Kako se imenuje ta roža - kaktus?

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Tole naj bi bila ena vrsta kaktusa. Ali mogoče kdo ve, kako se imenuje?





Izgleda kot zeleni stročji fižol.
grin1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Pol pa malo povprašaj kje so ti kupili, ni vraga da nekak zveš kaj je to za ena palma. Zgleda pa ful dobro sicer, bi jaz tudi takega mel.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Izgleda res dobro, tako nekaj drugačnega. Res zanimivo. Kaj takšnega nisem prej še nikoli videla.
Saj bi vprašala, kje ga je kupil, samo da ne bi bilo malo nerodno to spraševati, pa rajši malo po internetu brskam, če bi kaj izvedela, pa do zdaj nisem še nič o tej rastlini izvedla. Če ne bo uspeha, bo treba res povprašati dotično osebo.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Pa saj je bilo rečeno, da je kaktus. Saj pri kaktusih se noben ne sprašuje, kakšno je njihovo pravo ime. No, vsaj jaz za nobenega mojega ne vem pravega (latinskega) imena, pa jih je kar nekaj na polici. Za tega, malo nenavadnega, pa me res zanima kaj več o njem.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
A si ti nor, poklikala sem vse na prvem linku, pa nič pametnega našla. Me že kar miška boli.
grin1.gif


Še najbolj podobno je nekako tema dvema, pa vseeno ni isto, na sliki so listi, moj pa ima takšne "fižolove stroke".
wink-1.gif





Sem pa našla še enega zanimivega. Ta se mora tudi enkrat znajti na moji polici
smile-1.gif




Zdaj pa naprej klikat na druge strani, ki ste jih predlagali.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Mogoče je pa tale pravi.

Latinsko ime: Senecio himalaya
Domače ime: Himalajski grint

senecio_himalaya_1422.jpg


Se vam zdi, da je enak? Je dokaj podoben, samo nisem prepričana, da je točno ta.
confused-1.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Njegovo latinsko ime je: cacteus canabeis vulgaris ali po slovensko navadni ganđarski kaktus.








evil.gif