Kam vložiti podedovan denar?

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.328
113
V kratkem bom podedoval cca 150k€.

Denarja VSAJ 5 let ne bom potreboval.

Kam naj denar vložim, da bi se iz tega iztržilo čim več oz izgubilo čim manj (inflacija).

Definitivno ga ne bi imel na banki, ker so obresti nizke.. V enem letu bi dobil cca 80€.

V sklade ga ne bi dajal, ker ga moraš imeti notri vsaj 10 let.

Najbolj se zagrevam za nakup stanovanja, da se ga potem oddaja? So kakšne pasti tukaj? Na kaj je potrebno paziti?

Za vsako informacijo in idejo bom izredno hvaležen!

Lp, SSS

Za ta denar imaš lahko že upravljavca premoženja, ki v večini vedo kaj počnejo oziroma mu definiraš naložbeno politiko. Na tvojem mestu bi vzel za 50k zlata (hranilec vrednosti), unčni filharmoniki, unčne ploščice ipd., lahko pa tudi večje gramature, samo potem moraš prodati vse naenkrat), 50k bi pustil v kešu, 50k bi dal v upravljanje.

Lahko greš pa v kakšno sosesko pogledati in kupiš garaže ter jih oddajaš. ROI bo realtivno dolg, vendar bo srednjeročno problem s parkiranjem ostal.
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
Ja, jaz tudi mislim da gres do enga k ve kaj dela... Pac, mu das neki dnarja, sam je vseeno bolje nekaj da ti ostane kot pa nic... Oziroma se da zgubis...

Sej naceloma vejo kaj delajo, ker od tega zivijo...
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.556
2.410
113
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: tony

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
ma kaj pa vem... ok, nisem reku, da je vsak ok... sam pomoje je pač greed tle... nikdar dovolj... in če dobi še % od nekoga z minimalnim delam, je več, kot če sam svoje uloži... se moreš pač že zelo potrudit, da vse to zapraviš... nobeden pa itak še nič ni s sabo odnesu... tko da pomoje gre bl za občutek kot pa za denar...
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
V kratkem bom podedoval cca 150k€.

Denarja VSAJ 5 let ne bom potreboval.

Kam naj denar vložim, da bi se iz tega iztržilo čim več oz izgubilo čim manj (inflacija).

Definitivno ga ne bi imel na banki, ker so obresti nizke.. V enem letu bi dobil cca 80€.

V sklade ga ne bi dajal, ker ga moraš imeti notri vsaj 10 let.

Najbolj se zagrevam za nakup stanovanja, da se ga potem oddaja? So kakšne pasti tukaj? Na kaj je potrebno paziti?

Za vsako informacijo in idejo bom izredno hvaležen!

Lp, SSS
zlato, nepremičnina, keš in na banki
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Predlogov vedno več kot dovolj, kakšen bo pa output čez 5 ali več let, bi pa vedela samo Nostradamus ali pa baba Vanga...

aja, pa vsaj pol Alterja, to je tud res - pozabljam, kje sem :evil:
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Nikoli se ne vlaga jajca samo v eno košaro. Moje sožalje za NKBM

PS: sem tudi sam en zelo mejhen del pušnil tam, vsekakor manj boli, kot če bi vse. ;)
Saj nimam vseh jajc v isti košari . Nekako maximalno petino jajc v isti košari . V NKBM sem imel takrat mogoče 5%.
Hočem demantirat tvoj zadnji stavek.
Preklemansko lahko se ti zgodi da zgubis vse.
Kot berem se to lahko zgodi tudi vsem ki špekulirajo v kripto valutah.
Zato bi jaz bil tudi tam preklemansko previden
BTC je z zadnjih treh mesecih izgubil pol vrednosti. To sicer ne pomeni, da ne bo enkrrat spet 5x več vreden, vendar če te slucajno zagrabi panika, potem...
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
to bo tak al tak pizdil.
v 99 % se podarjen denar spicka 1 2 3. Tako da....in ce nekdo sprasuje na alterju kako pa kaj ... potem veš kak bo. Ni neke znanosti. Na konc pa 150k ni niti nek denar. Zdelana garsonjera v LJ... haha
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Ja, jaz tudi mislim da gres do enga k ve kaj dela...
Sej naceloma vejo kaj delajo, ker od tega zivijo...
Ja, ker so plačani vnaprej.
Zaupam moje premoženje v upravljanje tistemu, ki bo zadovoljen s četrtino dobička, hkrati pa sprejme pogoj, da krije polovico izgube.
Da vidimo kdo ima potem jajca in kdo bo še od tega živel.
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
ja, sam sej te noben ne sili, da greš v to... in ti niti ne reče, da maš samo eno možnost... pove ti več možnosti in tveganja s temi možnostmi... za sigurno ni pa nič razen davke plačevat pa umret... vse ostalo se pa lahko odvije kakor hoče... tko da to, da krije ne vem kaj pa ne vem je kr neki... če pač nisi za to, so tam banke, daš gor in je to to... tisti denar ne bo šel nikamor...
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Če bi vedeli, kaj delajo bi delali za sebe ne pa za druge.
Deloma res.

Če hočeš, da denar dela denar, ga moraš najprej zaslužit. Torej, delajo posredno za stranke, sicer pa zase (da zaslužijo denar, ki ga potem vlagajo).
Samo primer: jaz na primer vem, da bo šel BTC gor do 100k, ampak nimam 28k (tolk je trenutno vrednost BTC), da bi si kupil BTC. Bom za začetek ostrigel nekaj ovc, da najprej dobim teh 28k. ;)

Koliko so pa strokovni in "znajo", je pa druga zadeva.

Pod črto: delajo predvsem zase (za svojo korist). A kdo mogoče ne? :fredi:
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.684
6.248
113
V kratkem bom podedoval cca 150k€.

Denarja VSAJ 5 let ne bom potreboval.

Kam naj denar vložim, da bi se iz tega iztržilo čim več oz izgubilo čim manj (inflacija).

Definitivno ga ne bi imel na banki, ker so obresti nizke.. V enem letu bi dobil cca 80€.

V sklade ga ne bi dajal, ker ga moraš imeti notri vsaj 10 let.

Najbolj se zagrevam za nakup stanovanja, da se ga potem oddaja? So kakšne pasti tukaj? Na kaj je potrebno paziti?

Za vsako informacijo in idejo bom izredno hvaležen!

Lp, SSS
Menim da je pomembno vprasanje kaj bo cez 5 let. Ce nacrtujes takrat nepremicnino potem ze sedaj vstopi v trg. Tudi ce gre vse dol, bo tudi tvoj cilj sel dol in te realno ne bo tok bolelo. Lahko pa ze danes parcelo kupis kjer bi gradil. Itd
 

Breyton

Majstr
2. avg 2007
1.438
100
63
40
Malo tu,malo tam :)
Vložiš v SLO delnice npr Petrol ,Krka , Telekom, Zavarovalnica Triglav, Cinkarna mogoče tudi kaj v SIENTER itd pa vlečeš letno dividende .. Ena ok košarica SLO delnic ti je do 8% donosnosti letno. Za pravo razmerje pa kontaktiraj kakšnega dobrega brokerja npr. pri BKSu npr Živa Š , NLBju Anžeta H.