Jajca vsak dan

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Vsako jutro za zajtrk pojem 4 zmešana pečena jajca (in polnozrnato žemljo). Prepričevati so me začeli, da vsak dan ni dobro jesti jajca. Še več, priporočljivo naj bi bilo uživati zgolj do 3 jajca na teden.

Alter - pro et contra?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.333
6.533
113
Trenutne raziskave kažejo v smer, da uživanje jajc ni problematično, nasprotno kot še žal vedno misli večina zdravnikov pri nas. Edino seveda za ljudi, ki so alergični na jajca.

Svetujem dodatek - slanina.

Še boljša izbira so gosja ali račja jajca, ampak pri nas niso tako popularna.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Vsako jutro na vsak dan toliko jajc verjetno res ni najbolje. Zdaj, če še vsak dan piješ vino, da topi holesterol, potem bo bolje
grin1.gif


Drugače pa se jajcem in svinjski masti godi krivica. In general.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.333
6.533
113
Saj to veš, da telo "vpije" zelo minimalne količine holesterola iz hrane, ki se prebavlja in da so ogljikovi hidrati največji problem pri holesterolu?
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Jaz sem v času stroge ketonske diete popapal 6 jajc samo za zajtrk - zmanjašal sem na 4 samo. če sem zraven zmetal še slanino in sir
smile-1.gif
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.633
6.440
113
Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
Jaz sem v času stroge ketonske diete popapal 6 jajc samo za zajtrk - zmanjašal sem na 4 samo. če sem zraven zmetal še slanino in sir
smile-1.gif

Koliko pa si velik in koliko tehtaš?
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Verjetno ti pamet kaže, da ni dobro, da nekaj ponavljaš iz dneva v dan, če je dvomljivo ali je to sploh OK ... fitneserjev pa ne zraven metat, ker še nisem videl takega, ki bi 20-30 let vsak dan pojedel toliko surovih jajc...vedno gledaš dolgoročno, ne pa nekaj mesecev
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Za marsikaterega "fitneserja" so jajca eno izmed temeljnih vsakodnevnih živil.
Fama o holesterolu in maščobi počasi izginja, vse bolj se vidijo slabosti OH - od polnozrnatih štručk do "fitness cornflakes"
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.333
6.533
113
Citat:
Uporabnik mobifrik99 pravi:
...če pa ne vemo, če je zadovoljiva.
wink-1.gif


Raznovrstnost je itak zakon, nimaš kaj zajebat...

Saj nekako veš, koliko česa moraš zaužit, koliko hidratov, maščob in beljakovin. Jajca nekako vsebuje vse od tega, zato je tudi zelo primerno živilo. Nekako, za ljudi, velja, da bolj kot je hrana živalskega izvora, bolj nam ustreza.

Problem so razni "rastlinojedci", ki morajo imeti 1001 hrano na krožniku, da zadostijo vsem potrebam, namesto da bi počli en orenk zrezek na mizo.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.317
950
113
Jaz sem iz zdravniških krogov slišal, da so za jajca spremenili mnenje in da naj bi bil zelo blizu idealnemu živilu.

Se mi pa tvoja številka 7x4 vseeno zdi malo previsoka.
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Jajca so zdrava, problem je pečena jajca na olju in 3 kose kruha, to pa ni vredu.
Športniki jejo samo kuhana jajca al omleto brez rastl.predel.olja.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Jaz dnevno pojem vsaj 4 že sigurno 10 let. Prej sem pa po 2.
zaenkrat vse ok. Vmes sem jih nekaj let jedel okoli 15 na dan vendar od tega vecinoma beljake. Na zadnjem pregledu sem imel " ta slabi " holesterol malo prenizek. Se pa ukvarjam s fitnesom dobrih 15 let.
 

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Vsako jutro na vsak dan toliko jajc verjetno res ni najbolje. Zdaj, če še vsak dan piješ vino, da topi holesterol, potem bo bolje
grin1.gif


Drugače pa se jajcem in svinjski masti godi krivica. In general.

če ze pišeš neko trditev jo še argumentiraj.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik alpine pravi:
Športniki jejo samo kuhana jajca al omleto brez rastl.predel.olja.
Ja seveda. Pa korenček in suha piščančja prsa. Daj ga no srat, od tega ne moreš športat.