Kaj menite o Laguni III?

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
izven evrope, na hrvaškem, je renault na drugem mestu prodaje. v hrvaško se proda cca 9000 novih renaultov letno.

prodajajo tudi v:
* Albania
* Algeria
* Argentina
* Australia
* Austria
* Belgium
* Bielorussia
* Bosnia Herzegovina
* Brazil
* Bulgaria
* Chile
* China
* Colombia
* Costa Rica
* Croatia
* Cyprus
* Czech Republic
* Denmark
* Dominican Republic
* Egypt
* El Salvador
* Finland
* France
* Germany
* Ghana
* Greece
* Guadalupe
* Guatemala
* Guyana
* Honduras
* Hungary
* Iceland
* Indonesia
* Iran
* Ireland
* Israel
* Italy
* Japan
* Kenya
* Korea
* Kuwait
* Luxembourg
* Macedonia
* Malaysia
* Martinique
* Mexico
* Morocco
* Netherlands
* New Zealand
* Nicaragua
* Nigeria
* Norway
* Panama
* Paraguay
* Peru
* Poland
* Portugal
* Reunion
* Romania
* Russia
* Singapore
* Slovakia
* Slovenia
* South Africa
* Spain
* Sweden
* Switzerland
* Taiwan
* Tunisia
* Turkey
* Ukraine
* United Kingdom
* Venezuela

dvomim da samo prodajajo in nič ne prodajo...
 

Matrix

lawyer
20. jul 2007
238
0
16
Ptuj
Citat:
Uporabnik elo pravi:
ja, passat je res za mnoge oblikovalski biser, slovenskega avtorja lešnika.
passat je najlepši, četudi so drugi lepši.
to je resnica, ki jo pa žal nekateri ne vidimo
wink-1.gif

Tudi meni passat nikakor ni všeč in ga nikoli ne bi kupil. Je pa res, da tudi lagune nikoli ne bi kupil...
Za 40k eurov bi vsekakor pogledal še kaj drugega...
 
Nazadnje urejeno:

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Nemci imajo dober marketing. Znajo ugotovit kako se zahakla tepce, pa magari so to LED luči (ojej, LED diode so stare dobrih 50 let), par krom lajšt ali pa kak drug trik. Prodajajo pa staro tehnologijo, šlampasti so, kup serijskih napak, slabo skonstruirano... ne rečem, da so francozi kaj boljši ampak vsaj ne krulijo non stop kakšno vesoljsko tehniko uporabljajo...
Itak je vsa avto industrija en velik kartelni nateg. Nobenega konkretnega razvoja, ista jajca štancajo že destletja.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Kot bi poslušal otroški vrtec. Kateri je lepši in boljši? Mater božjo, kot da so vsem všeč blondinke in nobene druge.
Vsak ma svoj okus in hvala bogu da obstaja več tovarn z različno obliko, tehnologijo ceno itd.Prednosti in slabosti vsake tovarne izpred desetletja ali dva nazaj so sedaj čisto pomešana. Nemci niso več zanesljivi, francozi niso več tako mehki, Nemci ne zaostajo več tako v tehniki, Francozi niso več nosilci tehničnih novosti, Japonci pa so itak padli na glavo.
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Saj je cel avto forum en velik vrtec. A ni to fino? Kje drugje se ljudje že v prvih parih postih oddaljijo od teme in se začnejo prerekat o nečem tretjem?
pozdrav.gif
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Tudi meni ni nova Laguna prav nič všeč, sorry, pa zato ne mislim, da je avto kot tak zanič. Več kot enkrat se je izkazalo, da se avte večinoma kupuje z očmi in ne z razumom. Zakaj? Passat je lepši (zame definitivno), a zakaj bi dajal ne vem koliko denarja za avto več, če lahko za ustrezno manjši znesek kupim primerljivo vozilo ?

En malo bolj banalen primer, ki pa v osnovi (!) drži: zakaj je že fasada na hiši? Na tisti, ki je že v osnovi dobro izolirana? Če je ni, se sosedje "zgražajo", kako grdo hišo imaš, ti pa živiš in spiš v hiši, torej ti fasada ne pomeni nič ! Edino, če živiš v šotoru pred hišo in imaš lepši pogled na svet ? Res, malce smešno, a vseeno primerljivo.
Z avti je enako: le kaj si bodo mislili, če se bom domov pripeljal z Dacio? Raje vzamem še puf za 10 let, pa si kupim Audija, to bodo sosedje gledali
grims-1.gif
), ne veš, kako avto zgleda zunaj, mar ne?
Nenavsezadnje, predstavljal sem si lepšo laguno, dobili smo, kar smo, potreben bo čas, da se navadimo (Renault ima precej izkušenj s tem, spomnite se Twingota in novega Megana
evil.gif
).

In še to: vozim še "ta staro" Laguno in sem glede na denar, ki sem ga vložil v nakup avta, ekstremno zadovoljen z nakupom (kmalu bo 2 leti). Po primerjavi podobnih vozil, mi je za odmenjen denar ostala samo Laguna (v tem rangu, seveda). Zatorej bi mi morala biti nova laguna všeč? ....


Noker

.... pa mi ni !!!
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik elo pravi:
izven evrope, na hrvaškem, je renault na drugem mestu prodaje. v hrvaško se proda cca 9000 novih renaultov letno.

prodajajo tudi v:
* Albania
* Algeria
* Argentina
* Australia
* Austria
* Belgium
* Bielorussia
* Bosnia Herzegovina
* Brazil
* Bulgaria
* Chile
* China
* Colombia
* Costa Rica
* Croatia
* Cyprus
* Czech Republic
* Denmark
* Dominican Republic
* Egypt
* El Salvador
* Finland
* France
* Germany
* Ghana
* Greece
* Guadalupe
* Guatemala
* Guyana
* Honduras
* Hungary
* Iceland
* Indonesia
* Iran
* Ireland
* Israel
* Italy
* Japan
* Kenya
* Korea
* Kuwait
* Luxembourg
* Macedonia
* Malaysia
* Martinique
* Mexico
* Morocco
* Netherlands
* New Zealand
* Nicaragua
* Nigeria
* Norway
* Panama
* Paraguay
* Peru
* Poland
* Portugal
* Reunion
* Romania
* Russia
* Singapore
* Slovakia
* Slovenia
* South Africa
* Spain
* Sweden
* Switzerland
* Taiwan
* Tunisia
* Turkey
* Ukraine
* United Kingdom
* Venezuela

dvomim da samo prodajajo in nič ne prodajo...

Ne pozabi da pa letijo audiji in mercedezi, in ostala nemška smetana še po celi ameriki, avstraliji, oz. ni države
kjer majo renoja, da nebi meli še dveh mercedezov. Morš vedet da so se v Ugandi v začetku 70tih vozli z SL-i cabrio.
Medtem ko renoja poznali niso.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik elo pravi:
recimo da kupujem avto ki mora imeti:
dizel motor, avtomatski menjalnik, biskenon, PDC, navigacija, usnje.

laguna stane 36.000
passat stane 40.000

cene so brez popustov.
uporabil sem konfiguratorje na http://www.volkswagen.si/modeli/passat/

osebno bi raje imel laguno. pa ne zaradi cene...
Lexus pa 41.000 ... Pa ima za ta denar še kak kos opreme več kot omenjena ...
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
za 40k raje nabavim Volvo s80 D5. Boljši od lagun in passatov in za moj okus tudi lepši tako zunaj kot notri.
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik elo pravi:
aja, a če voziš passata pa izhaja da imaš okus za avte???

ne, izbral ga ne bi zato, ker je passat. volkswagnov passat. ker se ne vidim v krogu ljudi, ki vozijo passate.

pa ne me sedaj pribiti na križ... tudi v porscheju se ne vidim,...

se pa vidim recimo v leksusu, volvotu, saabu,..., laguni
wink-1.gif

No, meni je novi Mondeo ful lep, se vidim tudi v Lexusu, BMW-ju, Volvo tudi ni napačen... Ampak lagune se pač ne morem navadit... Vedno več jih videvam, pa še vedno mi je spaka
smile-1.gif


Je pa malce neumno reč da se v nekaterih avtih "ne vidiš" zaradi drugih ljudi, ki ga vozijo. Greš probat in kupiš tisto kar je najboljše... Al pa ko ženske, tisto kar je prave barve
hysterical-1.gif
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik OldSkul pravi:
za 40k raje nabavim Volvo s80 D5. Boljši od lagun in passatov in za moj okus tudi lepši tako zunaj kot notri.
Ja, ampak s kakšno opremo?

Sicer je kinetic oz. osnovna oprema, samo tu noter je že vse kar rabiš. Aut. klima, tempomat, računalnik, cd... Lahko pa vzameš recimo 2.5T motor z eno stopnjo višjo opremo in te pride avto 41.360EUR
Volvoti je treba rečt, da so se kr popravli glede opreme.
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik OldSkul pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik OldSkul pravi:
za 40k raje nabavim Volvo s80 D5. Boljši od lagun in passatov in za moj okus tudi lepši tako zunaj kot notri.
Ja, ampak s kakšno opremo?

Sicer je kinetic oz. osnovna oprema, samo tu noter je že vse kar rabiš. Aut. klima, tempomat, računalnik, cd... Lahko pa vzameš recimo 2.5T motor z eno stopnjo višjo opremo in te pride avto 41.360EUR
Volvoti je treba rečt, da so se kr popravli glede opreme.
Bodiva realna: D5 Summum (kar je v tej debati primerljiva oprema) stane cca 44 jurjev. Pika. Ampak z Laguno&co je itak primerljiv S60, ki je pa lepo cenejši - pride cca 40 jurjev, kar je tudi na nivoju Lexusa.
Tele "nepremium" znamke so se s cenami zanimivo približale nekaterim premiumom.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Znamka postane premium tako, da dvigne ceno svojega produkta.
wink-1.gif

Temu sledi to, da lastniki hvalijo ta produkt neglede na njegovo kvaliteto.
To pa zato, ker so zanj dali vec kot pa sosed in to je na koncu edino kar šteje.