Kaj počnete za boljši svet

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.034
1.430
113
39
Kaj počnete z namenom, da bo jutri svet manj ali vsaj enako uničen kot je bil včeraj?
Recimo..
Vse aparate imam A+++, izogibam se plastičnim vrečkam, kupujem električni avto...

Pa pustimo ob strani debate, da to delajo samo pusiji, da je vse samo zarota in podobno.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Jaz si še nisem razčistil ali naredim več za svet, če obdržim avto ali če ga menjam za električnega. Vsekakor pa ne naredimo veliko, če jih redno menjamo.

Podobno z aparati. Pomivalni porabi manj vode, vprašanje pa koliko se je porabi za izdelavo ter celotno življenjsko dobo stroja.

Tvoji A+++ stroji, to je še po "starih" ocenah? Nove niso tako prizanesljive. Pravzaprav ne vem, če sploh še obstaja toliko plusov. Menda je veliko 3x+ kar naenkrat prešlo na B, C, morda celo slabše.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.715
4.199
113
Kaj počnete z namenom, da bo jutri svet manj ali vsaj enako uničen kot je bil včeraj?
Recimo..
Vse aparate imam A+++, izogibam se plastičnim vrečkam, kupujem električni avto...

Pa pustimo ob strani debate, da to delajo samo pusiji, da je vse samo zarota in podobno.
Prjatu, a si ti uredu?

Predolg dopust?

:eek:;)

Zmanjšal porabo mesa na minimum, še mlečne produkte bi tudi rad, ampak ni neke alternative ki bi mi bila po okusu
in tudi vnos manj hrane, pa tiste boljše...

Vsi nakupi dosti bolj premišljeni, (oblačila, elektronika) TV imam star 14let, edino zakar bi ga menjal je, da bi imel nov Netflix gor,
dokler dela mi ga je nesmiselno menjati... čim manj nepotrebne plastike itd...
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Prjatu, a si ti uredu?

Predolg dopust?

:eek:;)

Zmanjšal porabo mesa na minimum, še mlečne produkte bi tudi rad, ampak ni neke alternative ki bi mi bila po okusu
in tudi vnos manj hrane, pa tiste boljše...

Vsi nakupi dosti bolj premišljeni, (oblačila, elektronika) TV imam star 14let, edino zakar bi ga menjal je, da bi imel nov Netflix gor,
dokler dela mi ga je nesmiselno menjati... čim manj nepotrebne plastike itd...
Chromecast namesto menjave TV?
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.034
1.430
113
39
Poskušam čim dlje uporabljati zadeve in ne kupovaiti nove. Od teklstila, elektronike do vozil. V trgovino hodim s svojimi vrečkami.

Najbolj na k. mi gre pa papirnata slamica, ko si v Meku privoščim šejk.
Teh cot itak ne razumem... Greš mimo Primarka in prav smrdi ven po kislem zelju in plastiki... Šmrklam pa se očke svetijo, ko vlačijo ven polne vrece robe, ki je že nova defektna. Itak da vrzes vstran ko 2x operes...
Das nekaj eur vec in nosiš veliko let..
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
Ja saj meni je bolano da nekaj kupiš da dvakrat oblečeš in potem zavržeš.
Jaz kupim Leviske in jih drajsam dokler jih ne strgam pa še potem jih zašijem pa jih nosim naprej.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Kaj počnete z namenom, da bo jutri svet manj ali vsaj enako uničen kot je bil včeraj?
Recimo..
Vse aparate imam A+++, izogibam se plastičnim vrečkam, kupujem električni avto...

Pa pustimo ob strani debate, da to delajo samo pusiji, da je vse samo zarota in podobno.

Zakaj? Evropa je že tako ali tako napredna, če ne superiorna nad ostalimi, da je samo vprašanje, kako daleč gremo lahko s tem. Predvsem vidim potencial v odpadkih in izkoristku le teh. Podpiram tudi daljšo uporabo stvari, morda tudi podaljšano dobo zagotavljanja nadomestnih delov. Nekdo je napisal, ima 11 let star avto. Ne vem, če je to dobro za okolje... Električni me pa ne kupi, da manj onesnažuje. Celotna veriga materialov in proizvodnje je umazana.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Zakaj? Evropa je že tako ali tako napredna, če ne superiorna nad ostalimi, da je samo vprašanje, kako daleč gremo lahko s tem. Predvsem vidim potencial v odpadkih in izkoristku le teh. Podpiram tudi daljšo uporabo stvari, morda tudi podaljšano dobo zagotavljanja nadomestnih delov. Nekdo je napisal, ima 11 let star avto. Ne vem, če je to dobro za okolje... Električni me pa ne kupi, da manj onesnažuje. Celotna veriga materialov in proizvodnje je umazana.
Ali je bilo z gotovostjo izracunano, da novejsi avto poravi toliko manj, kot stari vec porabi/izpusca? Seveda upostevaje porabo/izpuste zaradi proizvodnje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N