Sony Xperia T

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.598
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
ta teden sem končno dobil ta telefon. trenutno imam zelo mešane občutke. brez veze, da se nekaj veliko ovinkari, bom kar pluse in minuse dodal.

Plusi:

- super ekran (odlična resolucija, barve, sam nisem opazil famoznega popačenja pod drugačnimi koti gledanja, oz. le-ta popačenja niso bila preveč moteča
- telefon je hiter, odziven, originalna tipkovnica (Xperia Keyboard) pa neverjetno natančna - zaradi tablice imam kupljeno Thumb Keyboard , ki je od primarne na tablici boljša, Xperia Keyboard pa še boljša od te
- odičen fotoaparat
- super priložene slušalke
- odličen glasbeni vmesnik

Minus(i):

- baterija. jo zmanjkuje kot za stavo, pa ne vem, sem kriv jaz, omrežje, ali gre za kakšno napako. sicer imam telefon šele od srede, pa vseeno še nisem prišel čez cel dan z normalno uporabo (jasno mi je, da mi ga je v prvem dnevu uspelo dvakrat spraznit, ampak zdaj bi pa baterija že lahko počasi začela delovati normalno ...) trenutno sicer testiram Juice Defender, če bo kaj bolje, ampak opažam da neverjetno veliko baterije pojejo klici (prejle, po 6 urah delovanja baterije je bila poraba 27% klici, 26% pa zaslon - klicev danes je bilo za dobre pol ure, recimo ...) sem samo jaz paranoičen ali dejansko tu nekaj ne štima. preden bom telefon zopet priklopil na polnilec, bom naredil print screen porabe baterije in ga nalimal sem.

na GSM arena sicer potarnajo čez baterijo, ampak glede na to, da Samsung Galaxy 3 Mini in HTC Desire X zdržita recimo 42 ur po njihovih testih, Xperia pa 36 ur, bi pričakoval, da od jutra do večera pa baterija bo zdržala ...

recimo, včerajšnja poraba - cca. 15 smsov, čekiranje mailov vsake toliko (ne rabim sync, to naredim ročno, ko potrebujem), cca. 1 ura pogovorov) 1 ura twitterja in je bila baterija po cca. 10 urah uporabe na 20% ...
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Android in zmogljiva strojna oprema popapata baterijo za šalo.Recimo vlčeraj sem bil vuni.Naredo sem nekaj klicev, nekaj sms, pa kar nekaj slik sem stisno.22 ur pa je blo samo še 5% baterije...
Res pa je da mam vse vklopljeno. 3G, bt, wifi, gps, sinhronizacijo, svetlost na polovici, pa av kaspersky v ozadju in syspressure, ki nonstop meri zračni pritisk. Ko sem pred tedni mel recimo svetlost na tretjini, non stop vključen power saving način (zniža frekvenco cpu itd,,,) in podatke na EDGE sem uspel prilezt na 27 ur. Tak, da se ne zajbavam več pa mam vse na ful.

btw Gsmarena je zmerla 50 ur za sgs3, tak da maš porabo baterije "normalno".
 
Nazadnje urejeno:

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.598
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
recimo, jaz imam 3G in wi-fi stalno priklopljen, sync imam izklopljen, razen za koledar in twitter, ter FB sporočila, ostalo imam izklopljeno. mail osvežujem na roke, ker ga pogledam takrat ko rabim oz. imam čas, gps in bluetooth nikoli vklopljen, zaslon na samodejno svetilnost ...

me je groza, kaj bo, ko bom priklopil recimo music player, kot bom spet na kaki smučariji ipd ... bo pojedlo baterijo 1,2,3.
tongue-1.gif


se je naredilo, da ko so bili mirnejši dnevi, da mi je baterija zdržala tudi dva dneva, ampak to se je naredilo samo parkrat ...
tongue-1.gif
no, iPhone isto, vsak dan, parkrat se mi je naredilo, da mi ga je pojedlo že sredi dneva, ampak večinoma ob polnoči, ko sem ga priklopil na štrom, je imel še vsaj 15% ...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.688
1.605
113
Pomoje se ti mora baterija se malo ulaufat. Drugace pa ne pricakuj cudezev. Android z velikim ekranom in vsem vklopljenim drzi nekak tak kot je rawr opisal. In ni nekih velikih odstopanj med razlicnimi modeli
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.598
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
tudi jaz upam, da se bo še ulaufala. na uradnem Sonyjevem forumu, namenjenemu vprašanjem glede baterij pri Xperiah, je napisano, da potrebuje baterija cca. 10 ciklov polnjenja, da se popolnoma zbudi.

problem je le, da bo težko zdržat, pravilnih 10 ciklov se pravi, da bi jo dal polnit ko doseže cca. 10% in da jo napolnem do 100% ...
 

miha123

Pripravnik
30. nov 2010
286
7
18
@DizzyReed baterija je slaba, tudi po 10 ciklih:), je pa vse drugo toliko bolje:)

Če JB ni motila baterija, pa tudi tebe ne bo:D
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.598
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
drugo je res super. zdaj testiram razne "ohranjevalnike" baterije - Juice Deffender se je vceraj precej dobro izkazal, sem ob polnoci imel se cca. 20% baterije, danes testiram GO Power Manager (v kombinaciji z GO Launcher EX).

je pa ekran res neverjeten, ko vzamem v roke Taba dejansko opazim konkretno razliko (ki jih prej nisem, se mi je zaslon na Tabu zdel precej dober) ...

da o fotoaparatu ne govorim ...
cheer.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.598
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
zaenkrat nekih hudih izboljšanj baterije še ni, čeprav mi je čez vikend zelo lepo in zgledno zdržala. zadnjič mi je kot zanalašč še nek app pojedel cca. 25% baterije (Sistem Android je imel preveč % porabe), ugotavljam pa eno stvar, ki bi lahko bila pokazatelj neke napake v mojem telefonu (razen če je v vseh Xperiah T takole) - namreč, govorni klici mi porabijo nenormalno veliko baterije.

prilagam včerajšnji printscreen, ko sem imel vsega skupaj 4 ali pet klicev, najdaljši je bil cca. 10, 15 minut, ostali pa so bili dolgi cca, 2-3 minute.
1683540-Screenshot_2013-01-21-16-07-08.png
 

Priponke

  • 1683540-Screenshot_2013-01-21-16-07-08.png
    1683540-Screenshot_2013-01-21-16-07-08.png
    320,1 KB · Ogledi: 203

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.598
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
se pa tudi izredno lepo vidi na grafu, kje so bili klici opravljeni. je to normalno ali je lahko to problem? ker včeraj je bila baterija prazna ob 18h ...
1683543-Screenshot_2013-01-21-16-06-45.png
 

Priponke

  • 1683543-Screenshot_2013-01-21-16-06-45.png
    1683543-Screenshot_2013-01-21-16-06-45.png
    238,9 KB · Ogledi: 202

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Jaz sem recimo včeraj mel isto porabo v skoraj istem času, samo sem mel veliko klicev,sms, pa drawsome, pa še torque je laufal na polno in v ozadju celotni čas, torej okoli 6 ur pa 40% baterije.Ko sem izklopo torque in mel še nekaj sms, pa mlo mp3 je poraba padla na 30% v naslednjih 10 urah.To pomeni skupaj 15 ur standby. Pa še to je precej slabo...

Ta poraba pri tebi je pretirana.Mogoče je krivec simobil, kot pri lumia 800?!
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.598
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
ma ne vem, to vse skupaj me strašno živcira. včeraj sem potem naredil hard reset (sem hotel narediti celo wipe cashe in wipe battery), pa Xperie sploh nimajo recovery mode na voljo.

skratka, sem naredil hard reset, vse na novo postavil, se zajebaval z imenikom vmes, ampak uspešno postavil, danes je sicer en tak dan, ko praktično ne uporabljam telefona prav veliko, zdajle imam še cca. 90% baterije, ampak telefon praktično samo leži na mizi, vmes je bilo par sms-ov in par klicev. zdaj grem ven počasi in me zanima, kako bo šlo s porabo, glede na včerajšnji dan bom prišel domov s praznim telefonom. in če bo tako - hvala lepa, nasvidenje.

sem prejle pogledal porabo baterije in je stalno awake, ne vem, kaj bi ga lahko držalo pokonci - imam GO Power Master, ki vsaj par procentov še prinese in imam nastavljeno, da se telefon, razen radia, popolnoma izklopi ko ugasnem zaslon ...

Lumio tudi imam, ampak normalno zdrži cel dan. verjetno bom oba prodal oz. menjal za Note ali iPhone 5, odvisno od tega, kako se mi bo vse poklopilo (za Note-a potem prodam še tablico, ker je z noteom res ne bom potreboval, ker bo note sam menjava za tablico, pa menda mu baterija brez problema drži 2 dni) ...

žal, ker mi je tale Xperia blazno všeč ...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.863
3.891
113
Iz zgornje slike porabe vidim dvoje ...

Ti imaš v 5h več kot pol časa odprt zaslon. Jasno da bo 4.5" zaslon po možnosti na max. osvetlitvi (zato pa zgleda tako super) porabil ogromno energije.

Wake state (budnost) je abosolutno preveč. Wake state zahtevajo posamezne aplikacije zato da nekaj delajo ko je "zaslon ugasnjen". Ko je wake state lockan ti proc ne varčuje z energijo in posledično je poraba precej višja.

Skratka preprost nasvet, daj osvetlitev na manual in na 0 pa poglej koliko ti bo potem držala baterija. Za "wake lock" aplikacije (aplikacije ki ne dovolijo procesorju "spanja") obstaja namenska aplikacija ki jih prikaže (.. samo sedaj ne vem če ne potrebuje roota, niti nisem našel na prvi pogled po playu kako se imenuj).
 

Jeln

Pripravnik
3. mar 2012
52
0
6
Prvo kar bi ti jaz predlagal je da se znebiš vseh kao "power saving" aplikacij, ker to je en velik na**g. Potem bi pa jaz na tvojem mestu, telefon priklopil še na PC Companion na PCju--->Support Zone (nekaj podobnega se mi zdi)--->Repair phone, kar naj bi v celoti ponovno namestilo Android sistem. Če pa to ne bo pomagalo, pa pokličeš na servis in se pozanimaš ali je to kaj serijskega ali je le problem točno tvojega aparata.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.598
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
zaslon mi je jasno, ampak da pa pogovori skoraj toliko kot ekran pijejo mi pa ni jasno ...

dejansko imam ta GO Power Master iz dveh razlogov - zelo dobro spremlja porabo in ima točno tisto, kar si tudi sam želim (tega sem se navadil iz iPhona, ki ima to sistemsko rešeno) - me ugasnjenim zaslonom ima telefon izklopljene tudi wifi in 3G povezave - ker načeloma, ko imam telefon v žepu, ne rabim imeti povezanega - ko pa to potrebujem, že sam to pogledam, kar me zanima. in to pač ta program omogoča (ostali imajo še polno neke šare, ki me moti, ta pač ne). in dejansko deluje, se opazi razlika pri porabi baterije.

tole o wake state sem si že prebiral, bom tudi do konca raziskal, ja.

@Jeln - tole bom pa probal, bomo videli, če bo kaj pomagalo, hvala!!
 
Nazadnje urejeno:

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Ja in pol bo pridobila 20% kapacitete al kaj? Par procentov bo boljša, to pa je to. Še vedno pa ne vemo, zakaj mu jo android (kera verzija?) tak kuri.
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
20% bi kar rekel. Vsaj po mojih izkušnjah. Sistem android mislim da je normalno toliko. Raje poglejj, če je res bilo samo 25 minut klicev, govorni klici 27%, to se mi zdi veliko ? Jaz imam danes po ca. 30 minutah pogovorov 16%.
Se mogoče giblješ kjer je slabši signal?
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Ne vem a ima kaj android pri tem( ne bi smel imeti) ampak to sem opazil pri zadnjih treh galaxy s s2 s3. Pa ne me vlečt za besedo 20%, po občutku se kar pozna.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno: