Kaj mi žre baterijo?

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Nisem ne vem kako zahteven uporabnik telefona in do sedaj mi je baterija zdržala 2 dni pri normalni uporabi. Že nekaj dni pa opažam zelo hitro praznenje baterije. Sedaj mi zdrži samo en dan, pa čeprav je uporaba povsem enaka.
Ko grem v nastavitvah pogledat baterijo, mi pokaže tole:

screenshot1.jpg


Do sedaj nisem še nikoli videl rubrike "telefon", sploh pa ne s tako porabo baterije. Vem, da se mi očitno v ozadju nekaj dogaja, vendar ne znam poiskati rešitve.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.507
289
83
Ja poglej kaj si nazadnje naložil od aplikacij pa odstrani in boš tako videl al je aplikacija kriva ki je bila nazadnje naložena..
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Saj to je največja fora. Ničesar nisem nalagal. Tako, da sploh ne vem v kateri smeri iskati rešitev. Na tujih forumih, ko lepijo slikce svoje porabe, ni nikjer te ikone "telefon", oz. če že je, potem pa ima porabo samo nekaj procentov. Pri meni pa seka čez 70%.
Kaj ta ikona sploh pomeni?
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Klikni na telefon pa boš videl koliko časa je bila ta funkcija v uporabi, ter kaj je vključeno v ta paket.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.771
626
113
Reboot si naredil? Poizkusiš lahko tudi počistit application cache.

Lahko da se ti nekaj na mobilni internet obeša in ti ga uporablja v rednih intervalih, zato 3G nikoli ne gre v spanje in posledično porabi veliko energije. Mogoče začasno izklopi mobilni internet pa boš takoj videl ali je kaj boljše.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Tako wi-fi kot mobilni internet vklapljam vedno ročno. Je možno, da kakšna aplikacija sama vključi mobilni internet? Ampak potem bi moral biti tudi podatkovni promet zelo visok, vendar ni. Na mesec ne porabim niti 100 MB. V bistvu ga uporabljam zelo malo. Kaj pomeni ta postavka "ohrani odklenjen zaslon"? Ta zadeva je v funkciji 18 ur.
Ali bi poleg mobilnega interneta lahko kakšna druga aplikacija vzdrževala ta "odklenjen zaslon"?
Bi pomagala kakšna aplikacija, bi bi zaznala porabnika baterije?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.771
626
113
Odklenjen zaslon verjetno pomeni "wake lock". Torej da telefon ne gre v sleep in posledično žere energijo. Količinska poraba podatkov namreč niti ni tako zelo pomembna. Ti lahko vsako minuto preneseš par bytov in boš s tem vseeno držal povezavo pokonci in s tem porabljal ogromno baterije.

Si naredil reboot in pobrisal application cache?
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.284
23
38
Murska republika
Battery Monitor Widget (Pro) je ena od možnosti da ugotoviš kaj je s porabo , sicer pa če imaš nameščen kak task killer ga kar lepo odstrani.
 
Nazadnje urejeno:

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Odklenjen zaslon verjetno pomeni "wake lock". Torej da telefon ne gre v sleep in posledično žere energijo. Količinska poraba podatkov namreč niti ni tako zelo pomembna. Ti lahko vsako minuto preneseš par bytov in boš s tem vseeno držal povezavo pokonci in s tem porabljal ogromno baterije.

Si naredil reboot in pobrisal application cache?
Naredil reboot, počakal nekaj minut in zadeva je enaka. Toliko časa kot je čas napajanja iz baterije, toliko časa je tudi aktiven "ohrani odklenjen zaslon".
V upravitelju naprav sem tudi počistil predpomnilnik, vendar je zadeva nespremenjena.
Če grem v upravitelja aplikacij in tam poiščem aplikacijo "telefon", imam samo dve možnosti:
-počisti podatke
-prisilna ustavitev

Ali lahko kaj od tega pritisnem, da ne zrušim telefona?
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Saj, nekako smo ugotovili, da je problematična aplikacija "telefon".
Ali lahko sploh to aplikacijo ubijem? Na kakšen nčin, da bo telefon še vedno delal?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.863
3.891
113
To je aktivni dual sim telefon? Android načeloma takih zadev stock ne podpira zato se proizvajalci "znajdejo" in forsirajo sekundarni SIM preko programske opcije višje v sistemu (kot aplikacija). Če je bolj zanič narjeno vse skupaj lahko tudi cuza baterijo. To je verjetno tvoja "telefon" aplikacija.

Za foro odstrani sekundarni sim oz. poskusi spremenit nazaj če si spreminjal kaj nastavitve okoli tega.
 

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
863
63
28
Poskusi slednje
Install "Task Manager" (RHYTHM SOFTWARE).
-In menu, preferences, select running tasks/processes.
-add to auto-kill list.
-view auto-kill list and remove all, but keep "dialer" and "phone".
-in preferences you can get rid of the icon in your ask bar it its bothering.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
To je aktivni dual sim telefon? Android načeloma takih zadev stock ne podpira zato se proizvajalci "znajdejo" in forsirajo sekundarni SIM preko programske opcije višje v sistemu (kot aplikacija). Če je bolj zanič narjeno vse skupaj lahko tudi cuza baterijo. To je verjetno tvoja "telefon" aplikacija.

Za foro odstrani sekundarni sim oz. poskusi spremenit nazaj če si spreminjal kaj nastavitve okoli tega.
Ja, to je dual sim active. Sicer nisem spreminjal ničesar, ampak grem vseeno ugasnit drugo sim kartico, pa da vidimo rezultat.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Deaktiviral sem SIM2 in sedaj se je čas odklenjenega zaslona praktično zaustavil. Torej je res druga kartica povzročala to aktivnost, ki je praznila baterijo.
Sedaj pa glavno vprašanje. Do sedaj se mi to ni dogajalo, začelo se je pred nekaj dnevi. Na telefonu nisem spreminjal poponoma nič, niti nisem nalagal nobene aplikacije. Da se nekaj čudnega dogaja sem ugotovil po tem, da mi baterija kar naenkrat ni več držala 2 dni.
V nastavitvah za obe SIM kartici ni nič posebnega. Lahko jih poljubno aktiviram in deaktiviram, ter nastavim prioritetno kartico za podatkovni promet. To pa je vse. Zato mi je čudno, da druga kartica kar naenkrat povzroča to, da telefon ne gre v spanje.
Kaj lahko sploh spremenim?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.771
626
113
Citat:
Uporabnik JosipBroz pravi:
Saj, nekako smo ugotovili, da je problematična aplikacija "telefon".
Ali lahko sploh to aplikacijo ubijem? Na kakšen nčin, da bo telefon še vedno delal?

Ubijanje aplikacije nima smisla ker sama aplikacija ne žere baterije. Baterijo žere mobilni oddajnik, poraba pa se pač mora zavesti pod neko aplikacijo - in v tem primeru je to pač "telefon".
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Menjaj kartico.
To praviš iz izkušenj? Nekako ne vidim povezave, da bi bila SIM kartica kriva za to, čeprav po drugi strani pa ne vidim nobenega drugega krivca.Če bi bila kriva SIM2 kartica, bi verjetno povzročala črpanje baterije tudi, če jo prestavim v slot 1? Bom poskusil še to varianto.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Ugotovil sem, da se povečana poraba baterije dogaja samo v slotu 2. Ne glede na to, katero koli kartico vtaknem v slot 2, je poraba baterije močno povečana. Če slot 2 izključim, oz. vzamem kartico iz njega, je poraba baterije normalna.
Torej sim kartica ni kriva (v slotu 1 je OK, v slotu 2 pa žre baterijo). Pri testu sem imel aktivno vedno samo eno kartico, oz. slot.
Kaj bi lahko bilo narobe?