Kaj počnete za boljši svet

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.279
113
Poleg nekaterih dejavnosti, ki so že bile opisane s strani uporabnikov table, izvajam tudi redne neplanirane čistilne akcije in sicer tako da kadar se sprehajam po naravi (tu ciljam predvsem na nabiranje gob in material za bonsaje, torej počasno bluzenje z bolj natančnim opazovanjem okolice) pobiram raznorazne smeti, v glavnem steklenice, piksne, vrečke, itd. Prav prevečkrat se tega nabere več kot pa dejansko iskanih zadev. Aja saj res - pa za svojim psom redno pobiram iztrebke kljub temu, da zaradi neverjetnih količin pasjega dreka vsepovsod velikokrat dobim občutek kot da sem edini na svetu, ki to počne. :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: blazek33 in sad
5. apr 2015
1.332
690
113
Ok, sam to je pa nekako osnova kulture, ne neka ekološka ozaveščenost. Saj ko vidim smeti ob cesti se sprašujem, kdo je tak gnoj od človeka da to dela. Men niti na pamet ne pride da bi smeti na tla odmetaval.
Marsikaj je neka osnovna kultura ampak jbg..

Predvsem letijo ven vsi ostanki prehrambenih produktov, embalaž, čikov, itd.. To vsaj vidim ob cesti. Smetje pač ne spada v bistveni ponos slovenceljnev.(avto)
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.913
816
113
Jaz v službo hodim peš, žena z biciklom.
Hrano večinoma na tržnici kupim.
Avto kupim iz druge roke, vozim ga do 10. leta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Kaj počnete z namenom, da bo jutri svet manj ali vsaj enako uničen kot je bil včeraj?
Recimo..
Vse aparate imam A+++, izogibam se plastičnim vrečkam, kupujem električni avto...

Pa pustimo ob strani debate, da to delajo samo pusiji, da je vse samo zarota in podobno.
Električni avtomobili kar lepo svinjajo okolja, seveda ne tam, kjer se kupujejo, pač pa tam, kjer pridobivajo surovine za njih.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.976
5.702
113
blizu močvirne prestolnice
Je dovolj da sortiramo smeti, čeprav so barabe odpeljale velike rumene kontejnerje. Poleg tega pa vidim kako tisti s polnimi gobci ekofašizma bolj slabo delajo za naravo. Pa velik mesa pojem to je tudi nekaj odličnega za ta svet
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.924
2.391
113
Lublana
Obišči stran
Čim manj kupujem. Vse kar se tiče opreme za dom, pohištvo, avtomobili...pa kupujem večinoma rabljeno. Vse kar imam, uporabljam, vozim in nosim, obdržim praktično za vedno, oziroma dokler res ni več možno popraviti in naprej uporabljati...pa še takrat kakšne predmete "recikliram" in iz njih naredim kaj drugega, ki se lahko naprej uporablja na drugačen način. Včasih tudi vzamem kakšen predmet, ki ga kdo drug zavrže in ga spremenim za moje potrebe...Stara res preveč ponošena oblačila, ki niso več primerna za v "mesto" še dolgo uporabljam za delovna oblačila...Na kratko, probam "proizvesti" čim manj odpadkov.
Ne vem, če vse to kar počnem res kaj pripomore k boljšemu svetu, saj se zavedam, da po drugi strani še vedno delam škodo. V trgovini še vedno kupim precej živil, ki so zapakrana v plastiko kljub temu, da se probam tega izogibat. Izogibam se tudi nepotrebni uporabi avtomobila v mestu in najbolj nov avto, ki ga imam že 17 let je star 30 let... ampak avto ima seveda višjo porabo od novega... Na koncu ugotoviš, da kakorkoli obračas stvari, tisto kar dobrega naredimo z rokami, podremo z ritjo...
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.777
4.291
113
Je dovolj da sortiramo smeti, čeprav so barabe odpeljale velike rumene kontejnerje. Poleg tega pa vidim kako tisti s polnimi gobci ekofašizma bolj slabo delajo za naravo.
Zanimiva je popularnost uporabe "fašizma" zadnje čase, vse česar se nekomu zdi malo preveč, čez njegova merila, je xy-fašizem...
Pa velik mesa pojem to je tudi nekaj odličnega za ta svet
Mogoče če bi izvajal kanibalizem...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in sad

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Električni avtomobili kar lepo svinjajo okolja, seveda ne tam, kjer se kupujejo, pač pa tam, kjer pridobivajo surovine za njih.
Saj.. Izbiramo manjše zlo.. Najboljša opcija bi bila, da bi se manj vozili, ampak...
No, pridobivanje nafte tudi ni ravno sajenje dreves, pa pustimo to.

Aja in v službi.. Vsi termostat na 24 in hkrati vsa okna na kip, da bo svež zrak :p
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
Najboljša veriga je, da mi proizvedemo smeti. Plačamo, da jih odpeljejo v azijo. Tam jih vržejo v ocean. Potem jih poberejo iz oceana in iz njih Nike naredi čevelj, ki ga nam nazaj proda za 200€. :evil:

Drugače pa ja se večkrat vprašam, ko gledam kanto za plastiko koliko to ene svinjarije proizvedemo. Se pa tudi večkrat vprašam kako zadevo sploh izboljšati ker kot je že bilo napisano še vedno obstaja kup ljudi, ki jim je za vse vseeno in mečejo vse živo ravno tam k jim pade od riti.
Žal je, kot sem že večkrat napisal, lahko ukrep v pravo smer samo depopulacija planeta. Ne veganstvo, uporaba oblačil do zadnje luknje, elektro avti, itd nam ne bodo pomagali.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.321
113
Ali je bilo z gotovostjo izracunano, da novejsi avto poravi toliko manj, kot stari vec porabi/izpusca? Seveda upostevaje porabo/izpuste zaradi proizvodnje.
Seveda. Ze Euro razrede si poglej pa bos videl, da so konkretne razlike. Pa nova vozila so bolj optimizirana na novejsa goriva, ki imajo obvezno vgrajeno biokomponento in alkohole. Starejsa vozila so imela rajsi imela svinec.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.703
2.345
113
Pomurje
Saj ne vem ali bi se jokal ali smejal tem vaših odgovorom.
Zmaga ta ki lula v tušu, upam, da tudi mehko sranje v tušu zrihta.
2.mesto je tisti ki nima otrok
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.703
2.345
113
Pomurje
K Amišem z njimi.
Potroštništvo mora preživeti, drugače ni napredka.
Kupuje EV, moral pa bi kočijo in konja z vrečo na riti ki drek lovi, da mu ni treba kočijo ustavljat za vsaki drek.

Top tema tega leta!