Prenos podatkov, zakupljene količine- TEŽAVA!!!

PaviGFY

Pripravnik
13. dec 2011
407
3
18
Pozdravljeni!
Imam Itak paket pri mobitelu. Imam telefon nokia 700. Zakupljene količine še nikoli nisem prekoračil...
Sedaj pa težava.....imam 100MB interneta....ponavadi ga porabim tam med 30 in 60 MB. Zelo malo brskam, novice, kdaj pomoč navigaciji, email in to je to. Telefon ima majhen zaslon, tako da sploh ni užitek veliko brskati.
Zadnje dni sem na števcu opazil velik poskok pri porabi podatkov (tam kar za okoli 50 MB ). Sem si mislil, mogoče sem pa res porabil (čeprav je to ogromno v tako kratkem času z mojo uporabo) in si nastavim števec ostalo mi je 21 MB od 100MB, da več ne porabim.
Zjutram vklopim telefon (oz. izklopim flight mode) vidim da še imam 21 MB , ko čez nekaj minut dobim sporočilo od mobitela, da sem porabil 93 % zakupljene količine. Števec mi pokaže, da sem že porabil 21 MB. Za informacijo, med tem časom nisem bil na internetu, podatkovna povezava je izključena, ni nobene sinhronizacije, že več mesecev nisem nalagal nobene aplikacije. Povedano na kratko, zakupljene količine izginjajo same od sebe, porabo podatkov zazna in števec telefona in mobitelov monitor.
Seveda sem takoj šel na mobitel, kjer se jim zadeva zdi nenavadna. Naročil sem izpisek, ter zablokirali smo prenos podatkov (do ponovnega vklopa mi ne delujejo MMS in internet.
Vem, da sem veliko pisal, vendar z namenom, da natačno zapišem vse informacije.
Če je kdo imel podobne težave, naj mi sporoči, kako ste zadevo rešili.
Poročal pa bom, ko dobim izpisek porabe in ko ponovno obiščem mobitel. LP in hvala
 

Mimota

Pripravnik
12. okt 2011
95
0
6
Jah, nič novega. Predlagam ti, da si skrbno pišeš vse (datum), kdaj se ti je to dogajalo in potem greš tja. Poznam primere iz simobila, ko se prenos podatkov ni ujemal - osebi je pisalo da je porabila 45 od 100 MB in je seveda veselo brskala dalje, sej je imela še polovico podatkov. Na koncu je njej kazalo 90 MB prenosa (torej še v okviru zakupljenega), račun pa je dobila takšen, da jo je sezulo. No seveda so na simobilu imeli čist drugačen prikaz prenosa, po njihovo je porabla skoraj 200MB. Interpretacija? Ja nekaj je narobe s števci. Plačat je vseeno morala. Sicer ni ista zadeva, samo pač s tem prenosom so vedno neke mutne zadeve. Nevem zapiši si vse skupaj potem pa pejd tja, drugače ne vem kaj bi lahko nardil. Al pa zamenjaj operaterja. Kak Tušmobil mogoče, se mi zdijo še najbolj korektni. Sam Simobila ne.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Sam pri Mobitelu doslej nisem nikoli zaznal teh težav. Mogoče boš na izpisku videl - saj tam piše kdaj se je kakšen prenos zgodil.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik Mimota pravi:
s tem prenosom so vedno neke mutne zadeve. Nevem zapiši si vse skupaj potem pa pejd tja, drugače ne vem kaj bi lahko nardil. Al pa
zamenjaj operaterja. Kak Tušmobil mogoče, se mi zdijo še najbolj korektni. Sam Simobila ne.

To pa res, nič koliko simobilovih zgodb sem že slišal. Najbolj se spomnim zgodbe jokajoče sodelavke, ko je hčerka dobila račun za 1500€ interneta in me je prosila če lahko kak pomagam. Je imela hčerka na telefonu izklopljen internet (ker je imela paket brez prenosa). Seveda mi je bla zgodba o izklopljenem internetu sumljiva, ampak so zahtevali izpisek in so bile gor nemogoče cifre, recimo ob 4h zjutraj 300 MB prenešenih, potem ob 4:40 100 MB, potem spet čez par minut neka luda cifra... V glavnem čez noč ji je potegnilo mislim da ene 4GB. Telefon pa stara kanta brez 3G
tongue-1.gif
Po vseh mogočih pismih, opominih, pritožbah, tožbah je morala vseeno na koncu 350€ plačat.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.208
5.590
113
Namesto džabest si omisli paket 2013 razlika v ceni je minimalna.

Naredi kopijo imenika &ostalo pomembno (Nokia PC Suite/ovi suite) ter nato resetiraj telefon na tovarniške nastavitve.

Imaš na telefonu opcijo "Log" ? Tam poglej kaj kuri podatke.

Kateri os imaš gor (OS Symbian Belle OS, upgradeable to Belle FP1 ; baje je zunaj tudi že FP2) ?
http://www.gsmarena.com/nokia_700-4021.php

Si nedavno nameščal kakšne nove aplikacije ?
 

PaviGFY

Pripravnik
13. dec 2011
407
3
18
Glede paketov že imam preračunano, ampak vseeno hvala. Da kopijo meni pomebnih podatkov že imam.
Naložen imam Belle FP2 in ne, že dolgo nisem nameščal nobenih aplikacij.
Čakam na izpisek mobitela, pa da vidim kaj se dogaja.
Seveda pa je možno, da se je telefonu sfižilo in sem že razmišljal o resetu. Ne vem še kako bom to naredil, verjamem, da je dovolj podatkov na netu. Videl sem soft in hard reset....kaj bi se v mojem primeru splačalo? Kaj če gre kaj narobe, bo servis to vzel v garancijo?
Opcija Log...ne vem...grem pobrskat. LP
 

PaviGFY

Pripravnik
13. dec 2011
407
3
18
Ups....mislim, da smo našli krivca. Outlook poštni predal. Vklopjena je bila sinhronizacija in to prenos cele pošte, naslov in vsebina in seveda priponke. Ajaj....my bad...ampak bom vseeno počakal na izpisek (ta bi moral priti konec meseca, torej par dni), da bom prepričan. Outlook imam okoli dva meseca, zadnji mesec pa prihaja vedno več pošte...logično. (dobil sem končno ime in priimek za moj email)
Gor imam tudi gmail predal in sinhronizacija je bila ročna....outlook predal ima malo drugačne nastavitve, mislim, da sem ga zdaj pravilno nastavil...upam:).
Važno je, da vem pri čem sem. Hvala vsem za pomoč.....poročam če je to končna rešitev:) lp.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Če imaš globalno omogočen prenos podatkov, potem velja nastavitev posamezne aplikacije. In Outlook ima lahko drugačne nastavitve kot Gmail klient.
No, da je le odkrita težava.
 

PaviGFY

Pripravnik
13. dec 2011
407
3
18
Težavaje rešena. Gotovo je šlo za outlook mail. Sedaj imam nastavljeno ročno sinhronizacijo.
Mobitelov razčlenjen račun sedaj spremljam na monitoru na spletu (dobil sem osebno geslo). Sem pa mislil, da se polega časa in vrste prometa izpiše npr. tudi katere internetne strani sem obiskal. Kakorkoli hvala za pomoč in mnenja.