Kampiranje in šotori.

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.936
5.007
113
Tako samo za info. Kaj šotoriste še sploh spustijo v kempe? Zadnja dve leti poslušam, da prikoličarje tiščijo na zgornje robe kempov. Namesto njih pa rastejo mobilne hišice. V Šimunih celo poznam primer, da so iz drugega reda do mora, spodili tudi lastnike hišic, na njihovo mesto pa postavili svoje. In to ljudi, ki so jim plačevali 6k pavšala. Adijo pamet.

Sicer pa fantje vsaka vam čast. Zraven jadrnice je tole najbolj neudobna in hkrati najdražja oblika dopustovanja.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Pač ne greš v Šimune, al pa Straško. Mene recimo v apartma na morje ne dobiš, pa če mi plačaš.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
941
113
Emona / Carnium
Sem ga?

Parcela za šotor in avto, 20 eur, oseba 12. Otroci 7. V grobem je to 60 eur na dan. Glede na udobje je to drago. Se da apartmajčič z klimo tudi dobit za ta denar.

Saj pravim vsaka vam čast. Verjetno ste avanturisti po duši.
S čim primerjaš udobje? Zje*anim pogradom v apartmaju ali hotelsko vodno posteljo?
S seboj imaš lahko vso opremo za udobno preživljanje časa. Postelje, senco, hladilnik, kuhinjo, mizo, stole, ležalnike, e-bralnik, opremo za aktivnosti,...zelišča, začimbe mmmmmm...

Kampi so se sicer močno podražili in je lahko cena tudi v višini kakega apartmaja. Ampak tudi cene apartmajev se višajo...Če pa v ceno všteješ tudi strošek opreme za kampiranje, potem lahko rečeš, da je drago.

Lansko leto sem za 21 dni izkašljal 700€ za kamp...letos za 14 dni apartmaja 1500€...upam, da bo v apartmaju pisker za govejo juho skuhat, da lahko kroglice usujem not :valjamse:
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.600
253
113
Sem ga?

Parcela za šotor in avto, 20 eur, oseba 12. Otroci 7. V grobem je to 60 eur na dan. Glede na udobje je to drago. Se da apartmajčič z klimo tudi dobit za ta denar.

Saj pravim vsaka vam čast. Verjetno ste avanturisti po duši.

Kampi so dražji, kot pred 20 leti, ampak tako pač je. Se najdejo tudi cenejši, običajno manjši kampi. Kar za uporabnika ne pomeni dosti razlike. Le da ni zvenečga imena in čistilke v wc vsakih pol ure. Sicer pa višja cena ne predstavlja avtomatsko višjega udobja.

Vsakemu svoje, ampak malo spremembe v življenski rutini prav paše. Kar pomeni, da pač nimaš vsega udobja kot doma, ampak vseeno dovolj udobno, da je prijetno. Definitivno je pa odvisno od človeka. Važno pa je, da vsi uživamo, vi v apartmajih in mi v kampih. Predvsem je pa fajn za domačine, da oboji služijo!

Pa ne vem, kjer si najdu jadrnico... če je taka kot mora bit, je placa/udobja polna kapa!

Pa dejmo probat brez očitkov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in MrDaco

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.600
253
113
S čim primerjaš udobje? Zje*anim pogradom v apartmaju ali hotelsko vodno posteljo?
S seboj imaš lahko vso opremo za udobno preživljanje časa. Postelje, senco, hladilnik, kuhinjo, mizo, stole, ležalnike, e-bralnik, opremo za aktivnosti,...zelišča, začimbe mmmmmm...

Kampi so se sicer močno podražili in je lahko cena tudi v višini kakega apartmaja. Ampak tudi cene apartmajev se višajo...Če pa v ceno všteješ tudi strošek opreme za kampiranje, potem lahko rečeš, da je drago.

Lansko leto sem za 21 dni izkašljal 700€ za kamp...letos za 14 dni apartmaja 1500€...upam, da bo v apartmaju pisker za govejo juho skuhat, da lahko kroglice usujem not :valjamse:

eh kroglice so najboljše v juhi iz vrečke, za to pa se hitr najde pisker! Sam glej, da jih ne boš pozabil! Ker pol boš mogu fehtat na Kampiranje je zakon, da ti jih kdo pripelje...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.193
1.809
113
Tako samo za info. Kaj šotoriste še sploh spustijo v kempe? Zadnja dve leti poslušam, da prikoličarje tiščijo na zgornje robe kempov. Namesto njih pa rastejo mobilne hišice. V Šimunih celo poznam primer, da so iz drugega reda do mora, spodili tudi lastnike hišic, na njihovo mesto pa postavili svoje. In to ljudi, ki so jim plačevali 6k pavšala. Adijo pamet.

Sicer pa fantje vsaka vam čast. Zraven jadrnice je tole najbolj neudobna in hkrati najdražja oblika dopustovanja.


No ja :)

3 tedne nazaj..Pelješac, prva vrsta ob morju, dve osebi (i pas) 18 EUR dnevno + TT.
Na splošno se pa tudi kampi dražijo (in niso poceni). Ne rabi pa biti neudobno če kampiraš. dejstvo je da moraš vleči s sabo ogromno krame, jo postavit, potem spet pospravit in doma popakirat (in prej spucat)...a biti 'na zraku' cel dan ima svojevrsten čar.

Realno moraš rezervirat parcelo že eno leto v naprej - če to narediš je vseeno s čim prideš..a samo s spalno vrečo, šotorom ali kemperjem...cena enaka.

V kampih so ugotovili da npr. z mobilno hiško v enem mesecu zaslužijo več kot plača pavšalist za celo leto...čisti biznis. Dobre parcele imajo dobro ceno in so iskane - torej se dobro tržijo. Zakaj bi na njih 'zidali' pavšalisti (po večini še kvarili izgled) če ni računice?
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.600
253
113
Mi tud startamo na pelješac! si imel rezervacijo? mi gremo na blef... sem videl, da so dol cenejši kampi... 18€ je res ok cena!


Tudi lastniki izgubljajo občutek za "kampiranje", če so ga kdaj imeli... ker tele mobilke res ne pašejo v kampe...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.688
3.570
113
Ni vse v denarju (če greš na dopust, da bi prišparal si pomoje itak falil). In ni vse v apartmaju in ni vse v šotoru (za enak denar definitivno izberem šotor). Saj večina je dala vse skozi, bungalove, betonske klimatizirane apartmaje, hotel, prikolico, jadrnico, šotor, kamper...na koncu prideš do tega kar ti ustreza. Mene tudi ne spraviš več v apartma, vsaj za daljši dopust ne.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Dvomim, da folk pride prisparat v kamp, vsaj v teh večjih bolj znanih ne, ker so se podražili. V mojem kampu videvam avtomobile za 70-200k pa šotore zraven.

Ampak so se tudi apartmaji podrazili, ce ne rezerviras mesece vnaprej. Da o hrani in pijaci v gostilni ne govorim. Vceraj 2x točeno ozujsko in en Pepsi - 90 KN. V bližnji gostilni (družinska, nic fancy), pohani lignji 20 eur, čevapi 15 eur, cesarjevi solata (zelo mala) 15 eur, sendvič s pohanim piščancem 10 eur, dunajc pomfri 15 eur.

Sem sel kupit litoželezno zar posodo, ki sede na prenosno indukcijo v lidla za 20 eur in vzel se par stejkov. Jedel ko kralj.

Ni mi za dopust zal kesa, ponavadi sem precej razsipnež, ampak iz principa pa mi je BV metat denar stran. Cene so sle u PM, ko da sem v Švici.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Drugace pa je sotor top. Cel dopust si prakticno na luftu, neki se dogaja skoz imas pri roki vse. Ko gremo v apartma to zgleda tko, da spimo do 9, pol zajtrk, pol zrihtat, pol na plažo ob 10:30, pa hitr nazaj ob 12:00 ker ni sence pa je vroce, pa otrok lacen. Kosilo, mal počivat, cakat da vrocina mal popusti, ob 16:00 nazaj na plažo do 19:00, pol nazaj…. smo prakticno vec casa not k zuni. Miza, stoli in ostalo je levi zadi, ogromna parcela.

c10adaea-51d5-4c38-8421-3920c9a39f47-jpeg.57653
 

Priponke

  • C10ADAEA-51D5-4C38-8421-3920C9A39F47.jpeg
    C10ADAEA-51D5-4C38-8421-3920C9A39F47.jpeg
    1,9 MB · Ogledi: 252
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in Valhalla

jello

Guru
22. sep 2008
9.688
3.570
113
Roštilj, viseče mreže, kuhinja, bicikel, sup, čoln, otroška krama, miza, stoli, nadstrešek, hladilnik,...?
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.220
3.374
113
Sem ga?

Parcela za šotor in avto, 20 eur, oseba 12. Otroci 7. V grobem je to 60 eur na dan. Glede na udobje je to drago. Se da apartmajčič z klimo tudi dobit za ta denar.

Saj pravim vsaka vam čast. Verjetno ste avanturisti po duši.
V franciji so kampi 25-30 eur, samo to pač ni morje od hrčkov. Eni ste pač zaplankani in ne znate drugam kot v hrčkovino.
 
  • Všeč mi je
Reactions: damirj

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.079
799
113
jello Imam v spominu, da imate prikolico oz. avtodom. Ne it na ta otok tako. Še z avtom komaj manevriraš. Oz. predhodno preverite na št.: +30.6948.510.594, +30.6948.510.595, +30.6948.510.596, če je kakšna prosta parcela. Jaz sem za vsak slučaj, drugače bi na celini ostal, so isto nizke cene.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Drugace pa je sotor top. Cel dopust si prakticno na luftu, neki se dogaja skoz imas pri roki vse. Ko gremo v apartma to zgleda tko, da spimo do 9, pol zajtrk, pol zrihtat, pol na plažo ob 10:30, pa hitr nazaj ob 12:00 ker ni sence pa je vroce, pa otrok lacen. Kosilo, mal počivat, cakat da vrocina mal popusti, ob 16:00 nazaj na plažo do 19:00, pol nazaj…. smo prakticno vec casa not k zuni. Miza, stoli in ostalo je levi zadi, ogromna parcela.

c10adaea-51d5-4c38-8421-3920c9a39f47-jpeg.57653
Čikat je fajn ja, za novo leto, zdele je zame mal predrag. Mene odnese jutri precej bolj južno.