K: robotska kosilnica

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Sem slisal za vodilno zico okoli ja, ampak to je tako 1990. V letu 2021 pricakujem, da oviro obvozi sam z vsaj malo svoje pameti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krava

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Ja saj to pravim, worx z acs, kaksna huskvarna neki. Skoda dajat 2k€ za neumen vozicek ki se zabiva kot slepa kura. Da bi vsaj malo pameti imela ta rec, pa ne zna druzga kot random se vozit naokoli in se obrnit ko se nekam zaleti. To zna vsaka, tudi najbolj cheap kosilnica za 299€.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Ok, da tak vprašam... kake modele imate in kako ste z njimi zadovoljni?
Hja, worx, kaj pa ces drugega? Vse so popolnoma enako neumne in ne premorejo niti malo pameti, samo bosch in worx strlita iz te neumnosti. Ampak za bosch indego mi pa se vedno ni jasno, kako kljub vsej pameti, se vedno ne zna se parkirat na postajo brez da naredi doktorsko dizertacijo. In pa kako tako brihtnemu sistemu kosnje na cik cak ne premore se vec pameti. Cik cak kosnja je super ampak po enem letu se na travi poznajo kolesnice, ker kosilnica gre vsak dan, tudi veckrat na dan, do cm natancno po isti poti, non stop, dan za dnem. Ne zmore te poti zamakniti za 5cm vsako naslednjo kosnjo, ne zmore niti iti diagonalno, ali pa obrniti smer. Ne premore krozne kosnje. Nula. In tako spet ostane worx. Bosch bi bil super ce bi le ne imel kup problemov in kljub vsej pameti, je se vedno ali pa se bolj neumen.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.448
218
63
Se en uporabnik worxa. Dela od.prvega dneva brez najmanjse tezave. Za glasnost me pa bk ker dela ko me ni doma, ali pa jo dam kositi drugo cono da je ne poslusam.
 

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
207
162
43
Moj Landroid L2000 dela že dve sezoni. Vse je enakomerno pokošeno. Dela po urniku. In to je to. Ima dve pomanjkljivosti: včasih se kam zakoplje oz. zatakne, ko se skuša izvleči, posebej v vlažnem in senzor za zaznavo ovir bi lahko bolje deloval. Vidi npr. vsa drevesa, ne pa vodnjaka. Drugače pa zelo zadovoljen. Pozoren moraš biti, da ti trava ne uide, sploh spomladi. Kosilnica kosi na mm, ne pa 5 cm trave. Hrupna spoh ni oz. je nemoteča. Pogon je brezkrtačen, slišiš le košenje nožev v bližini in če je neraven teren, prva kolesa, ki so iz trde plastike. Slišiš, če jo poslušaš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: matej1990
I

Izbrisan uporabnik 474

Še en glas za Worx Landroid, kosi nekje 400m2 trave. Razen menjave nožev ni dela z njo, ne vem kaj eni sanjajo o kakšnem hrupu. Sploh za svojo ceno nima konkurence...
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Se strinjam. Worx, sploh ni niti približno glasna kosilnica. Nožeki ob košnji so najglasnejša komponenta. Je pa res, da če ne kosiš redno in imaš višjo travo, potem poviša obrate in posledično postane glasnejša.
 

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
207
162
43
Jaz kosim 1500 m2, v obliki črke L. In še ena pika. Ena glavna cona, ter dve manjši. V eno vstopi sam, v drugo jo prenesem ročno. Kosi 2-3 uri, nato se toliko časa polni. Pokosi v treh dneh. Občasno je potrebno pobrati veje, predvsem po neurju- dve brezi. Jeseni odpadlo listje breze ne predstavlja težav, od kostanja pa je potrebno pograbiti. Torej, veliko je odvisno tudi od parcele. Kosi tudi na naklonu, ki je v okviru tolerance. Ne smeš pa imeti vodilne žice pod klancem, saj se lahko zgodi, predvsem v mokrem, da zdrsne in se potem ustavi izven žice.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
V tisto drugo cono, kamor jo prestavis rocno, imas tam vodilno zico brez polnilca? Zico si tja napeljal iz glavne cone? Kaj pa kosilnica naredi, ko konca kositi v tej "rocni" coni?
 

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
207
162
43
V tisto drugo cono, kamor jo prestavis rocno, imas tam vodilno zico brez polnilca? Zico si tja napeljal iz glavne cone? Kaj pa kosilnica naredi, ko konca kositi v tej "rocni" coni?
Vodilna žica je sklenjen krog. Cone definiraš z vstopno zanko, ki je položena tako, da omogoča vstop kosilnici, ali pa tako, da ji ga ne omogoča oz. je potreben ročen prenos. V bistvu sem preizkušal, kaj je bolje. Pri "avtomatski" coni definiraš, koliko % časa naj bi tam kosila. Pa se mi je zdelo, da je vedno prej končala. Res pa je tudi, da je ta cona z veliko ovirami, otočki, ozkimi prehodi, pa jo to mogoče zmede. V ročni coni pa jo npr. pustim 1 uro, potem jo prestavim. Če ji tam zmanjka baterije, se po vodilni žici odpelje na polnenje.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Vodilna žica je sklenjen krog. Cone definiraš z vstopno zanko, ki je položena tako, da omogoča vstop kosilnici, ali pa tako, da ji ga ne omogoča oz. je potreben ročen prenos. V bistvu sem preizkušal, kaj je bolje. Pri "avtomatski" coni definiraš, koliko % časa naj bi tam kosila. Pa se mi je zdelo, da je vedno prej končala. Res pa je tudi, da je ta cona z veliko ovirami, otočki, ozkimi prehodi, pa jo to mogoče zmede. V ročni coni pa jo npr. pustim 1 uro, potem jo prestavim. Če ji tam zmanjka baterije, se po vodilni žici odpelje na polnenje.
Aha ok, sem razumel, da ta tretja cona ji ni dosegljiva. Me zanima, ce ima kdo kaksno taksno postavitev, da je ena cona taksna, da vodipno zico sicer lahko napeljes, ne more pa kosilnica sama zapeljat v in iz nje
 

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
207
162
43
Aha ok, sem razumel, da ta tretja cona ji ni dosegljiva. Me zanima, ce ima kdo kaksno taksno postavitev, da je ena cona taksna, da vodipno zico sicer lahko napeljes, ne more pa kosilnica sama zapeljat v in iz nje
Tako imam jaz postavljeno. Ročno jo postavim v in vzamem iz cone. Sama ne vstopi oz. izstopi.
Podrobnejša navodila:
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Aha ok, sem razumel, da ta tretja cona ji ni dosegljiva. Me zanima, ce ima kdo kaksno taksno postavitev, da je ena cona taksna, da vodipno zico sicer lahko napeljes, ne more pa kosilnica sama zapeljat v in iz nje
Worx nima vodilnih žic, tako kot Husqvarna. Je samo ena žica, ki jo napelješ po robovih parcele. Z zankami narediš ožino, ki omogoča (ali pa ne) vstop in izstop kosilnice iz cone. Glej "How to set up a mulzi-zone" zgoraj. Kosilnici poveš v kateri coni je tako, da ji poveš razdaljo, ki jo mora prepotovati po žici, da se nato nahaja v posamezni coni:
1617726901574.png
 
Nazadnje urejeno: