Kaj počnete za boljši svet

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.956
2.433
113
Lublana
Obišči stran
Kaj pa te jete vi iz bloka? Če greš s pecilkom v trgovino po paradajz iz Španije, glih nisi veliko naredil.
Jaz imam 3m do paradajza, krompira, solate in 2km do domačega pujsa. Grem z avtom po njega.

To malo faušija gre vun iz tebe?

Mah, vidim, da ste vsi preveč občutljivi in vse osebno dojemate. Ne, nič nisem fovš in ne, ne podim vas iz hiš v mesta. Samo probam malo bolj širše gledati na zadevo katero je Hanzi začel. Ukinitev samo zrezkov iz Argentine in eksotičnih potovanj pač ne bo prineslo spremembe o katerih je on govoril. Ampak pri tem ni nihče v luft skočil, ker vi pač ne jeste argentinskih zrezkov na dopust greste pa najdalje do Poreča in s tem mislite, da ste dovolj naredili. Jah ni tako. Ste pač na nivoju kar je Fonzl omenil, ukinili ste plastčne slamice in mislite, da ste heroji, ki so rešili svet. Odreči bi sem morali praktično vsemu udobju in materializmu ter svobodi, če bi res želeli kaj spremeniti. Ne samo vi na vaseh, tudi mi v mestih. To bo pa težko izvedljivo.
Lahko razumete ali ste pač zagovedana tesla, ki mislite, da boste samo brez slamic ali pa brez eksotičnega potovanja rešili svet?
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.956
2.433
113
Lublana
Obišči stran
Njegove nebuloze ze v osnovi ne piejjo vode... Svetovna velemesta namrec ne slovijo ravno kot oaze cistega zraka in cvetocih rozic, podezelja pa niso ravno centri pljucnih bolezni, dihlanih tezav in meglenih dni brez oblacka...
Ti si ena večjih nebuloz na tem forumu. To kar zdaj omenjaš nima veze z našo debato. Govorimo o tem kaj manj vpliva na Zemljo. Si predstavljaš, da bi vsi ljudje na Zemlji živeli v enodružinskih hišah z vrtom in bi do vsake hiše bila cesta, elektrika, voda, kanalizacija...? Si lahko predstavljaš kakšen poseg v naravo je to? Verjetno bi itak zmanjkalo prostora in bi morali še oceane betonirati...Če pa ti ali jaz prej crkneva zaradi slabega zraka je pa to samo dobro za našo Zemljo. Tako pač je, če nam je všeč ali ne.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.983
2.716
113
Važno, da sem par mesecev nazaj poslušal podcast ene slovenke, kako slovenija pomaga v afriki graditi porodnisnice in da zaradi tega umre 80% manj novorojenckov v tistem delu, ker to je res pomembno, da poleg vse financne pomoci in hrane, ki jo posiljamo dol, se pomagamo nizati umrljivost, da bo se vec revnih ljudi, kateri bodo potrebovali se vec pomoci in hrane. Res se vcasih vprasam, kdo je tle najbolj zabit, bi rekel, da prav evropejci.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.688
836
113
Važno, da sem par mesecev nazaj poslušal podcast ene slovenke, kako slovenija pomaga v afriki graditi porodnisnice in da zaradi tega umre 80% manj novorojenckov v tistem delu, ker to je res pomembno, da poleg vse financne pomoci in hrane, ki jo posiljamo dol, se pomagamo nizati umrljivost, da bo se vec revnih ljudi, kateri bodo potrebovali se vec pomoci in hrane. Res se vcasih vprasam, kdo je tle najbolj zabit, bi rekel, da prav evropejci.
Glede tega je problem, ker se pošlje denar in naredi bolnico npr.....pol pa propade ker nihče ne vzdržuje(podoben primer je povedal 1 misjonar ,ki dela na Madagaskaju).
Folk je treba poleg naučit tudi kako to vzdrževat in druge stvari delat , da bodo 1x tud sami znali.
In ko( če ) bodo postali glede tega in ostalega samostojni bodo tudi manj pomoči rabli ..... če družba napreduje(bolje živi) je tud manj rojstev, in nesrečnikov ki hočejo drugam npr. v EU.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.688
836
113
1 dokumentarec včeraj, ni o tem kako varovati zemljo, se pa tema navezuje

 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.956
2.433
113
Lublana
Obišči stran
Kdor je sposoben videti širšo sliko vidi, da se dokumentarec zelo navezuje na našo temo. Kdor je butelj v svojem malem svetu, kot nekateri na tem forumu pa seveda nič ne vidijo.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ti si ena večjih nebuloz na tem forumu. To kar zdaj omenjaš nima veze z našo debato. Govorimo o tem kaj manj vpliva na Zemljo. Si predstavljaš, da bi vsi ljudje na Zemlji živeli v enodružinskih hišah z vrtom in bi do vsake hiše bila cesta, elektrika, voda, kanalizacija...? Si lahko predstavljaš kakšen poseg v naravo je to? Verjetno bi itak zmanjkalo prostora in bi morali še oceane betonirati...Če pa ti ali jaz prej crkneva zaradi slabega zraka je pa to samo dobro za našo Zemljo. Tako pač je, če nam je všeč ali ne.

Ne, kvaliteta zraka sploh nima veze oz. nima vpliva na Zemljo. Mogoče malo... ampak res čisto malo. Kvaliteta zraka sploh nima vpliva na floro in favno v dotičnem prostoru. Izkop kanalizacije/elektrike/vodovoda v širini ene lopate ima nepopravljive posledice v naravi, kjer se izvaja, medtem ko izkop kanalizacije/vodovoda/elektrike v mestu (za en blok) se popravi v roku enega tedna. Max. dveh, če je vreme slabo.
Torej nasvet sixpowerja je ta, da je koncentriranje OK, bistveno boljše za naravo, kot pa razpršenost. New Delhi je recimo zelo lep primer simbioze koncentriranega prebivalstva in cvetoče narave brez vidnih posledic. Al pa New York... Ker si pač omenjal velemsta in ne naše Kokoške. Lahko bi šel še korak naprej in rekel, da je idealna številka koncentracije ena oseba na 1m2. Veš kako lep bi bil naš planet?!

Pa kaj vse zemljo tlači.... :bonk:
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
če bi bila slovenija tko poseljena kot new york, bi mela 25 milijonov prebivalcev...
predstavljajte si, kako bi to zgledalo, ker že zdej en po drugem hodimo

pa niti ne vem kam bi vse vetrnice pa sončne panele postavili, da bi bli bioeko in trajnostno elektrificirani?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.986
5.097
113
Kot civilizacija smo še vedno nekje malo za kameno dobo. Smeti ločujemo, na kocu vozimo na drugo stran sveta, kjer pristanejo zopet v naravi. Rojstva in število otrok se ne kontrolira, preveč nas je. Pa niti ne pravih evropejcev, ampak vseh ostalih. Afričanom pošiljano hrano, namesto da jih naučimo kmetijstva. Dali smo skozi barbarske upade, propad imperija, 2 svetovni vojni in se še dandanes ne moremo brez vojn, bodisi političnih, bodisi osvajalnih.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.484
818
113
ksz

Neću da budem Švabo
kad ne mogu biti Prli niti Tihi
Ko bodo prizemljili osebne reaktivce miljarderjem (pa še kaj), bom začel razmišljat, da je morda čas za akcijo. Do takrat pa ... kot bi s pipeto vodo s Titanika črpal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Trebat će on i mnogo statista
Za masovne i grandiozne scene
Iako kažu da on dobro plaća
Tamo neće, neće biti mene
Neću da budem Švabo
U dotiranom filmu
Neću da budem statist
U životu i u kinu