Kaj počnete za boljši svet

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
Ne uporabljam klime. Tudi na morju je nisem, čeprav je bila v apartmaju.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Na koncu sezone malo počakaš in klor izhlapi.....
Kaj pa ostale stvari? Torej je voda dejansko lahko uporabna v primeru bolj suhe jeseni in potrebe po zalivanju? Če je temu res tako, je to super. Vedno me "boli pri srcu" ko spustim vso tisto vodo "v nič".
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
sandra
Za vodni krog si ze slisal?
Mi smo imeli desetletja vodo v omrezju iz grabna. Zakaj je ne bi smel nazaj v graben zlit.
Na primorsko jo vozijo iz Unice. A ni to tud nek "graben" tam pri Uncu?
Bistvebno vecjo skodo naredimo vodi pri uporabi v kuhinji / kopalnici (cistila) kot pa bazen.
Klor naceloma izhlapi, ne vem kaj se zgodi z algicidom,ph regulatorji pa najbrz tudi niso problematicni
Matey, ce je susa po uporabi bazena, obilno zalijem vrt z vodo. Zadnji teden ne dodajam vec kemije in voda vecino kemije izgubi.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Matey in sandra

erikson

Guru
25. avg 2007
21.427
5.413
113
Da ne kupuje vsak svojih stvari so v tujini ponekod skupinske popravljalnice, kamor prineseš stvari popravit ali si sposodiš orodje. V tujini tudi nima vsak svojega pralnega stroja, Švicarji imajo v blokih skupinske pralne stroje in vsak dobi termin v tednu, ko ga uporablja.

Tudi pri nas so poizkusi uvajanja takih stvari.

 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower in Matey
I

Izbrisan uporabnik 474

Pri nas v AT imamo na vsak štuk svojo pralnico in sušilnico. Pralni stroj je na 2€ kovance. Stroji so kot novi, saj so praktično nerabljeni - vsako stanovanje ima namreč še svoj pralni stroj...
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
sandra
Za vodni krog si ze slisal?
Mi smo imeli desetletja vodo v omrezju iz grabna. Zakaj je ne bi smel nazaj v graben zlit.
Na primorsko jo vozijo iz Unice. A ni to tud nek "graben" tam pri Uncu?
Bistvebno vecjo skodo naredimo vodi pri uporabi v kuhinji / kopalnici (cistila) kot pa bazen.
Klor naceloma izhlapi, ne vem kaj se zgodi z algicidom,ph regulatorji pa najbrz tudi niso problematicni
Matey, ce je susa po uporabi bazena, obilno zalijem vrt z vodo. Zadnji teden ne dodajam vec kemije in voda vecino kemije izgubi.
Gre se za prioritete. A če je suša je bolj pomembno da ti namakaš rit v vodi ali da ima se kdo vodo za kuhat živali...ali je sedaj k.smo svobodni nek.nov logik ?
 
  • Haha
Reactions: jonny77
Kaj počnete z namenom, da bo jutri svet manj ali vsaj enako uničen kot je bil včeraj?
Recimo..
Vse aparate imam A+++, izogibam se plastičnim vrečkam, kupujem električni avto...

Pa pustimo ob strani debate, da to delajo samo pusiji, da je vse samo zarota in podobno.

okej že kar lep čas večino radenske nakupim v steklu, žal so ostale pijače v plastenkah
recikliranje
zelenjava se dobavlja od bližnjih kmetov
vrečke mam plastične za večkratno rabo stare že olala časa
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Bazen je problematicen z vidika dodajanja kemije v bazen. Ce je vode dovolj, je vseeno ce jo po ceveh spravis do bazena in potem izhlapi oziroma jo po sezoni spustis nazaj v naravo. Vode v bazenu " ne predelas, niti ne porabis.
Sem napisal
ČE JE VODE DOVOLJ!
Recimo pri nas so pred destimi dnevi tudi izdali priporocila za.varcevanje z vodo. Potem pa se ob 11h zvecer dva vecera zapored vracam domov in obakrat pol rondoja mokrega ker so zelenico v rondoju zalival. Najbrz s pitno.vodo.
Jaz imam 3m3 kapnice za zalivanje. Za tistih 50m2 vrta kar za nekaj casa.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.934
2.411
113
Lublana
Obišči stran
Da imaš hišo, velik vrt, bazen, s čim tukaj osnažuješ okolje?
Resno? Resno me to sprašuješ? Hiše so pač bolj potratne, kot več stanovanjski blok. To je dokazano. Že sama gradnja, ki vzame tudi več prostora. Na enako parcelo kjer stoji eno družinska hiša lahko postaviš blok kjer lahko živi vsaj 20 ali več ljudi. Manj je potrebno kopati za vso infrastrukturo (ceste, elektrika, vodovod....) Zgoščenost prebivalstva omogoča boljši javni potniški promet, mnogo poti lahko opraviš peš ali s kolesom. Ljudje v hišah morajo obvezno imeti avto s katerim prevozijo vsak dan lepo število kilometrov. Poleg tega ljudje v stanovanju ne potrebujejo toliko enen navlake (orodja, stroji..) kot v hišah. Dejansko tudi prostora nimajo za vse to.... Evo samo nekaj malega za začetek. Pri teh stvareh moraš videti nekoliko širšo sliko.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.674
829
113
Resno? Resno me to sprašuješ? Hiše so pač bolj potratne, kot več stanovanjski blok. To je dokazano. Že sama gradnja, ki vzame tudi več prostora. Na enako parcelo kjer stoji eno družinska hiša lahko postaviš blok kjer lahko živi vsaj 20 ali več ljudi. Manj je potrebno kopati za vso infrastrukturo (ceste, elektrika, vodovod....) Zgoščenost prebivalstva omogoča boljši javni potniški promet, mnogo poti lahko opraviš peš ali s kolesom. Ljudje v hišah morajo obvezno imeti avto s katerim prevozijo vsak dan lepo število kilometrov. Poleg tega ljudje v stanovanju ne potrebujejo toliko enen navlake (orodja, stroji..) kot v hišah. Dejansko tudi prostora nimajo za vse to.... Evo samo nekaj malega za začetek. Pri teh stvareh moraš videti nekoliko širšo sliko.
Drži.

Glede na to da spadamo med 10% najbogatejših (veliko tudi na račun izkoriščanja drugih dežel v preteklih stoletjih) imamo pač najvišji standard in posledično tudi porabljamo (uničujemo) največ vsega.

Ob trenutnem obnašanju na dolgi rok zadeve niso vzdržne, razen, če ne živite nekje v koči na robu gozda, ste samooskrbni, .....

Kje je prava meja? Pojma nimam.