imel sem tudi rahel glavobol.
Če ne filozofiramo, dokler ne poskusiš, ne veš, kako bo na tebe vplivalo. Zastaviš si cilj, denimo vrh z gondolo in vodičem in če slučajno ne gre, ker se telo tako odzove, pač ne gre. Vnaprej se sekirati ni potrebe.
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Pri takih vzponih je koristna dvojna doza Aspirina dan prej in na dan vzpona! Kdor jemlje kaka zdravila za redčenje krvi pa NE SME Aspirina še zraven.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.822
205
63
Slovenija
Na vrhu El Teide mislim da kahko špricne žveplo, kolikor se spomnim, ne lava :) Pa še to zelo redko; ko sem bil jaz gor se je samo malce kadilo in smrdelo po gnilih jajcih. Tenerifi obvezno Rent a car. Vožnja je bolj umirjena kot v Slo, kolesarji se zelo spoštujejo. Jaz že več let zaporedoma jemljem pri autoreisen.com, ker je normalni kasko vključen, plačaš tam na šalterju, ni blokacije sredstev na kartici.... Severna stran otoka je lepša in bolj zelena, več dežuje, južna je suha in bolj topla. Morje je bolj tak tak, pomladni Jadran naprimer. Pazi na portugalske bojne ladjice v morju! sem jih že večkrat videl. Radarji so že na brezplačni avtocesti, znanec že dobil pozdrave domov. Na splošno je to zame otok, kjer bi preživljal penzijo :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik in raners

raners

Majstr
4. mar 2008
2.716
366
83
Glede Teide sem ravno povprašal zato, da vidim, če je sploh opcija, da gremo gor al takoj prečrtamo.. ;) Ker kot sem rekel, višje od pohorja še nismo bili..

Glede avta, bomo rentali.. ;) Sicer sem večkje videl, da za tenerife najbolj hvalijo Cicar, ampak tudi autoreisen je bil večkje omenjen.. Predvsem bi bil vesel, da preko spleta plačam in je to-to.. Enkrat na Malorci (Goldcar) me je na šaltru pregovorila še za dodatnih 100eur doplačila za nek super kasko...

shift , zanimivo.. Teh guachinche pa še nisem nikjer zasledil... Kolikor razumem, so to bolj vinske degustacije in tudi kaj dobrega za pojest.. Bolj nas zanima slednje - kaj dobrega za pojest.. Kaj to je torej bolj lokalna hrana? Cene kolko tolko normalne al v višave?
 
Nazadnje urejeno:

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.384
2.290
113
Ti si šel peš. Kondicija in postopna klimatizacija. To je nekaj drugega kot z avtom do gondole! Spodnja postaja 2,356 m, zgornja postaja 3,555 m.
Kot pravim, midva sva jo - višinska bolezen - čutila že 3-tič!
Kako rešiti lavo iz očesu? Upam da ni sarkastično. Pravim, da je bila lava, saj je to ognjenik. Lahko tudi pesek. Zelo oster občutek, uničeno spanje, trpel 2 dni. Je šlo je samo ven. Predlagam (SIC) očala za vse! Pa le pejte gor, je vseeno lepo in nekaj posebnega!
Ob mojem obisku niso dovolili dostopa do vrha!
Midva sva se veliko vozila, tudi čisto na okoli!
Imejte se lepo!
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Glede avta, bomo rentali.. ;) Sicer sem večkje videl, da za tenerife najbolj hvalijo Cicar, ampak tudi autoreisen je bil večkje omenjen.. Predvsem bi bil vesel, da preko spleta plačam in je to-to.. Enkrat na Malorci (Goldcar) me je na šaltru pregovorila še za dodatnih 100eur doplačila za nek super kasko...
Cicar je na Kanarcih po moje najboljša price/performance varianta. Sicer sva midva 2x (no, v drugo smo že bili štirje) lutala po Lanzarotu in Fuerteventuri, obakrat smo rentali pri Cicarju. In nikakor si ne predstavljam, da bi tam bil odvisen od javnega prevoza. Enostavno veliko preveč bi izpustili...
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.755
2.041
113
za šankom
Glede Teide sem ravno povprašal zato, da vidim, če je sploh opcija, da gremo gor al takoj prečrtamo.. ;) Ker kot sem rekel, višje od pohorja še nismo bili..

Glede avta, bomo rentali.. ;) Sicer sem večkje videl, da za tenerife najbolj hvalijo Cicar, ampak tudi autoreisen je bil večkje omenjen.. Predvsem bi bil vesel, da preko spleta plačam in je to-to.. Enkrat na Malorci (Goldcar) me je na šaltru pregovorila še za dodatnih 100eur doplačila za nek super kasko...

shift , zanimivo.. Teh guachinche pa še nisem nikjer zasledil... Kolikor razumem, so to bolj vinske degustacije in tudi kaj dobrega za pojest.. Bolj nas zanima slednje - kaj dobrega za pojest.. Kaj to je torej bolj lokalna hrana? Cene kolko tolko normalne al v višave?
Glede teide ne kompliciraj, gor z gondolo hodi folk z ITM 45, pa jim rata prispohat tistih 15 minut, to z gondolo je čista turistična varianta. Za renta car sem ti napisal v prejšnjem postu vse odlične agencije, vse imajo plačilo na licu mesta in vključeno komplet zavarovanje. Lokalna hrana v guachinche pomeni ribe, školjke, hobotnica, odojek, kozliček, zajec, cena je pa smeh
 
  • Všeč mi je
Reactions: raners