iGo Primo

smiley

Zelenc'
9. jun 2009
20
0
1
Ma neko cheap MAXCOM NAVI 431, primo je 2.4...
Win ce 5.0
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Poglej če imaš ta zapis v sys.txt:

[gps]

če ga imaš, dodaj samo ta zapis

set_messages=0

Če nimaš pa daj not kompleten zapis:

[gps]
set_messages=0

p.s.
Pod [gps] bi moral imeti še vpisano port= in baud= od tvoje naprave, drugače pa poglej malo to Temo
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Pod [gps] bi moral imeti še vpisano port= in baud= od tvoje naprave, drugače pa poglej malo to Temo
Na tvoji napravi poišči ini datoteko in jo odpri, če se ne motim je system.ini in v njej bi moral najti pravilen port in baud, ki ga potem vpišeš v sys.txt
 

kva123

Pripravnik
24. dec 2010
198
0
16
Probaj s tem:

[gps]
source="nmea"
set_messages=0
background_navigation=1

Ali imaš v Content/dem/ Europe Nasa.dem?
 

smiley

Zelenc'
9. jun 2009
20
0
1
Zadeva ostaja na 0
rolleyes-1.gif

Sem probal vse ... nekje sem prebral da bi lahko rešilo problem, če menjam DATA.zip?

Če ne druga, bom probal naložit običen igo 8....
 

smiley

Zelenc'
9. jun 2009
20
0
1
smile-1.gif
to me je pa res nasmejalo zdaj.
Ma nebi težil pa delal takih neumnosti. Glej... DEM je v mapi dem, navigacija pa gre vsako krat na odprto teraso in je tam 10-15 min pod milim nebom ...
Ma res nevem več v čem je štos. Postavim zraven Garmin.. res da rabi malo dlje, da najde signal od IGo-ta pa vendar pokaže nadmorsko brezhibno
smile-1.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Edino, da je DEM datoteka poškodovana in je iGO ne vidi.

Sys.txt imaš isti kot je bil zraven novega paketa ali si kaj spreminjal?
V tej ki je zraven je to not za gps:

[gps]
port="auto"
baud="auto"

Probaj še pod to dodat set_messages=0

ali pa tole:

[gps]
port=1
baud=57600
set_messages=0
sent_init_type=0

Probaj še te zapise:

[gps]
port="COM7"
baud="57600"
set_messages=0

ali pa:

[gps]
port="COM7"
baud="115200"
set_messages=0
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Citat:
Uporabnik smiley pravi:
smile-1.gif
to me je pa res nasmejalo zdaj.
Ma nebi težil pa delal takih neumnosti. Glej... DEM je v mapi dem, navigacija pa gre vsako krat na odprto teraso in je tam 10-15 min pod milim nebom ...
Ma res nevem več v čem je štos. Postavim zraven Garmin.. res da rabi malo dlje, da najde signal od IGo-ta pa vendar pokaže nadmorsko brezhibno
smile-1.gif

lej razumi me, da sem te moral to vprašat (glede na domala že vse podane predloge), saj si ti niti v sanjah zamislit ne moreš koliko ZS in mailov dobim, ko rešujemo razne "probleme", nato pa ugotovim, da uporabnik nima razjasnjenih osnov in ima datoteke razmetane po celi SD kartici ipd.... NI bil moj namen te metati v isti koš, temveč samo začeti iskanje problema pri glavi.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Točno tako
smile-1.gif

Vedno je najbolje začet pri glavi, pe čeprav se komu zdi, da se iz njega delaš norca ampak temu sploh ni tako, le za začetek izključiš določene stvari in potem nadaljuješ od tam naprej.

Evo en primer, ki nama je z enim uporabnikom vzel dva dni časa in če bi začela pri " glavi " bi bila zadeva rešena v pol ure.
Probavala vse možne variante a karte mu ni hotelo prikazat, potem mi je pa poslal print screen vsebine in sva našla težavo.
Namreč na print screen je bilo videt za eno karto končnico medtem ko je druga karta ni imela.
Ko je nastavil prikaz končnic za vse datoteke je karta ki jo ni hotelo prikazat imela dve končnici, se pravi namesto .img je imela .img.img

Res da se včasih na forumu zdi, da z Janchem nimava kaj za delat, ker ni novih postov ampak v resnici imava skoraj vsak dan gužvo na ZS.
Veliko vas je uporabnikov, ki že veste veliko o navigacijah, ne razumem pa, zakaj se ne vključite v debate
confused-1.gif

Na forumu je vsaka pomoč dobrodošla in ni potrebno čakat, da kateri od naju dveh z Janchem kaj napiše
cool-1.gif

Tudi midva z Janchem ne veva vsega in forum je namenjen temu, da se učimo eden od drugega.
 

smiley

Zelenc'
9. jun 2009
20
0
1
Mislim, da nisem pravilno odreagiral. Torej, dajem Vama vse lepo in prav kar sta zapisala in seveda kapo dol, da pomagata uporabnikom. Kot je tudi v mojem poslu bolje včasih začet z osnovnimi vprašanji tako je tudi tukaj, drugače je ves trud zaman.

Nazaj k moji navigaciji: Poskusil bom še z menjavo *.dem datoteke, navigacija dela drugače čisto normalno(preizkušeno sedaj na relaciji 20km), sam edino pač višina je 0
wink-1.gif

Da še malo opišem kako in kaj imam:
V content/map imam karto v obliki zapisa Slovenia_R3_NQ_2012.R3.fbl
Navigacija mi najde satelite takoj(cca 6 v povpr.) na to:
[gps]
baud="57600"
port="7"

Če komu kane kakšna ideja se priporočam, če ne se oglasim kasneje...

LP,
Brez zamere!!!
 
22. jul 2007
12.793
1.313
113
123
Kapo dol pred vama, vidva sta poglavje zase v znanju o navigacijah, kot na sliki 1. liga, zato se drugi bolj poredko oglašamo ker vam zaupamo
zmaga.gif


 
Nazadnje urejeno:

kva123

Pripravnik
24. dec 2010
198
0
16
Če imaš vse pod GPS kar smo ti napisali, ti bi moralo prikazovat nadmorsko višino (kopija mojega SYS GPS z tem,da imam v dem datoteki nasa.dem in da mi kaže nadmorsko višino):

[gps]
source="nmea"
set_messages=0
background_navigation=1
 

smiley

Zelenc'
9. jun 2009
20
0
1
Hm, zamenjal dem, vseeno ne kaže 0.
Se mogoče še kakšen zapis kje v kakšnem fajlu navezuje izrecno na nadmorsko višino?