Spletna trgovina - pomotoma brez odkupnine

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Povprecje je eno. Pol si pa lahko nad njim ali pod njim. Alter je recimo nadpovprečen po zjamranosti.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
To še ni tako zelo velik problem. Velik problem je, ko ti taka oseba začne nagajat.

Smo imeli pred dolgimi leti nazaj eno stranko, ki smo se ji zamerili, in je 2 meseca oddajala naročila (pod različnimi izmišljenimi imeni in naslovi).

Na koncu smo blokirali IP in je bilo ok.. Ampak.. strankam, če se le da, se ne zameri, ker ti lahko naredijo več škode, kot ti njim.
To je žal res.
Sem imel stranko, ki me je konkretno nategovala/izsiljevala in sem ji šel precej na roko glede določenih zadev. Ko je stvar prestopila moj prag znosnosti, sem se mu lepo zahvalil in mu zaželel, da uredi uspešno pri konkurenci. Dobesedno mu je čeljust dol padla in je ostal brez besed. Ja pa, ja pa, ja pa boste brez posla ostali :valjamse: . Očitno je takšen način delovanja uporabljal pri vseh in mu je uspevalo. Svinja mi je pa potem na Google-u še negativno oceno pribil.
Sploh je pa jeba, če si odvisen od takih strank in rabiš prihodke, potem si pa res v buli.
Najprej račun, potem opomin.
Točno tako. Ne moreš račun hkrati z opominom pošiljati. To po moje pade povsod.
Nekdo je zgoraj pisal o primernem roku. To moraš tudi upoštevati.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Kaj pa pravi zakon o mojem primeru;
na trr, ki je naveden na računu sem nakazal denar.
sedaj, več kot mesec kasneje sem nekaj gledal po transakcijah in slučajno videl, da je ta transakcija bila očitno zavrnejna (naseldnji dan dobil vrnjeno nakazilo). sem preveril trr še enkrat, in je enak na računu in v moji banki.

Ker smo s podjetjem imeli neke komplikacije in reklamacije, me ne mika biti ravno pošten državljan :evil:
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Pri nas smo v firmi konec leta imeli malo gužve in sem pomotoma poslal nek paket naših izdelkov stranki brez odkupnine, čeprav je stranka označila, da želi plačilo po povzetju.
Če se boš zelo jajcal, zna imeti stranka prav.

Res je stranka dobila blago, ampak "del dogovora je bilo plačilo po povzetju - torej, da stranka preda gotovino tistemu, ki bo paket prinesel". Če ti od stranke sedaj zahtevaš, da bo plačala stropke nakazila, ali če od nje zahtevaš, da bo šla na banko ali pošto in plačala tam s položnico in še zapravljaja čas s teboj...
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.628
989
113
Po moje gre to v obe smeri. Prodajalec da nek popust (10-20%?), ker je v osnovi on zafrknil ter za pokritje stroškov stranki, ona nakaže in je stvar rešena.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.628
989
113
Ima pa kupec dodatne nevšečnosti. Kakorkoli dobra volja trgovca, če želi zadevo rešiti, je da da popusta kar ima marže in nima izgube. Tak kupec se celo lahko še vrne in ti okoli ne dela slabe reklame. Vse ostalo je pa lose-lose situacija.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
No, ja, če je lahko kupec nekaj naročil na spletu, bi bil lahko dovolj internetno pismen da po netu plača tudi položnico...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Ni treba, nekateri pač raje plačajo po povzetju.
Vsekakor pa je pošteno, da če je nekaj prevzel, tudi plača. Če ne bi pač zavrnil prevzem.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.628
989
113
Ni treba, nekateri pač raje plačajo po povzetju.
Vsekakor pa je pošteno, da če je nekaj prevzel, tudi plača. Če ne bi pač zavrnil prevzem.
V katerem svetu pa ti zavračaš brezplačne pakete preden sploh pogledaš kdo in kaj ti je poslal? Po drugi strani mu ga je lahko dostavna služba pustila na terasi. Zadnje čase jim podpis ni zelo pomemben (ja, express one).

Seveda pa se protipravno ne sme okoristiti in bi moral ali zadevo vrniti ali plačati. Samo ne vem zakaj nekatere moti, če mu pri tem trgovec pride malo naproti, še posebej, ker je primarna napaka bila njegova.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
jaz sem plačal...
vem kaj želiš povedat.
Mi je pa čudno, da ne pogrešajo mojega priliva...
Pravi Balkanc. Si plačal in rešeno. Sicer je bilo nakazilo zavrnjeno in si denar dobil nazaj, ampak ti SI PLAČAL. Eh ja.
V katerem svetu pa ti zavračaš brezplačne pakete preden sploh pogledaš kdo in kaj ti je poslal? Po drugi strani mu ga je lahko dostavna služba pustila na terasi. Zadnje čase jim podpis ni zelo pomemben (ja, express one).

Seveda pa se protipravno ne sme okoristiti in bi moral ali zadevo vrniti ali plačati. Samo ne vem zakaj nekatere moti, če mu pri tem trgovec pride malo naproti, še posebej, ker je primarna napaka bila njegova.
Ne vem koga moti, mene ne. Je prav, ce naredis napako, da nekaj ponudis v zameno. Ampak se je treba Balkanca it. Za par EUR. Žalostno kam svet gre.
 
  • Všeč mi je
Reactions: delavec44