Covid-19 Kako sem se kratkočasil skupaj z korona viruSsom!

19. jul 2007
2.762
1.493
113
Kaj naj jaz če so nam v službi zaukazali da moramo vsi nazaj v pisarne.
Sem šel vsaj samoiniciativno na test, pa da preprečim nadaljno širjenje.
Očitno ima šef/ica rad/a stvari pod kontrolo.
V tem primeru je edino primerno da greš osebno jutri do šefa/ice (do drugih ni potrebno hoditi, saj se ve kdo je šef, ostali ne potrebujejo da jih osebno obvestiš) in poveš osebno, kakšno je tvoje zdravstveno stanje, ker ne bi bilo prav, da šef/ica ne bi bil/a obvečen/a osebno.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.862
113
itak, tak ko se rak na tebe navadi in lepo shajaš z njim, tak bo sedaj z covidom. torej, odprimo vse, pa gasa.
pa ne leti to nate.
razumet pa, da korono lahko fašeš samo tak da okoli hodiš in te orug okuži, tega pa nihče noče razumet.
lani si mi rekl z morja, da naj se v klet zaprem in zašvasam... in veš kaj ti povem... da še vedno nisem staknil virusa.
In veš kaj ti jest povem? Pa na prvo primerjavo z rakom se sam za glavo primem. To da se bo covid privadil človeka pomen, da mu ne bo škodil pretirano, to z rakom nima veze.
To da pa nisi fasal virusa je pa tud mal sreče. Tud od nas virus z mal sreče v dneh pred simptomi ni šel v spodnji štuk k tastarim. Če bi pa jest lani na morju staknil virus bi bla pa vrhunska smola, ker smo bli v stiku sam s prodajalkami v trgovini in smo se držal in se še držimo osnovnih stvari.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
upaj, da laže
Čemu? Daš skozi in te nekaj časa pustijo na miru. Ne vrtajo ti več po nosu, če hočeš malce smučati ali kaj podobnega.
V sedanji situaciji denimo glede dosegljivosti cepljenja in odlokih ima za ljudi srednje starosti pozitiven test več prednosti kot slabosti. Če imaš primerno kondicijo in genetski material, je prebolevanje povsem nedolžno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.862
113
Čemu? Daš skozi in te nekaj časa pustijo na miru. Ne vrtajo ti več po nosu, če hočeš malce smučati ali kaj podobnega.
V sedanji situaciji denimo glede dosegljivosti cepljenja in odlokih ima za ljudi srednje starosti pozitiven test več prednosti kot slabosti. Če imaš primerno kondicijo in genetski material, je prebolevanje povsem nedolžno.
No o nedolžnosti bi se dal razpravljat.... ;)
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
kalbo: V naši družini ga je imelo 5. Najhujša težava je bila večdnevni glavobol pri eni osebi. Sicer pa par ur malce povišane temperature, en dan glavobola in to je to. Precej bolj nedolžno od gripe, ki sem jo imel pred dobrima dvema desetletjema in sem dobil na koncu pljučnico. Sem se pa sedaj resno pazil, počival, ven tako ali tako ne smeš ... Dva kolega, ki sta malo starejša, se ne rekreirata (zmerno), mogoče slabša genetika, sta jo pač slabše odnesla. Ampak bi jo slabše odnesla tudi ob gripi.
Glede na moje izkušnje, je iskanje obolelih z merjenjem temperature čisti nesmisel. Prav tako je nesmisel, da nekoga sumljivega pustiš mimo po enem testu. Test bi moral ponavljati vsak dan, mogoče 3 dni, da ima smisel. V začetku si lahko že kužen za okolico, test pa še prdne nič. Po drugi strani pa lahko še par tednov po okužbi test javlja, da imaš virus. Zato je prenosov med populacijo veliko.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.862
113
kalbo: V naši družini ga je imelo 5. Najhujša težava je bila večdnevni glavobol pri eni osebi. Sicer pa par ur malce povišane temperature, en dan glavobola in to je to. Precej bolj nedolžno od gripe, ki sem jo imel pred dobrima dvema desetletjema in sem dobil na koncu pljučnico. Sem se pa sedaj resno pazil, počival, ven tako ali tako ne smeš ... Dva kolega, ki sta malo starejša, se ne rekreirata (zmerno), mogoče slabša genetika, sta jo pač slabše odnesla. Ampak bi jo slabše odnesla tudi ob gripi.
Glede na moje izkušnje, je iskanje obolelih z merjenjem temperature čisti nesmisel. Prav tako je nesmisel, da nekoga sumljivega pustiš mimo po enem testu. Test bi moral ponavljati vsak dan, mogoče 3 dni, da ima smisel. V začetku si lahko že kužen za okolico, test pa še prdne nič. Po drugi strani pa lahko še par tednov po okužbi test javlja, da imaš virus. Zato je prenosov med populacijo veliko.
Tud pri nas vseh 5. Pa ti lohk povem, da je mene zvilo na tak način, da ni blo ravno nedolžno. Vročine pa nisem imel, ampak sem bil podhlajen.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Še mojih 5 centov ... v hiši nas je zbolelo pet. Jaz sem kar konkretno nasrkal. Razen vročine, malo zobobolov, glavobola sicer nisem imel posebnih bolečin. Ampak silna utrujenost. Niti obrniti se nisem mogel v postelji. Enkrat so me našli na tleh (očitno omledlel). Stranišče je bilo en teden predaleč zame. Dajal sem si injekcije proti strjevanju krvi. Po dobrih petih tednih sem v službi, moči pa še ni, naredim pa že nekaj pohodnih kilometrov v gozdu. Zelo neprijetno.
Žena tudi v službo po petih tednih in še daleč od običajne opravilnosti. Ni pa tako hudo nasrkala. Starša - nekaj tednov kot gripa. Sin - zgolj nekaj težav pri dihanju.
Govoril sem s kar nekaj ljudmi, ki so preboleli korono in zaključek je, da je silno pestro. Enim nič, druge res hudo udari. Pa ni samo telesna pripravljenost, ker so popolnoma nasprotujoči primeri (športnik, zdrav nasrka, debela nešportna ženska skoraj brez težav). Pa tudi simptomi so zelo različni. Prav tako posledice.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tud pri nas vseh 5. Pa ti lohk povem, da je mene zvilo na tak način, da ni blo ravno nedolžno. Vročine pa nisem imel, ampak sem bil podhlajen.
Ti tukaj nimaš kaj razpravljat. Si star, betežen, imaš ziher kje preveč špeha, pa še komu greš na živce.
Ni kaj, rizična skupina.
Ja in kaj bi zdaj rad? Če Alter tako pravi je že res - kar poglej kdo vse citira naše nebuloze - ali pa vsaj zgodbo po njih naredi. :p
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Jaz sem pa za tamalo dobil termin za test šele v sredo zjutraj, klical pa danes (PON) zjutraj. Prehlajena, malo vročine + od sošolke, s katero sta rit pa srajca, svojci pozitivni, sošolka pa tudi prehlajena čaka na test. Lahko, da je prehlad, lahko da korona, bomo videli.

Kar sem hotel povedati. Pediatrinja je rekla, ko sem klical še enkrat popoldne za nekaj, da je bilo danes nenormalno veliko klicev, otrok s simptomi, folka, ki se mora testirati in da ne morejo vseh sfolgati. Tisti, ki so klicali danes, bodo na vrsto prišli šele v sredo ali četrtek.... Kdaj so se pa naročili tisti, ki so bili danes testirani pa mi ni jasno.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.759
2.638
113
Kje to, ker moja je klicala okrog 12ih (isto PON) in je dobila termin isti dan. Test na Metelkovi.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
V MB je podobno, sredi dneva čaka na drive in kakih 10 avtov, čaka pa se 2 dni, da prideš do termina.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.195
113
Ena iz prve roke: po dobrem mesecu še nisem v isti formi. En klanec, ki sem ga vcasih spravil cez v teku, sem prisel nekje do slabe polovice, potem pa peski naprej. Tudi prej se zadiham. Je pa vedno bolje, počasi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Smajo

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
Isto pri meni...sem pa po cca 1-2 mescu športanja že počasi vn iz te "krize"
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy