Kako lahko človeška neumnost povzroči hudo nesrečo

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Jaz se po cesti proti Litiji peljem samo med vikendom, med tedno je tam prav ubijalsko....Kamionarji so pa precej nevarni prometni udeleženci, sicer ne vsi...
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Jaz, razen za težke stvari, vedno uporabim vsaj dve gurtni.
priden.gif
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.206
679
113
Jst sm se leto nazaj peljal iz Gradca proti Ljubljani. Pred mano en tipček, ki je imel na strehi strešni prtljažink in na njem privezan en velik paket. Vozim slabih pedestet metreov za njim ko sva skupaj prehitevala z ene 140kmh na avtocesti. in kar naenkrat se mu komplet z tuletom vred odtrga iz strehe. paket se dobesedno odpre v zraku in dile poletijo po celi avto cesti. k sreči je pihalo z leve proti desni in je paket večinoma poletel v odbojno ograjo, ena velika dila (2x0,5m) pa pod moj avto.u bistvu sm mel res srečo da sem vozil dovbolj za njim in veter ugoden, da nisem dobil teh desk v avto. folk zgleda da še strešnega prtljažnika ne zna montirat.

lp
 

sulcy

Pripravnik
11. jan 2008
75
0
6
Litija
Citat:
Uporabnik elvir_vr6 pravi:
Kamionarji so pa precej nevarni prometni udeleženci, sicer ne vsi...

Danes je bil za znanca smrtno nevaren...
crazy1.gif


BTW, če prideš v naše kraje, lahko skočimo na kako kavo.

Se opravičujem za off topic.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik predator pravi:
joj kako so nekateri neodgovorni, s prikolico 100vozit.....ja sej lahko toliko vozi samo naj ima tovor z "gurtnami" zvezan, take bi jst v arest poslal...bemu milo mater
jezen.gif

Srečo si imel da te Audi ni dohitel in začel prehitevat, ker potem si raje ne predstavljam kaj bi bilo, saj se tam nimaš kam umaknit edino na travnik desno dol
crazy1.gif


malo off:
Danes je bila pri Senožetih v smeri LJ prometna nesreča s smrtnim izidom
crazy1.gif
, a ve kdo kaj več o nesreči. Vem samo to da je bila cesta popolnoma zaprta za promet in je bil obovoz prek Jevnice

edit: http://24ur.com/novice/crna-kronika/v-enem-tednu-7-mrtvih.html ....video ni od današnje nesreče


http://delo.si/index.php?sv_path=41,1735,285522

Tole misliš ?
 

Marauder

Pripravnik
16. mar 2008
205
0
16
Jaz sem kak mesec nazaj motor peljal na sprehod, ko dohitim enega z prikolico, na njej pa en kup zidakov. Dobro tej so bili vsaj zamotani oziroma zaviti z plastiko. Na vrhu pa samo položenih enih 5 vreč cementa. Pa vozil je ko budala preko vseh luken, da je prikolica kar skakala... In lih ko sem ga prehiteval, mu je padla ena vreča dol z prikolice. Še dobro da sem bil že na nasprotnem pasu, ker drugače bi bil zacementiran tam...

Mislim kaj ljudje ne vedo, da je z prikolico omejitev 80 km/h? In kaj ni logično da se vsak tovor pritrdi tako da ga ne more odnest s prikolice? In če imaš zadaj tovor ne moreš lih enako vozit avta kot da ni nič pripeto na sam avto?

Sej tako kot ljudje vozijo, je še premalo nesreč je na cesti!
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Umikam se desno in se oviri uspešno umaknem. Ustavil se ne bi nikoli.
Citat:
Kaj če ne bi imel tako velike varnostne razdalje (precej več od potrebne)?
Dejstvo je da je tip pred tabo zaradi slabo naloženega tovora vsega obsojanja vreden, ampak.... daj ti men nekaj razlož prosim!
Zakaj ti nebi mogel ustavit svoj avto, če pa si vozil z še večjo varnostno razdaljo, kot je dejansko potrebna?
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Ali ti ne opaziš razlike med vozilom pred tabo, ki se ustavlja in med predmetom, ki pade z vozila? To je precej drugače veš, vozilo se ustavlja nekaj časa in se med ustavljanjem premika v smeri vožnje vozila za njim. Zato se lahko v primeru pravilne varnosten razdalje vozilo zadaj ustavi brez trka v vozilo pred seboj. Varnostna razdalja je 2 sekundi, minimalna pa 1 sekunda. Če pa nek predmet pade na cesto pred vozilo in se ne giblje v smeri vožnje... in je vozilo od njega oddaljeno npr. 3 sekunde vožnje (to je več kot je predpisana varnostna razdalja) pa ustavljanje ni možno, razen v primeru, če je hitrost manjša od 20 -30 km/h....
Ej stardec, sedaj si me pa razočaral....
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Ne ne kolega, tle se pa vidi, da sploh nihče od vas prave varnostne razdalje ne drži. Tud predmet, ki pade iz vozila se še nekaj časa kotali v smeri vožnje, razen če je padel ta predmet na lepilo ali v luknjo.
Pa ja neboš reku, da se odvržena postelja na asvaltni cesti hitreje ustavi kot avto z dobrimi zavorami in dobrimi gumami. Če bi blo tako, bi imeli namesto gumastih koles raje posteljo dormeo nalepljeno na feltne.
Ej, elvir zdaj si me pa razočaral...
Nisem pa nikjer razbral kakšen tovor je to bil. Če je bil kak stiropor itd... je zadeva razumljiva, drugače pa....
No da vidmo še ostale kanone, ki ne vedo kaj je varnostna razdalja in ki mislijo, da ima postelja boljše bremze kot avto....
 
Nazadnje urejeno:

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Ej tovariš, seveda se ustavi hitreje, če pade dol....fizika ni tvoja prijateljica ne?
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Itak da se postelja hitreje ustavi, saj je tudi recimo 300x lažja od vozila.......in postelja ko pade, prvo sekundo potuje v smeri vožnje potem pa leti po svoje in je čisto nepredvidljivo kam bo odfrčala. Vozilo pred teboj pa vozi CEL ČAS v smeri vožnje in se je lažje ustaviti
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Saj sem reku, če je bil stiropor je zadeva razumljiva, (stavim, da bo avtor teme zdaj reku, da je bil stiropor ali pa kakšno odprto padalo) drugače pa neboš verjel, tovor na prikolici potuje z enako hitrostjo kot avto ali prikolica.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Avtor teme je reku, da je tovor ostal na cesti in da ni odfrčal kam drugam, v zid naprimer...
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
tovor je ostal na cesti samo ne moreš vedeti v katero smer ga bo obrnilo, ko bo prišel v stik z cesto

preberi si kaj je avtor napisal, da se je umkal v LEVO tovor je pa TUDI ŠEL V LEVO, šele nato se je umaknil v DESNO. Če se pa vozilo pred teboj ustavlja ostane na ISTEM ponavadi DESNEM pasu.
 
Nazadnje urejeno: