Kam vložiti podedovan denar?

igi

Guru
13. okt 2007
5.365
993
113
Celje
Obišči stran
Moj nasvet trenutno (kar ti bo neto po davkih ostalo in res ne boš rabil ta cajt - treba fajn premislit!) : najet bačni sef ta-najmanjši, če ga najdeš ... nakupit 100 in 50g ploščice investicijskega zlata (zapakirane s certifikatom! = "sealed" + ne večje in ne manjše!) v več obrokih in znosit v sef ! TRR račune in sefe imaš lahko v različnih bankah.... Trenutno je najemnina takega sefa pod 100€/leto !

Trgovanje s fizičnim zlatom NI obdavčeno pri nas in brez DDV (trenutno) .... Pri nakupu spravit račune in nanje si napisat serijske št.ploščic ... dokumentacijo shranit na varno! Ključ od sefa NE smeš nobenega zgubit ! ! ! Moraš pa se zavedat, da je tudi borzna cena zlata manipulirana ! (OL VPN kriptiran meeting dveh "banksterjev" o "base" ceni vsak dan za Londo borzo) .... nakupna in prodajna cena za ploščico se trenutno razlikujeta za par % ...

NE kupuj "papirnega" zlata (ETF gold certificates) ... če pride do finančnega zloma, bo to samo "potiskan sekret papir" kot bankovci danes in/ali številka na kompu, kot npr.BitKojn ali tvoj "varčevalni račun na banki" ! Vse je "ruska ruleta" in "gambling" ! ! ...

... Vem, zmeraj bo kdo še imel kaj za pripomnit na ta moj post s kontraargumenti, ma ne se preveč pustit zmesti in dobro razmisli, kaj boš napravil ! Če si v "vezi/poročen", pa poglej še spodnjo slikico ! :evil: ...

Ps.: ... naj Mod zbriše dve odvečni slikci in to zadnjo vrstico, TIA
zakaj prav 100 in 50g?
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Če bi vedeli, kaj delajo bi delali za sebe ne pa za druge.
Točno Tako !
zakaj prav 100 in 50g?
...zato, da boš lahko hitro kupil in del zaklada tudi hitro prodal, če bo potreba :zmaga:

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
¤ Vsi po vrsti ter povsod, vam lažejo in vas zavajajo, da se kar kadi ! ¤ :gorjaca: *
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... manjša kot je ploščica, večja je razlika v % med prodaja/nakup ceno ... (več zgubljaš! pri isti ceni) ... Pa omejitev s kešem je se mi zdi trenutno 5k€ in utegnejo zmanjšat kmalu. Ne me prijet za besedo ! 100g je nekje zdaj enih 4,8k€ , srednja cena pa https://www.gold.de/ ... nekaj malega plačaš več pri nakupu in ko prodajaš pa glavnino razlike popušiš (nižji znesek dobiš!) ... Sem pozabil malo že, sem računal tam nekje spomladi l.2k14, ko je bila cena pod 1k€ za unčo :zavijazocmi: ... in se manjših kot 50g investicijskih ploščic NI preveč splačalo ... takrat ... pa še pazit je zdej treba, da na TRR ne fašeš čez 10k€ hkrati (poročanje banke!) ...

V 7 letih cena narasla za trenutno 55%, kar znaša v povprečju 6,5% letno po obrestno-obrestnem raćunu ! Nekateri takemu porastu pravijo"inflacija" in jo cena Au približno odraža. Zato NI res, da je "inflacija" pod 2% letno ... statistika + "banksterji" najmanj zavajajo (poglej prej moj *podpis zgoraj) ... v resnici je najmanj 3x večja !!! ... in plače realno padajo in skrivajo ter stalno "mešajo" vsebino kao "potrošniške košarice" :bonk: ... zdaj pa verjemi ali pa tudi ne ... Your choice :zmaga: ... justMy2c ... isti štos je bil v YU z dinarčki, le da so bile razlike še bistveno večje (črna borza) ... in nekateri bi se radi vračali v one cajte ... tsk tsk tsk
 
Nazadnje urejeno:

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.328
113
Se dobro da Alter ve, kako so vsi upravljavci premoženja nikakvi. Sploh ne vem zakaj jih finančne institucije sploh zaposlujejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik in tomi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Spajky
pa je trenutno res nekaj desetink % v prednosti 50/100g palica v primerjavi z unčnim kovancem-palico.
Vrti se okoli 5%. Pred leti se mi zdi da so bili zadovoljni s 3%.
A je kdo špekuliral z nakupom rabljenega nakita?
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.328
113
sej zato pa boš ti podal informacije in nas napotil na one res dobre a ne?

Nisem na glavo padel. Tisti, ki ima interes in je pripravljen sprejeti določena tveganja, jih bo hitro našel. Ampak v poplavi tveganih kripto donosov in strokovnjakov, je kaj takega skoraj neumno predlagati.

Če vam ne paše upravljavec oziroma stroški povezani s tem, se odpre trgovalni račun in sami investirate v ETF sklade. Blackrock, Vanguard, SS so med največjimi.

Če upravljavec dela za finančno institucijo, še ne pomeni, da ne more delati zase. Kavč strokovnjaki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

igi

Guru
13. okt 2007
5.365
993
113
Celje
Obišči stran
Nisem na glavo padel. Tisti, ki ima interes in je pripravljen sprejeti določena tveganja, jih bo hitro našel. Ampak v poplavi tveganih kripto donosov in strokovnjakov, je kaj takega skoraj neumno predlagati.

Če vam ne paše upravljavec oziroma stroški povezani s tem, se odpre trgovalni račun in sami investirate v ETF sklade. Blackrock, Vanguard, SS so med največjimi.

Če upravljavec dela za finančno institucijo, še ne pomeni, da ne more delati zase. Kavč strokovnjaki.
mogoče si moje pisanje razumel kot podhebavanje. Ampak jaz bi dejansko en del porfelja dal nekomu v upravljanje, pa nebi rad preveč mimo udaril.
Kripto bom pa še vedno sam klikal, namesto da hodim v igralnico :)
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.556
2.410
113
Se dobro da Alter ve, kako so vsi upravljavci premoženja nikakvi. Sploh ne vem zakaj jih finančne institucije sploh zaposlujejo.
Lej tule je 10-15% na leto, pri zelo nizkih stroških. (pustimo lansko extremno leto).

Če imaš pa pri kakem loleku po enem letu 0 ali izgubo, bi se pa zamislil. Pa verjetno jih je veliko takih.

1625417808501.png
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.414
98
48
Nakup stanovanja in oddaja z pri notarju overjeno izvrsljivo pogodbo bo najbolje.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Z indeksnim skladom, ki sledi SP500 nimas kaj falit...
Ce pa je orientacija bolj v dividende pa direktno kupiš "dolgocasne" a stabilne... Npr: O, KO, BMY, JNJ, PG, T, BEPC, MMM, ABBV...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.684
6.248
113
Nakup stanovanja in oddaja z pri notarju overjeno izvrsljivo pogodbo bo najbolje.
Tole se zdalec ni res. Sploh pri trenutnem stanju trga. Kot prvo bos drago kupil in imel majhen donos na kapital. Kot drugo cene so zelo napihnjene. Sicer menim da ne bodo kaj dosti padle ampak “kaj pa ce”...

Tudi pri notarju overjena izvrsljiva pogodba ni vsemogocna. Je pa najboljsa opcija.