Kampiranje in šotori.

mistique

Guru
16. jun 2009
13.132
941
113
Emona / Carnium
Jest mam s sabo vedno tri te Brunerje in tri takele:
Mene ponavad vidiš na tem prekucnjenim nazaj naslonjen na kamper al pa bor. Ni stola, na katerem bi se lohk tko lepo guncu.
Sem imel identične. Meni se je po petih letih sedalni del pri vseh tako raztegnil, da sem na koncu že sedel na ogrodju...drgač pa dobri stoli.

Še anekdota povezana s temi stoli (in obenem tudi Bosanci)...na Pelješcu sem ene par dni gledal dva mlajša Bosanca, kako kampirata...spala sta v Passatu, mizo sta imela, namesto stolov pa vsak enega takega, ampak bukovega (pripeljala s seboj...ni bukev na Pelješcu).

1657654395993.png

:valjamse:

Ko smo odhajali se odločim, da stole pustim njima...pridem bliže in jima ponudim stole in pojasnim, da jih ne rabim...onadva pa: "Ma hvala, ne treba nama stolica stvarno." :srce::D
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Matjaz1974 in Matey

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
Mi tud startamo na pelješac! si imel rezervacijo? mi gremo na blef... sem videl, da so dol cenejši kampi... 18€ je res ok cena!


Tudi lastniki izgubljajo občutek za "kampiranje", če so ga kdaj imeli... ker tele mobilke res ne pašejo v kampe...

Rezervacija od lani. (Kamp Nevio)..splača se ti v naprej poklicat (tam kamor imaš namen it) in se pozanimat koliko je fraj če sploh kaj.

Ko sva bila maja na cresu (ne vem imena kampa)..sredi otoka na odprto stran..sva vprasala za junij ce je fraj...je bila v celem kampu ena parcela bogu iza nogu...julija bi lahko samo sanjal fraj termin.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Rezervacija od lani. (Kamp Nevio)..splača se ti v naprej poklicat (tam kamor imaš namen it) in se pozanimat koliko je fraj če sploh kaj.

Ko sva bila maja na cresu (ne vem imena kampa)..sredi otoka na odprto stran..sva vprasala za junij ce je fraj...je bila v celem kampu ena parcela bogu iza nogu...julija bi lahko samo sanjal fraj termin.
Kovacine. Tja sem hodil vsak let pa letos nisem dobil nobene pametne parcele. Fajn kamp.
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
A obstaja se kaj taksnega kot je Ferrino Chanty 4. Trije vhodi z mrezicami proti komarjem, se dodatna okna za luftat...


Se mi zdi da so vsako leto manj prakticni sotori...ali ni povsem integrirano dno, ali so v spalnicah in zadnjem vhodu samo na pol mrezice proti komarjem itd.

Sem kupil Kampa Brean Air 3 pa me motijo zgoraj napisane zadeve. Plus da je spalnica ravno premajhna da stlacis notri vecjo/visjo intex posteljo.
 

brainstorm

Pripravnik
15. nov 2008
160
0
16
Res ne vem res zakaj tako šparajo pri dolžini spalnice, da potem ribaš z glavo ali nogami ob blago. Namesto da bi predprostoru vzeli 20 cm in jih dali raje v spalnico.
Sem naročil tauris 6 od highpeka https://www.highpeak-outdoor.com/tauris-6-1834.html, da se lahko malo razkomotim v spalnici, v eni ali v drugi.
Bom videl kako se obnese vis a vis varianta šotora, do sedaj sem imel samo igluje.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.224
3.377
113
Pol? Si ziher, ker tole so marke in se enkrat prepolovis. Tole je tok poceni, da tud kuhat do konca zivljenja ne rabim vec.
Ja pol. Kolega mi včasih pripelje kaj od tam. Union pivo je v štacuni 1 marko, kar je na okroglo 0,5 eura.
Pa ne mi rečt, da Alter smetana ne ve kaj so bosanske marke in da Bosna sploh obstaja. Aja, do zdej ste samo hrčkoland poznal, letos so pa hrčki cene nažgal do plafona ste pa mal okol sebe začel gledat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
Rezervacija od lani. (Kamp Nevio)..splača se ti v naprej poklicat (tam kamor imaš namen it) in se pozanimat koliko je fraj če sploh kaj.

Ko sva bila maja na cresu (ne vem imena kampa)..sredi otoka na odprto stran..sva vprasala za junij ce je fraj...je bila v celem kampu ena parcela bogu iza nogu...julija bi lahko samo sanjal fraj termin.

uf ne, mi gremo na blef. če ne bo nič frej, pa naslednji kamp... pa itak se dost selimo, za nekaj dni v kampu pa naprej...
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.224
3.377
113
seveda je ok. ampak cene niso za primerjat. kot da bi primerjal Benetke in Cazin.

a ni prav, da ljudje počnejo tisto kar jim paše, in ne tisto kar se drugim zdi ok?
Je prav, samo potem ne išči alternative, ker veš kaj hočeš in tisto pač stane kolikor stane. Če hočeš imeti Benetke boš plačal ceno Benetk.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mistique

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
When in Neum, vam priporočam rižoto z morskimi sadeži. :valjamse:

Na blef zadnjih nekaj let ne hodim...se ne obnese, ker sicer veliko blefiram v lajfu...dopust imam pa rad bolj na ziher.

no, mi smo še vsako leto ok skozi prišli... kdaj dobiš čist po naklučju prvo vrsto, ki je frej za nekaj dni...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.564
8.912
113
In potem podirate in postavljate sotor vsakih nekaj dni?
E, vidiš, tukaj je pa prednost tega kar imam sedaj pred šotorom, ker že kamp prikolice se mi ni dal premikat in pakirat stvari v avto, kaj šele da bi šotor podiral. Zdaj grem zjutri na kofe, plačat kamp, in ko sem nazaj, sam obrnem ključ in grem dalje. Vedno do sedaj se je našel plac v kampih do ure in pol vožnje naprej sicer za štiri do pet dni, ampak to je čist dovolj, dostrikrat je padla tud prva vrsta. Na ta način smo v treh sezonah odkrili en kup izredno lepih placov pod Magistralo. Pol nas je odnesl na Korčulo, letos tam začnemo in pol je plan do Dubrovnika in potem nazaj po Magistrali, do kjer pač pridemo. Ko bo hrčeklandija raziskana gremo dalje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in guardy

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Ja pol. Kolega mi včasih pripelje kaj od tam. Union pivo je v štacuni 1 marko, kar je na okroglo 0,5 eura.
Pa ne mi rečt, da Alter smetana ne ve kaj so bosanske marke in da Bosna sploh obstaja. Aja, do zdej ste samo hrčkoland poznal, letos so pa hrčki cene nažgal do plafona ste pa mal okol sebe začel gledat.

Pri meni ni te bolečine. Junika smo bili 10 dni na Azurni obali. September Sicilija prvi red morja za tri tedne v hotelu z vsemi obroki, ko nam pase. Vmes pa raziskujemo in uzivamo. Aja pa predzadnji teden v avgustu smo v Dolomitih 7 dni.