Kanarski otoki - Tenerife

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Se strinjam. Zato pa netka sprašujem kako (ali kje) je našel karte iz benetk, ker je milano predaleč.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Ja, je daleč, se strinjam, ima pa po mojem mnenju precej uporabne lete. Letiš iz Malpense ob 6h zjutraj, ob 9.30 si tam, nazaj je let ob 10.00 (normalno vstaneš in se odsvaljkaš do letališča), ob 15.30 si v Milanu in si ob relativno normalni uri tudi doma.
Iz Benetk (Marco Polo) vozi Wizzair.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Ja, je daleč, se strinjam, ima pa po mojem mnenju precej uporabne lete. Letiš iz Malpense ob 6h zjutraj, ob 9.30 si tam, nazaj je let ob 10.00 (normalno vstaneš in se odsvaljkaš do letališča), ob 15.30 si v Milanu in si ob relativno normalni uri tudi doma.
Iz Benetk (Marco Polo) vozi Wizzair.
Tole letiš ob 6ih zjutraj = ob polnoči od doma ali prenočišče v bližini letališča, kar spet za sabo potegne dodatne stroške.
 

first1

Fizikalc
19. mar 2018
288
132
43
So šle karte malo gor? Lani sredi novembra sem letel iz Lj-London-Tenerife-London-Lj vse skupaj za nekih 60€ na osebo . Je bil pa rentacar dražji... 150€ za 1 teden. Letos junija je pa povratna karta iz benetk bila 130€, je pa rentacar bil zelo poceni. VW polo 60€ za cel teden, seveda vedno vzamem kasko.
 

resnica

Majstr
9. feb 2013
488
445
63
Ryanair od 4. novembra naprej z leti iz Zagreba ponuja direktno povezavo do meni osebno zelo zanimivega otoka Lanzarote.
Povratne karte v novembru cca 150€
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
No ja se najde kak biser še vedno.... par dni nazaj rezerviral tele karte, letim jutri: ~12 tisoč km za 120€: https://www.distance.to/Vienna,AUT/Jeddah/Seul,Seoul,KOR

Še vedno zelooo ok cene za let na drug konec sveta, verjamem da se bo tudi za kanarce konec leta spet kej našlo, pač ne na praznik termine.
Ni prav dosti ljudi, ki:
A: čakaj do sadnje "sekunde" za nakup karte ali
B: se lahko z danes na jutri odločijo za tak odhod

Pa še nekaj - te cene so bile definirane kot "error fare", torej napaka v sistemu (lahko tudi posebna dumping ponudba). Tudi jaz sem kupil ampak za dobrega pol leta naprej, pa malo več sem dal, ker sem pol dneva razmišljal in usklajeval datume.

Če lahko bova na vezi za kake info o JK.
 

first1

Fizikalc
19. mar 2018
288
132
43
To imaš prav, večina ne more iti kr iz danes na jutri, ampak terminov je bilo ogromno. Naši so označili kot error fare, pa sigurno ni bil, ker tole traja že kar nekaj dni in npr karte za bkk so še vedno na voljo po 180€ v eno smer (sem rezerviral BKK za 05/2024).
Glede JK pa.. sam bom tam 8 dni, potem letim naprej na Filipine 14 dni, nazaj grede pa ostanem še skoraj 4 dni v Savdski Arabiji (layover, 1 noč zastonj, če letiš z Saudia, rabiš pa vseeno up to 96h vizo, ki naj bi bila zastonj pa ni... je cca 20€). Sem pa fino nabasal ravno najdalše praznike v JK, ko vlaki v Busan sploh ne vozijo, vozijo pa busi, ampak je praktično vse zasedeno, dobro da dodajajo nove, tako da Busan bom vseeno videl. JK čeprav nimajo vize, moraš vseeno izpolniti k-eta: https://www.k-eta.co/ . Bom pa prvič v JK in iskreno me malo skrbi, da bom kaj pozabil.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Karte za Bkk v maju niso nic posebnega tako poceni, ker gre za enega najbolj coravih obdobij Tajske (vem ker sem kar domac dol)…
 

first1

Fizikalc
19. mar 2018
288
132
43
irwin: Skyscanner, tole v akciji so sicer bili vse povezani leti, čeprav je skoraj 4 dni layover v Savdski. Iz JK pa imaš potem nizkocenovce naprej po Aziji, čeprav vidim da imamo še 15kg check in prtlage vključene Seul-Cebu.

urby: ja, če bo vreme res prevroče in prevlažno v BKK v maju, bo zgleda najboljše leteti drugam, vidim da so iz Bkk ok in poceni povezave praktično po celi Aziji. Verjetno bo kakšna Indonezija ali Vietnam boljša izbira v maju ali kaj priporočaš?

Drugače bi bilo fino iti nazaj na temo Kanarci :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: irwin in urby20