Iščem napravo ... !?

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Potreboval bi neke vrste predvajalnik, ki bi bil sposoben predvajat vse formate filmov (bolj ali manj - tudi Blue-ray) po možnosti tudi slike in glasbo.

Sedaj imam en PC v mreži za DL filmov katere potem zapečem na DVD in predvajam na DVD DivX playerju. PC uporablam preko remote desktopa in je v omari (samo škatla). Občasno filme predvajam na prenosniku in gledam na LCD-TV-ju. Seveda ni prenosnik povezan preko digitalnega izhoda ampak samo preko VGA!

Zaželjeno bi bilo, da bi lahko imel eno napravo s katero bi lahko DL torrente, ki bi jih lahko potem tudi predvajal na LCD-ju preko HDMI-ja. Eno napravo all in one multimedia & DL. Če bi imel še card reader toliko bolje.
Media box najbrž ne zmore vse to ne!? Kakšen predvajalnik mogoče? Vem, da ima Linksys neke modele KISS playerjev, ki imajo WLAN in LAN in so zmožni predvajati iz PC-ja sharane zadeve (video, slike in glasbo). Enega sem postavil bratu samo nima podpore za Blue-ray.

Mogoče ve kdo za kakšen player, ki bo zmogel prebavit vse te formate iz mreže ali je edina možnost multimedia PC!? Če že potem kakšen naj bi bil? Kaj moram pazit? Se uporablja kakšen poseben software? Bi bil lahko v mreži skrbel za download in bil namesto na monitor priključen na LCD in skrit pod polico?

Kakšni predlogi mogoče?
smile-1.gif
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Mogoče te ceneje pride, če obstoječi PC, ki ga imaš samo za DL, malo nadgradiš (kakšen ugoden ATI s HD, za HD gre itak sound preko video kabla, za ostalo pa malo boljšo zvočno kartico). Če je na oddaljeni lokaciji, ga pa lahko daš drugam in dostopaš do neta preko WLAN-a. Še na 20/20 FTTH bi bil en WLAN 54mpbs router dovolj za kaj takega. Stream pa imaš direkten, preko kabla.

Jaz ne bi kupoval nekih media boxov. Obstoječ PC lahko dela še marsikaj drugega, kot samo to (npr. lahko ti laufa še kakšen DNS poleg read/write).

Seveda potem to kišto iz omare uporabljaš normalno preko TV-ja (TV kot monitor).
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Koliko si pripravljen odštet?

Trenutno se nisem kaj posebej omejeval samo več kot 500 EUR-ov ne bi rad dal, če nebi bila to res top oprema.
Po moje, če bi si že omislil nov PC (multimedia PC) bi to bilo 200-300 EUR-ov najbrž dovolj ne! No najbrž več, ker bi rad imel še kot Blue-ray player.
Star PC pa ni uporaben za nič drugega kot za download, ker to sem sestavil enega starega celerona na katerem teče WiN Fundamental tako, da za Blue-ray nima niti B-ja!
grin1.gif

Kaj potem za takšno napravo pride v upoštev samo en pc al kaj!?
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Tudi o tem sem že razmišljal samo kolikor sem zasledil po forumih v realnosti to sploh ni tako zelo uporabna multimedijska naprava!
rolleyes-1.gif
.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Predvaja muziko, slike, divx-e, dvdje, blu-raye in hd ripe (ki jih je treba samo prepakirat iz mkv v m2ts), wifi, ethernet, .... Ima seveda določene pomanjkljivosti (ker primarno pač ni namenjeno gledanju divx-ov in hd ripov)... originalni bluray-i in dvdji (tudi dvd kopije) delujejo pa odlično.

Predvaja skoraj vse divx-e. Pomanjkljivost tukaj so samo podnapisi, ki jih je potrebno vključiti v film (postopek sem že opisal nekje na forumu). Ločenih srt ali sub fajlov ne zazna.
Ne zna predvajati mklv fajlov... če pa le-te prepakiraš (remuxaš) v m2ts pa zadevo predvaja odlično (ampak brez podnapisov).
Obstaja postopek, kako iz mkv fajla narediti blu-ray, v katerega lahko vključiš podnapise in vse deluje (lahko se ga zapeče tudi na dvd-je).

Če imaš dovolj močen centralni računalnik in ps3 na mrežo povežeš preko ethernet kabla, lahko na računalnik naložiš Tversity, ki ti v real time prekodira vsak film, ki ga predvajaš na ps3 (tudi HD). Ampak za take zadeve potrebuješ dovolj hiter računalnik.

PS: Omenjeno remuxanje in dodajanje podnapisov v divx-e traja cca. 5 min na film (to namreč ni zahtevna operacija).
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
To govoriš za Popcorn Hour A-110 + PC za določene pretvorbe formatov in podobno!?
Vidim, da ima podporo za torrente!
smile-1.gif


Kolikor sem opazil nima neke CD/DVD/Blue-ray ali enote za kartice ne!? No najbrž bi lahko priklopil čitalec kartic in še kakšeno enoto na usb!
17758-icon_confused.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
glede na napisano za PS3, bi se mu js izognu v velikem loku. Razen če uporabnik ni kak game freak.
Za 500€ se dobi že dober PC z blueray pogonom, kater potem predvaja vse živo in deluej kot torrent klient.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.676
1.600
113
Točno to sem jaz iskal letos spomladi. Po opravljenem doktoratu iz te teme, je v igri ostal en sam igralec in to je HTPC, zapakiran v tako škatlico, z laptop komponentami in hdmi izhodom. Sliši ga ne, samo disk, pa še to bom lepega dne menjal, ko najdem tišjo varjanto.
Plus te zadeve je uporabnost za vse kar ti na kraj pameti pride, ravno to pa je tudi minus, ker se lahko pri čisto vsaki stvari zalomi. Najbolj sem se jaz jebal z DVB-C kartico. Enostavno noče in noče. Na konu obupal. Aja pa če se kdo spušča v to, tace stran od ausuove mamaplate z hdmi izhodom ker je krš.

2093189770_0c95a02a7e.jpg
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Igre me res ne zanimajo tako, da očitno bo res treba sestavit HTPC!
Hvala za ideje in predloge!
Mogoče še kakšen link kje in s katerimi komponentami naj začnem!?

Hvala!
cool-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.676
1.600
113
če ti tišina ni pomembna, potem nafilaj not kar pač paše. Važna je samo mamaplata, da ima hdmi izhod. Drugače pa izbiraj laptop komponente, ki so tiho ko miška, ampak dražje
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Kaj nebi bilo boljše, da bi dal posebej grafično in nebi uporabil integrirano! Kaj je core duo dovolj zmogljiv za predvajanje full HD ali bo moral biti kr core 2 duo procesor!?
write.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.676
1.600
113
posebej grafična je sigurno boljše, samo tu moraš potem gledat kak kaj paše skupaj z izbranim ohišjem. c2d procesor pa je dovolj za 1080p predvajat
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik Torque_monster pravi:
Igre me res ne zanimajo tako, da očitno bo res treba sestavit HTPC!
Hvala za ideje in predloge!
Mogoče še kakšen link kje in s katerimi komponentami naj začnem!?

Hvala!
cool-1.gif

Recimo kako Gigabyte GA-MA78GPM-DS2H ali nekaj v tem smislu cca 90€
Procesor - po izbiri. od 50€ dalje...
Ram 2GB cca 40€
Ohišje (Na bolhi se je včasih prodajalo super ohišje za cca 70€)
Trdi disk od cca 60€ dalje.
+ostale komponente, ki bi jih rad imel.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ksz
kater pa program priporočate za htpc-je?
Sam sem že nekaj sprobal pred časom vendar me ni noben fasciniral, vsak je mel kako napako.

lahko poveste za bilo kater OS (linux, mac, xp)
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
ksz
kater pa program priporočate za htpc-je?
Sam sem že nekaj sprobal pred časom vendar me ni noben fasciniral, vsak je mel kako napako.

lahko poveste za bilo kater OS (linux, mac, xp)

MediaCenter ? PA še en, ki se ga trenutno ne morem spomniti... je pa free.