Vlaganje denarja na srednji in dolgi rok (skladi, pokojninsko zavarovanje,...)?

include

Zelenc'
28. avg 2019
1
0
1
Pozdravljeni,

V bližnji prihodnosti bi rad del prihranjenega denarja vložil v sklade, zavarovanje oz. alternativno opcijo. Vlagal bi na srednje (5 let) ter daljše obdobje (10+ let). Sem precej ziheraški tip, ki je do neke mere odprt tudi za "riziko". Zato iščem čim boljšo varianto kam vložiti prihranjen denar za srednje dolg rok ter kam postopno nalagati za daljše obdobje. Zadnji mesec sem kar nekaj prebral na to temo. Zaenkrat se nagibam h KD Skladi in drugi pokojninski steber, pri slednjem me zanima konkreten ponudnik.

Zanimajo me preverjene prakse, izkušnje, zanesljivi ponudniki in koristni nasveti.

V naprej se zahvaljujem za odgovore.
Z lepimi pozdravi
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
ma sproti nabavljaš investicijske (fizične) zlate ploščice, sicer si pa rahlo v zamudi ... Sef se pa ne splača nabavljati (tamali 100e-letno) za manj kot 1/4kg (10kE) zlata ... cena mu raste, ko je trg preplavljen z čedalje manj vredno valuto ... just my2c ...
-----------------------------
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...
 

delter333

Guru
21. maj 2010
1.689
1.423
113
Notranjska
Ja bi pritrdil 1 bitcoin vendar kot protiutež zlato definitivno tudi če se je kar konkretno podražilo, sicer je pa odvisno koliko denarja imaš na razpolago, pazi se pa tako lepo imenovane "ležarnine" na računu, bruh to je le drugo ime za negativno obrestno mero.