Spletna trgovina - pomotoma brez odkupnine

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Pri nas smo v firmi konec leta imeli malo gužve in sem pomotoma poslal nek paket naših izdelkov stranki brez odkupnine, čeprav je stranka označila, da želi plačilo po povzetju.
Torej, stranka je paket prejela in bila tiho, čeprav ni bilo odkupnine. Začetek leta iz računovodstva pride opozorilo, da ne najdejo plačila za to naročilo.
Stranki pošljem prijazen mail, da smo naredili napako in da lepo prosimo, če lahko znesek nakaže na naš račun.
Čez kakšen dan pošlje samo mail, da je plačal izdelke ob prevzemu in naj zadevo urejamo z dostavno službo.
Mu pošljem dokazila, da ni mogoče, da bi plačal, ker enostavno ni bil označena odkupnina za paket.
Torej človek se enostavno laže in sedaj niti ne odgovarja več.
Ok, vem da je naša napaka, ampak kaj sploh lahko narediš v tem primeru, da bi rešil zadevo?
 
  • Wow
Reactions: sad

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Za začetek mu po pošti pošljite sprintan račun z navodili za plačilo. Morda kar dodajte še kje napis "OPOMIN".

Včasih se kakšnemu malemu lopovu nato kaj premakne v glavi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa, krava in sad

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Naceloma do neupravicene obogatitve res ne sme priti. Vendar to ni izgovor za tvojo malomarnost. Sploh pri spletni prodaji so pravila malo drugacna kot na pultu. Pa folk v praksi naroca boga in pol...nas v bloku vsak dan pricaka kup paketov v hodniku, potem pa pulimo svoje. Vcasih prevzame baba, vcasih jaz, vcasih sosed ali sosedov mulc. Kaj ti jaz vem kaj je v paketu, a je bilo placano ali ne...Sploh pa nisi povedal za kaksno robo/vrednost gre. Ni ravno isto ce si mu poslal set za generalko 1.2 Puretecha, skatlo Kamagre, ali pa Rugged anal penetrator 3XL deluxe..... Za slednjega nikoli ne veš če ga je model naročil zase, za ljubico ali zeno. Ne, ne zelim tvojih opominov v kaslc. Pazi drugič in ne pakiraj robe če imaš veseli december v kancliji...
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Gre za gradbeni material za izdelavo nosilne konstrukcije.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
To bo kar jeba, ker pravno si tukaj kar mrzel...Model lahko trdi, da ni dobil paketa, da je plačal dostavljalcu...

Edino, če se bo ustrašil računa (jaz bi ga poslal po pošti, priporočeno, ali pa kar opomin). Vendar, če se je odločil da ne bo plačal in je tolk pokvarjen, boš ostal na suhem...
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Bom res poslal po pošti racun, opomin, spremnico na kateri je razvidno, da ni bilo odkupnine (čeprav je tudi to dobil že po mailu). Mislim pa, da verjetno ne bo nič s tega.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Jaz ne bi skrbel prveč glede končnega izplena.
Če imaš potrdilo, da je blago bilo dostavljeno in če prejemnik nima potrdila, da je blago plačal, ga boš na koncu lahko izterjal po sodni poti (na plačilo ali vračilo blaga). Dotlej je vprašanje časa in stroškov, kar je precej odvisno od razumevanja situacije tudi druge strani.
Če prejemnik blaga situacijo razume tako neuko kot nekateri tule (da si mrzel, da sam pokrij itd.) in ne razume, da v končni fazi dobava ne bo brezplačna (razen, če ti ali tvoja firma obupate), bo pač trajalo. Če pa prejemnik v vmesnem času ostane brez premoženja (npr. stečaj), potem pa...jeba
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Dobr, da ni dobil, se ne more izgovarjat, ker je nekje nek podpis, sploh za take večje zadeve.

Da je plačal dostavi, se ne more zgovarjat, ker nima nobenega potrdila o plačilu.

Še en klic, kjer se ponižno opravičiš, priznaš napako, nakažeš, da je 100% tvoja krivda in da prosiš za razumevanje. Če še vedno trmari, opozoriš, da bojo šle zadeve naprej k odvetniku v izterjavo, kjer pa nastanejo dodatni nepotrebni stroški, ki jih bo na moral plačati on.

če pa ni podpisa za prejem, pol je pa res bolj bz.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Model računa točno na to da boste hitro obupali.

Ko ga boste požgečkali s "pravim" računom (pisno) in opombo, da ga v primeru neplačila čaka izvršba, bo hitro pogruntal da je blago dejansko spizdil in da se ne bo tako enostavno zmazal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Ne piši mu več, saj boš izgledal samo še bolj obupan, on pa ti še bolj ne bo verjel, da boš postopal naprej. Človek je že zdaj pokazal, da ne misli plačati.

Če zadeva ni 20€, najami odvetnika in naj ON iz odvetniške pisarne pošlje eno tako lepo pismo, kako bodo zadeve sledile, če zadeva ne bo plačana.

Tipček se bo ustrašil in z veseljem plačal.

Ti pa ne piši nič več, ker nimaš prav nobene avtoritete.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Zadeva ni nek znesek, tam 50 eur, ampak se ti zdi precej neumno da bi to šenkaval okoli ( res da po lastni nepazljivosti ), ker dela pa spet ni bilo malo s temi izdelki.