Kako lahko človeška neumnost povzroči hudo nesrečo

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Lepo nedeljsko popoldne, s ženo in sinkom se vračamo iz Ljubljane. Mirna vožnja proti Litiji. Pred sabo imam belo alfo 156, ki za seboj vleče malo prikolico, na njej pa pohištvo ali nekaj podobnega. Že takoj na prvi pogled mi je zadeva izgledala nevarno. OK, saj tip najbrž ve kaj dela, si mislim. Ko se vozimo mimo črpalke OMV, tip prehiti sploh ne tako počasen kombi. Kombi kasneje skrene s te ceste. Po ovinkih proti Litiji se na odsekih vozimo tudi do 100 km/h, alfa precej pred mano, vendar jo vidim. Prečkamo železniško progo in prevozimo prvi uvoz za Litijo (tunelček pod progo). Naprej gre cesta v levo, vendar je odprta in se da voziti hitro. V retrovizorju opazim, kako vozilo za menoj prehiteva temen A6 in si mislim, da sem naslednji jaz. Ko pogledam naprej, se tovor s prikolice počasi dvigne in cel komplet pade na cesto. Pogledam nasproti, nobenega vozila. Umikam se levo, v tistem tovor tudi levo. Umikam se desno in se oviri uspešno umaknem. Ustavil se ne bi nikoli.

Kaj če bi bil naložen hladilnik? Kaj če bi me audi prehitel? Ni šans da bi se tako hitro ustavil, kot se lahko on (jaz imam R19). Kaj če bi takrat kdo peljal nasproti in se umikal oviri (tako kot jaz)? Kaj če ne bi imel tako velike varnostne razdalje (precej več od potrebne)?

Zadeva se je razpletla srečno, da se bolj ne bi mogla. Tam redkokdo vozi manj kot 100 km/h. Kako si lahko tako debilen, da z nepravilno pritrjenim tovorom voziš tako hitro???

Jaz sem samo srečen, da smo vsi živi in zdravi. Če bi bila vmes smola, bi lahko v tem tednu pokopali mlado družino in še koga zraven. Zaradi enega debila, ki se mu mudi (tako kot večini Slovencev).
stupid-1.gif
 

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
41
lj
štiber, ki se seli k Tamari
smile-1.gif

dost heca

1.) s prikolico nimaš kaj divjati in prehitevati
2.) če že pelješ kaj na prikolici je treba poskrbet, da je to primerno pritrjeno
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
In kako se je potem končalo je omejenc vsaj opazil, da mu je tovor padel na cesto?
 

stilojtd

Pripravnik
28. mar 2008
51
0
6
A ti sploh kaj prebereš preden odgovarjaš?
Piše namreč, da se on z R19 nebi mogel tako hitro ustaviti kot tisti z Audijem, razumljivo saj imajo novejši Audi-ji boljše zavore kot pa R19.
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
enkrat sem se tako peljal za enim ko mu je iz prikolice dvignilo velikanski škaf... drugo ni ostalo kot da potegnem levo... na srečo ni bilo nikogar nasproti... drugače ne vem, kako bi se končalo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.871
113
pri taščici
Od kolega punca je umrla,ker je nekomu padla samokolnica sprikolicena Črnem kalu.. Ker imela manj kot leto izpit za motor je rekel da je bila neizkušena in če bi bila izkušena bi preživela. A on star dec je pa bil izkušen za privezovanje šajtrge na prikolice? Na žalost ne vem kako se je potem razpletlo na sodišču?
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
[censored] zmešan, kaj mu imaš vozit za ritjo in kaj [censored] imaš tolk za divjati? Povsem sam si si kriv, če bi pobil vse....



OK, brez zamere, tkole bi izgledali odgovori, če bi jaz napisala identičen post.
bonk.gif
Sicer pa, imel si srečo, da se je vse končalo brez posledic. Jaz grem avtomobile s prikolico TAKOJ ko je možno prehiteti, ker ne mislim riskirati!!!! Če je pa to en unih kretenov, ki sploh ne opazijo, da vozijo prikolico pa ful zmanjšam hitrost, da se odkanta naprej.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik softi pravi:
ni mi ajsno zakaj se audi ne bi ustavil tako hitro kot ti z r19. drugo mi je vse jasno.

Zavore na tri leta starem Cliu so precej precej boljše kot zavore na mojem avtu, zato sklepam da ima pet let star A6 precej boljši pojemek od mojega R19. Poleg tega sem gledal v retrovizor, ko sem obvozil oviro in je bil A6 daleč zadaj.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik elvir_vr6 pravi:
In kako se je potem končalo je omejenc vsaj opazil, da mu je tovor padel na cesto?

Je opazil in ustavil ob cesti. Jaz sem se samo odpeljal naprej, saj sem bil kar precej v šoku.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Napisal sem - držal sem precej veliko razdaljo do alfe in vozil sem tako hitro, kot se po mojem mnenju še varno da voziti - okrog 100 km/h. Prej manj kot več.
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Moral bi ga javiti na Milico!!!
Tamara, to sploh ni niti malo podobno tvoji bedariji....
bonk.gif
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
ni mi ajsno zakaj se audi ne bi ustavil tako hitro kot ti z r19. drugo mi je vse jasno.

Zavore na tri leta starem Cliu so precej precej boljše kot zavore na mojem avtu, zato sklepam da ima pet let star A6 precej boljši pojemek od mojega R19. Poleg tega sem gledal v retrovizor, ko sem obvozil oviro in je bil A6 daleč zadaj.

Razlika je verjetno ene 4-5m
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Ko vidiš takšnega butla na cesti je najboljše povečat razdaljo na max, in obvestit policijo.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik elvir_vr6 pravi:
Moral bi ga javiti na Milico!!!
Tamara, to sploh ni niti malo podobno tvoji bedariji....
bonk.gif

Policija je 200 metrov dalje. Preden bi se oni vsedli v novega Touarega in prišli do tja, ga ne bi bilo več. Poleg tega sem raje s sinom na igrišču kot da na policiji podpisujem useless zapisnike.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Napisal sem - držal sem precej veliko razdaljo do alfe in vozil sem tako hitro, kot se po mojem mnenju še varno da voziti - okrog 100 km/h. Prej manj kot več.

Jaz sem pa napisala cinično izjavo, ki bi letala name. Cinično izjavo človeka, ki sploh ne prebere, kaj si napisal, ampak tisto kar je on prebral!

Sej pravim, imel si srečo.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
joj kako so nekateri neodgovorni, s prikolico 100vozit.....ja sej lahko toliko vozi samo naj ima tovor z "gurtnami" zvezan, take bi jst v arest poslal...bemu milo mater
jezen.gif

Srečo si imel da te Audi ni dohitel in začel prehitevat, ker potem si raje ne predstavljam kaj bi bilo, saj se tam nimaš kam umaknit edino na travnik desno dol
crazy1.gif


malo off:
Danes je bila pri Senožetih v smeri LJ prometna nesreča s smrtnim izidom
crazy1.gif
, a ve kdo kaj več o nesreči. Vem samo to da je bila cesta popolnoma zaprta za promet in je bil obovoz prek Jevnice

edit: http://24ur.com/novice/crna-kronika/v-enem-tednu-7-mrtvih.html ....video ni od današnje nesreče
 
Nazadnje urejeno:

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Kamionar je zapeljal na nasprotni pas in pravilno vozeči je umrl...Zgleda, da je kamionar uporabil Tamarin način reševanja cestnih težav...
bonk.gif
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Mah tam je tudi cesta posebej ta ovniek zelo hinavski, drsi kot satan, ko je mokro bremze skoraj ne smeš dotikat drugače te takoj začne zanašat.
Pa takoj za ovnikom oz. proti koncu poteka ovnika je iz smeri Lj odcep na levo. Problem je da večina že v sredi ovnika se nalima na rit in dodaja gas, da te potem lahko prehiti na tistih 100m ravnine....ah ja tam bo še pokalo in še bo smrtnih žrtev
Je pa res da teli tovornjakarji postajajo čedalje bolj problematični (ne.j*bejo.nikogar.5.posto.press)
jezen.gif
 
Nazadnje urejeno: