Kampiranje in šotori.

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Hvala. Kaj pa bi kupovali ce bi kupovali danes? Za na komot 3 ljudi plus pes ter en kup opreme. torej sotori za 5-6 mogoce tud vec oseb. Stojna visina. Odporen na vecje kolicine vode in vetra, kompakten spakiran, da je ful ZRACEN in zatemnjena spalnica.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.125
934
113
Emona / Carnium
Avtodom. :fredi:

Jaz sem več let kupoval Salewa šotore. Oblika kupole oz. "dome". Zadnja leta pa sem za glavni dopust uporabljal tega:
1659351746282.png


Zdaj imam HighPeak alfeno za 3 osebe + xl Coleman shelter tendo za kuhinjo, jedilnico in dnevno sobo.
High Peak me je pozitivno presenetil. So dvignili kakovost materialov, dodelali funkcionalnosti...price/performance kar ok roba.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.766
2.646
113
Hvala. Kaj pa bi kupovali ce bi kupovali danes? Za na komot 3 ljudi plus pes ter en kup opreme. torej sotori za 5-6 mogoce tud vec oseb. Stojna visina. Odporen na vecje kolicine vode in vetra, kompakten spakiran, da je ful ZRACEN in zatemnjena spalnica.
Odporen na večje količine vode in ful zračen ne gre najbolj skupaj.

Mogoče poglej kakšnega bombažnega Robensona.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Hvala. Kaj pa bi kupovali ce bi kupovali danes? Za na komot 3 ljudi plus pes ter en kup opreme. torej sotori za 5-6 mogoce tud vec oseb. Stojna visina. Odporen na vecje kolicine vode in vetra, kompakten spakiran, da je ful ZRACEN in zatemnjena spalnica.

Karkoli polycotton. Ampak kompakten pa ne bo. Sam imam Robensa Cabin 600, kompakten, lahek, prostore. Žal jih ne delajo več, bi pa danes vzel polycotton visto, če bi še imeli.
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Mene bolj zanima, ali so škart roba samo ti bolj osnovni modeli Outwella, ali pač vsi? Osebno sem razočaran nad njihovo samonapihljivo blazino, ki je po eni sezoni začela puščati pri ventilu in je samo za v smeti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mistique

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Karkoli polycotton. Ampak kompakten pa ne bo. Sam imam Robensa Cabin 600, kompakten, lahek, prostore. Žal jih ne delajo več, bi pa danes vzel polycotton visto, če bi še imeli.
Kolikor sem gledal kakšen Bardani, mogoče Eurotrail. Se mi zdi dober price/performance. Robens seveda tudi...je pa res da ti bombažni so večji, težji in posledično rahlo težji za postavit..so pa drugi plusi...
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.291
1.061
113
Hvala. Kaj pa bi kupovali ce bi kupovali danes? Za na komot 3 ljudi plus pes ter en kup opreme. torej sotori za 5-6 mogoce tud vec oseb. Stojna visina. Odporen na vecje kolicine vode in vetra, kompakten spakiran, da je ful ZRACEN in zatemnjena spalnica.
Quechua?
 

Nejc_L

Pripravnik
18. feb 2011
317
18
18
Sl. Bistrica
Mene bolj zanima, ali so škart roba samo ti bolj osnovni modeli Outwella, ali pač vsi? Osebno sem razočaran nad njihovo samonapihljivo blazino, ki je po eni sezoni začela puščati pri ventilu in je samo za v smeti.
Tudi sam sem pred parimi leti vzel njihovo samonapihljivo blazino,zelo udobna,ampak zaradi neenakomernega zlepljenega stika sem jo (k sreči) zamenjal.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Mene bolj zanima, ali so škart roba samo ti bolj osnovni modeli Outwella, ali pač vsi? Osebno sem razočaran nad njihovo samonapihljivo blazino, ki je po eni sezoni začela puščati pri ventilu in je samo za v smeti.

Samonapihljivke njihove so šrot že nekaj časa... Pokukaj v iglu za Trangoworld, jih imam 15+ let, še tisti prvo uporablja sosed.

Čisti čisto prvo je po cca 8 letih odprlo kjer je bila zalimana, pa so mi jo BP zamenjali in sem doplačal za drugo. Je pa res, da nove nimajo več 10 let garancije, če kaj vem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

mistique

Guru
16. jun 2009
13.125
934
113
Emona / Carnium
Samonapihljivke njihove so šrot že nekaj časa... Pokukaj v iglu za Trangoworld, jih imam 15+ let, še tisti prvo uporablja sosed.

Čisti čisto prvo je po cca 8 letih odprlo kjer je bila zalimana, pa so mi jo BP zamenjali in sem doplačal za drugo. Je pa res, da nove nimajo več 10 let garancije, če kaj vem.
Outwell 2 leti garancije na blazine.

Trangoworld oz. nekoč vrhunski Artiach je bil svoje čase najboljše, kar sem lahko kupil. Je še "špica"?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
jest tud.

kupis, pa imas mir 5 let in zamenjas, ce je treba.

hja, saj so ok, oz za ta denar top, ampak vseeno imajo kake bedarije :)

Sem pa na IT strani opazil, da imajo polycotton šotor za 4 pod jurja. Edino kar me osebno moti so napihljive komote namesto alu palic.

Ne vem pa tudi, zakaj je Robens nehal po xx letih delat model Cabin (Vista). Daleč največ od šotora, kar si dobil na majhnih dimenzijah... Moj počasi dobiva bojne rane in se bojim, ko bo čas za menjavo....
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.291
1.061
113
hja, saj so ok, oz za ta denar top, ampak vseeno imajo kake bedarije :)

Sem pa na IT strani opazil, da imajo polycotton šotor za 4 pod jurja. Edino kar me osebno moti so napihljive komote namesto alu palic.

Ne vem pa tudi, zakaj je Robens nehal po xx letih delat model Cabin (Vista). Daleč največ od šotora, kar si dobil na majhnih dimenzijah... Moj počasi dobiva bojne rane in se bojim, ko bo čas za menjavo....
So se naučili pri quechui... Tisti napihljivi šlauhi so 123 zamenjivi in jih ponujajo kot rezervni del...
Tudi jaz imam tega polycotton na oki.....
 
  • Všeč mi je
Reactions: guardy

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.547
8.900
113
Gledam okol sebe tele napihljive šotore. Kaj nardiš, da prideš na jug Dalmacije in ugotoviš da ti komora pušča...
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Mene bolj zanima, ali so škart roba samo ti bolj osnovni modeli Outwella, ali pač vsi? Osebno sem razočaran nad njihovo samonapihljivo blazino, ki je po eni sezoni začela puščati pri ventilu in je samo za v smeti.
Kot sem že napisal nekaj strani nazaj - Outwell Nevada 4p (njihov nekje srednji rang) je po štirih letih in nekje 10-12 kampiranjih še v odličnem stanju. Ravno prejšnji teden je zopet brez težav zdržal nevihto pri Puli. Vsi spoji brezhibni, zadrge kot nove, tudi podn je dal skozi že kar nekaj kamenja in ni videti, da bi bil kaj utrujen.
Imamo pa drugo leto njihove samonapihljive blazine, ki sicer še tesnijo BP, se pa ne napihnejo same toliko, kot so se, ko so bile nove. Ena je 5 cm Dreamcatcher, tri pa 5 cm Sleepin, vse single.