Kam vložiti podedovan denar?

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Daj povej mu še, da mora računati na dobiček od kapitala, da ne bo kakšnih presenečenj. Verjetno tam ne bo stalano bival, da bi bil oproščen.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.324
113
150k in 5k na leto.... ne vidi se men to kaka investicija.

Nisem šel računat, samo to bi blo isto kot če bi v krko vtaknil in dobival dividende. Brez, da se s kakimi albanci ukvarjaš, ko oddajaš.

Ljudje, vzdrževanje, davki se laho zvišajo na nepremičnine z naslednjo krizo, etc....
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Prav simpatično vas je večino brat, vsi pravi znalci, strokovnjaki za naložbe, vsem vse jasno in samoumevno a večina vas hodi v "normalne" službe. Aja to je samo krinka za davčno, v resnici v ozadju ustvarjate milijone :valjamse:

Zdaj pa resno... vsi ti nasveti, 33% tja, 33% tja in 33% tja se lepo slišijo ampak najbolj enostavna opcija od večine teh predlaganih 33% je dati tretjino na banko. Pri zlatu že imamo problem, kaj zdaj, konstantno raste v zadnjem času in je trenutno skoraj na zgodovinskem vrhu, prav tako se generalno gledano zelo čudno obnaša, v normalnih razmerah po učbeniku bi moralo eksplodirati pa nekako ne gre, ni pravega zagona, prav tako ti razlika v nakupnem in prodajnem tečaju zelo hitro požre to rast? Pa ja, mi je jasno da je zlato dolgoročna naložba ampak vseeno ni slabo če ga poceni kupiš kajne? Zadnjo tretjino bomo dali v naložbe? Pa razpršili bomo? Super. Kam pa bomo dali? Kako bomo razpršili? Pa smo zopet tam. Lahko je biti preko foruma junak, narediti korak pa je težko.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
sej pravim, bolj simpl je v crypto, če rukne je itak bilo podarjeno. Če pa "to the moon" si pa drugi Bezos, pa je tudi fajn.
 
  • Haha
Reactions: Hanzi

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Je opcija ampak ga ne poznaš, ali je dobil teh 150k na 300k podlage, ali je to edino kar je kadarkoli imel oz. ustvaril oz. sedaj ima ali... Če imaš "urejen" lajf, hišo brez hipoteke, novega Mercedesa brez leasinga in 50k na kartici se verjetno lažje odločiš da investiraš 50k v crpto v kolikor ti iz neba prileti teh 150k.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Saj to sprašuje kam ga relativno varno vložit da mu ga inflacija ne požre kot vse kaže da se bo zgodilo
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
- Cene nepremičnin so navite in bodo padle.
- Cene zlata so skoraj na zgodovinskem maximumu in bodo padle.
- Cene delnic so na najvišjih ravneh in bodo padle.
- Cene premičnin rastejo in bodo padle?
- Cene storitev rastejo in bodo padle?

Vse je v balonu. Cel razviti svet je trenutno poln denarja in ne vemo kam ga naj vtaknemo, da ga prihajajoča inflacija ne požre.

In ko bereš vse predloge, je na koncu itak čisto vseeno, če prihranke vtakneš v kripto. Ker itak bo tudi vse ostalo padlo na polno, oziroma bo razvrednoteno. Kripto pa vseeno lahko gre gor, če se veliki tako odločijo :)

Ja zanimivi časi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Vidim da ne štekaš ekonomije če bi ti najraje imel keš :) A si iz tehnične stroke?
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Vidim da ne štekaš ekonomije če bi ti najraje imel keš :) A si iz tehnične stroke?
Jaz razumem, zate nisem preprican. Je jtfc lepo razlozil, ce se vse sesuje, dobis za svoj denar vec. Da se bo sesulo, pa pravis ti :)

Pa tudi nisem rekel, da bi jaz rajsi imel kes. Le sklepal sem kaj je najboljse glede na tvoj prispevek.

Sem pa iz ekonomske in tehnicne stroke.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Kaj oz. kdo se bo sesul?????? Inflacija bo, nič se ne bo sesulo, še manj pa da se bo vse sesulo naekrat kot je nekdo zgoraj naštel. Igi je verjetno mislil sarkastično da se bo vse enkrat sesulo, logično, vsaka stvar ima svoje cikle. Keša je ogromno, več kot preveč, keš se tiska, pospešeno, pozabi ti te čase da bo keš kdaj šel še gor. Razumem jaz, brez skrbi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
To all
Danes sem v eni druzbi pojamral nad ceno zeleza in dobil 30% off ponudbo za isto dobavo. Hkrati mam dva frenda ki sta nehala les kupovat in hkrati ne dobavljata svojih produktov. Pac naj poci. In mnenje folka v proizvodni verigi je da bodo sle cene nazaj dol.

Hkrati stanovanja ne bodo sla dol (moje mnenje). In so predraga za nalozbo. Pa trenutno sam prodajam novo stanovanje. Sam se mi cene zdijo nerealne. Ce kdo kupuje - ping me
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Logično bi bilo da cene gredo nazaj dol. Sicer ne tja kot so bile, ampak vseeno dol. Kdo pa bo to plačeval? Bodimo vseeno malo realni.
Predvsem je v EU (tudi SLO) preveč birokratov ki imajo bistveno boljše plače kot tisti ki prispevajo za njihove plače.
In njihovo število se se povečuje, saj so tako pametni da znajo sami sebi (ali pa vsaj sosedni pisarni) zagotoviti dobro plačano delo