kaj imaš lahko v roki med vožnjo

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.573
282
113
Danes sem zasledil, da telefona niti držati v roki ne smeš med vožnjo.

Tole me zanima, ker sam med vožnjo uporabljam zvočnik na telefonu za pogovore.

In če me policaj vidi da imam v roki telefon, seveda ne more vedeti, ali se pogovarjam - ga uporabljam, ali ga imam v roki namesto čika, ker sem živčen...

kako je s tem??

sem mislil, da je zvočnik med pogovorom ravno temu namenjen...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Roke se imajo na volanu, razen ko menjaš ali ročno vlečeš, pa še par malenkosti. Držanje telefona na 20cm od ušes sigurno ni med dovoljenimi. Me pa res zanima zakaj to delate? 90% avtov ima BT instalacijo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.573
282
113
torej tudi sendviči, cigareti, kolena, pijača niso dovoljeni al kako??

bt instalacija mi ni ql, ker se ne sliši dobro, in še tisti ki posluša, ne sliši dobro... bi mogu še zvočnike zrihtat al kaj jest vem?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.843
113
pri taščici
od teh 90% je niti pol ne uporablja. vsaj tak imam filing ko opazujem voznike.
jaz sem si na moj privat fosil nabavil FM transmiter..... rabim še malo "predelave" pa nekam čudno se obnaša...( bistveno bolj potiho je gsm zvok kot radijo, tudi če ga imam do konca na glas).
Je pa res da se pogovorov po telfonu v avtu izogibam. Nujne zadeve ja, ostalo lahko počaka. Sploh v mestih in v gneči. pač enostavno ne znam razmišljati na dve strani hkrati. Če sem na "prazni" AC in sem lagano tustički pa kdaj opravim kak "brezvezen" klic.
Zaenkrat toktok še nisem naredil večje neumnosti zaradi teleofna, radija... spregleaš pa znak omejitve hitrosti kot keks. in ko to narediš v coni trideset in pelješ 50 ali celo več, je hitro lahko usodno. če je samo za vozniško in denarnico še nekako gre, če nekoga dobiš na havbo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: bero1

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.843
113
pri taščici
včasih tudi pri mojem fordu nasprotnik sliši neke odmeve, sumim da predvsem na AC pri večjih hitrostih.

Precej voznikom je največja težava spariti telfon in radio. ajd s kakšnimi (kitajskimi telefoni) je mogoče res težava (lastnna izkušnja (lenovo p70, oukitel k4000) ) če pa nekaj dela, pa ni večjih težav. (pocofone, s7). Telefon dam v stojalo in.... ga uporabljam še za navigacijo če je potrebno.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Odmeva ko imate telefon preblizu zvočniku in/ali mikrofonu od BT instalacije!

Jaz sploh ne vem kje je telefon med vožnjo - no hec - v žepu jakne, prtljažnik,... za vse ju tu BT instalacija!
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.573
282
113
ti se malo zajebavaš a? 90% avtov ima to serijsko in ni nobenih težav

moj ni serijsko in je zato težava verjetno.

kot sem rekel, zvočniki in pozicija mikrofona sigurno nista ustrezni.

pa sej to ni važno.

Zanima me, ali lahko držim med vožnjo v roki sendvič, cigaret, telefon, gumi žogico, itn....
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.249
5.817
113
a maš ti to kako aliexpress na baterije varianto ali zaresno aftermarket vgradno instalacijo ala parrot?

parrot ima svoje fore, ampak med njimi ni te, da bi se slabo slišalo
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.573
282
113
ni parrot... pa tud kakšen kitajc ni... ampak ni nek brand... vzel sem ga, da sem dal bluetooth v radio za muziko... in sm zraven vzel še tist mikrofon za prostoročno...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.220
4.700
113
Precej popularno se mi zdi, da ljudje držijo telefon v roki blizu ust (na zvočnik). Taki se pogosto med vožnjo slabše obnašajo kot tisti, ki ga držijo na ušesu. Seveda gre za subjektivno oceno, sem pa prepričan, da je oboje enako nevarno.
Dokler nisem imel avta z BT inštalacijo sem imel dobro BT slušalko. Pri tej me ni noben vprašal, če lahko govorim, ker je redko kdo ugotovil, da sem v avtu. Pri BT inštalaciji zvok očitno ni tako čist in nekaj slišijo ter prepoznajo, da gre za vožnjo.
Vsekakor pa čim manj telefona med vožnjo. Vzame potrebno pozornost. In navadno jo najbolj rabiš, ko misliš, da je promet tako umirjen, da bi lahko odšel "spat". Trenutek pozneje pa rabiš obe roki in iščeš prostor zase in svoje življenje ...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.249
5.817
113
Niti približno nima 90% avtov na cesti BT inštalacije. Povprečen avto na cesti je star preko 10 let (statistika tako pravi), pred 10 leti to ni bilo v osnovni opremi povprečnega prodanega avta.

ja ok, se strinjam... ampak pri vseh, ki imajo to tovarniško, menda zadeva špila tipi-topi

bolj boleče je, da ko avti to gotovo imajo, pa se lastniki vozijo s telefoni na ušesih. velja predvsem za vozila višjega razreda.
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Pri prejšnem vozilu nisem imel BT prostoročnega telefoniranja in sem se "pogovarjal" preko ure, sedaj imam BT v avtu in moja pravi, da se me je prej komaj kaj slišalo sedaj pa me sliši normalno. Tudi moja ima v svojem avtu BT prostoročno telefoniranje in ko me kliče se normalno lahko pogovarjama.
Je pa res, da jaz za klic ne porabim več kot 30 sekund.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
torej tudi sendviči, cigareti, kolena, pijača niso dovoljeni al kako??

bt instalacija mi ni ql, ker se ne sliši dobro, in še tisti ki posluša, ne sliši dobro... bi mogu še zvočnike zrihtat al kaj jest vem?
kaj maš to za šrota? do zdaj še nisem vozil avta pri katerem me sogovornik nebi dobro slišal ali pa jaz njega. Pač enostavno poveš da voziš in da boš debatiral takrat ko boš na cilju.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Najbolj hecno je da ljudje doplačajo par 100 € da si kupijo BT prostoročno telefoniranje potem pa držijo telefon k ušesu. Največ opaženih takih voznikov je v nemških avtih višjega cenovnega razreda.....
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.680
3.564
113
Takole se po novem goflja blutut.

Sicer pa, za nobenega še nisem slišal da bi plačal kazen za tiča v roki. To pomoje gre čez, če ti že roka tako odveč hodi in ne veš kam bi z njo.