Kaj moram oddati - popoldanski s.p.?

kostevc

muhar
24. jul 2007
1.364
2
38
Kostel
kostevc.blogspot.com

Kaj moram kot popoldanski s.p. oddati do 31.3.2008?

Letno poročilo na AJPES?

Kaj pa DURS? Ker sem nekaj bral med obestili iz AJPES-a, da oddam samo to in da ni potrebno na DURS oddajati nič?


Hvala in lp, kostevc
 

Manc

Pripravnik
19. jul 2007
460
0
16
Nova Gorica
Tole vprašanje je pa hudo. Zdej sm pa v dvomih ali se zajebavaš ali se pa zajebavaš?
smile-1.gif
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Bilance stanja oddaš na ajpes, sicer pa v knjigarni kupi komplet obrazcev. Si pa res že malo pozen... No, sicer se tudi v nekaj dnevih da spravit skupaj, ampak to je bolj pacanje, sploh če je kaj več prometa.
A kake lokalne računovodkinje se ne da dobit? Čeprav ne pričakuj, da bo zastonj...
 

Manc

Pripravnik
19. jul 2007
460
0
16
Nova Gorica
Vsak zavezanec mora oddati do 31.3. davčni obračun na DURS ter letno poročilo na AJPES. Letno poročilo je sestavljeno iz bilance stanje in bilance uspeha za s.p.-je, za d.o.o-je je potrebno poleg omenjenih dveh oddati še dodatna poročila, ki se dobijo na spletni strani AJPES-a.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Citat:
Uporabnik Manc pravi:
Vsak zavezanec mora oddati do 31.3. davčni obračun na DURS ter letno poročilo na AJPES. Letno poročilo je sestavljeno iz bilance stanje in bilance uspeha za s.p.-je, za d.o.o-je je potrebno poleg omenjenih dveh oddati še dodatna poročila, ki se dobijo na spletni strani AJPES-a.

A je slučajno kej drugače za nezavezance?
 

Manc

Pripravnik
19. jul 2007
460
0
16
Nova Gorica
Citat:
Uporabnik kavboj pravi:
Citat:
Uporabnik Manc pravi:
Vsak zavezanec mora oddati do 31.3. davčni obračun na DURS ter letno poročilo na AJPES. Letno poročilo je sestavljeno iz bilance stanje in bilance uspeha za s.p.-je, za d.o.o-je je potrebno poleg omenjenih dveh oddati še dodatna poročila, ki se dobijo na spletni strani AJPES-a.

A je slučajno kej drugače za nezavezance?

Jou, ti jo pa najdeš besedo - a se sploh zavedaš, kaj si vprašal? Zakaj slutim, da si z DDV-jem vse pomešal?
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Da mislil sem za "tiste, ki niso zavezanci za DDV" ampak očitno ni blo govora o tem in sem brcnu u temo.
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Če si zavezanec za DDV, to pomeni le, da ga moraš zaračunati kupcem in ga posledično plačat državi, hkrati pa si DDV od prejetih računov lahko odbiješ in posledično plačaš razliko. Bilance pa moraš delat v vsakem primeru.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Citat:
Uporabnik trigga pravi:
Če si zavezanec za DDV, to pomeni le, da ga moraš zaračunati kupcem in ga posledično plačat državi, hkrati pa si DDV od prejetih računov lahko odbiješ in posledično plačaš razliko. Bilance pa moraš delat v vsakem primeru.

To mi je vse jasno kako gre z DDV-jem. Sam ustrašu sem se, da je kakšen drug datum. Nism premislu predn sm napisu.
smirk-1.gif