iGo Primo

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.355
688
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Moj predlog..
Uporabi izključno data.zip za 480x234, ki je adaptiran iz originala 480x272, tudi lepše zgleda, saj je GUI in komplet ikone prirejene za to resolucijo.. Mislim, da bo bolje, kot da uporabljaš uradni multires.data.zip, ki podpira le 800x480, 480x272 in 320x240 resolucije. Prav tako v štartu naloži samo 1 zemljevid, brez speedcamov in dem. in poi in stavb.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A je to tisti ki ga imam?
wink-1.gif


Saj ravno tistega multi res se hočem znebit. Ker sedaj ga silim z 800X480 Bom na eno kartico naložil "ofucano" varianto, pa da vidim kaj ga muči.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Že imamo....
smile-1.gif
Pa kot so že povedali, je neuporabno. Bi bilo dobro testirat eno pot z Teleatlas + FTR in Navteq + FTR in primerjat rezultate.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.355
688
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Za vzh. evropo je itak brezveze eno ali drugo..mogoče so ftr podatki nekoliko boljši s Topmap 2010.10 zemljevidi. Prav tako ne verjamem, da bo NT naredil revolucijo z Q4 zemljevidi, za katere še niti ni izdal FTR podatkov. Glede na trend, zelo počasi napredujejo. Je pa dobro vsaj to, da je NT dobil konkurenco glede tega - TA in Topmap. Šele zdaj se začne borba, upam
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
A to misliš "iGO8.R3.2010.10.TopMap.EasternEurope maps & pois" in "iGO8.R3.2010.09.TeleAtlas.Europe.Maps.&.Premium.pois" ali kaj še novejšega? .ftr nimaš zraven kart
wink-1.gif
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Fantje,

kdo mi mio330 spedena, da bo deloval Igo Primo in vse tanove karte? Meni ne uspe, pa da se na glavo postavim.

LJ z okolico?
smile-1.gif


LP
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.618
207
63
Kranj
dejmo še tu

Da te razsvetlim....(in vse ostale, ki se morda sprašuejo podobno)

- .DEM - 3D teren-relief (hribi, doline) Zadeva ni nujna, je samo lepotni dodatek, ki pa požre veliko sistemskih resourcev, zato na slabših mlinčkih ni priporočljiv
- .3dl in .3dc - 3d stavbe, vedno v mapi content\building;
- .POI - points of interests (interesne točke) se nahajajo vedno v mapi \content\POI (lahko se jih kombinira z TA ali NT);
- FTR - Truck Info (vsebuje ključne podatke za kamiondžije - zato je sama karta brez tega, za tovornjakarje brezpredmetna;
- FPA - Point Adressing. Features:
*Addresses (along with entry points) stored individually in map file (instead of by street-segment based interpolation)
*Vital in: Russia, Czech Republic, Bulgaria; (ne znam iterpretirat);
- FDA - Driver Alerts (dodatna opozorila v bližinah šol, nevarnih odsekih....);
- HNR - files with the defined routes (quick, short, economical, easy) -deluje le, če je naložen kompletni set kart NT Q1;
- HSP - histspeed contain statistical data ("historical traffic pattern")
*used to support the primo "smart routes" feature. - preračunava na podlagi "zgodovine poti", če so kje konstantni zastoji ipd;
- PH - phoneme support (da ti pravilno izgovarja imena ulic - uporabno samo, če uporabljaš jezik vodenja, ki vsebuje TTS - tekst-to-speech ; slovenski vmesnik te podpore nima bajduvej;

.FDA, .FPA, .FTR, .HNR se nahajajo v mapi Primo\contetn\map
.PH (PHONEME) se nahajajo v mapi Primo\content\phoneme
.HSP (HISTSPEED) se nahajajo v mapi Primo\content\histspeed

Te "podaljške" uporabljajo samo Navteq zemljevidi in so popolnoma funkcionalni le z Q1 verzijo. Za Q2 še ni kompletne podpore, najbolj pa je seveda pričakovan FTR.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.355
688
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
GJ-AK skin for Primo 1.2. Version 3.7.1
Requirements: Primo 1.2 GPS system with 800x480 and 480x272 device resolution
Operating System: WM, WinCE
Overview: GJ-AK (gurjon & arkoko) skin for Primo 1.2

Ker mi je GJ skin za Prima zelo všeč (ima res uporabne dodatne funkcije in ni preveč zasičen s podatki na displayu) sem se odločil, da ga prevedem in itegriram lang file.

1. Tukaj prenesite lang file in ga skopiraj v Primo\content\lang\ (povozi obstoječega)

2.Tukaj prenesite skin GJ_AK_SkinPack_v1.7.0
odraraj in:
- skopiraj mapo Scheme v Primo\content\ (povozi obstoječo mapo)
- skopiraj mapo Skin v Primo\content\
- zaženi Prima in pojdi v nastavitve ->prikaz -> in izberi Dnevno in Nočno preobleko "GJ_AK v1.7.0
- restartaj Prima
- Voila! Vse je v slovenščini!

*Zraven skina je še dodatek/program "Utility", ki še dodatno dopolni funkcije, saj vsebuje dodatne programe kot je npr. MapChanger. S tem programčkom lahko v Primu z enim klikom preklapljate med različnimi providerji zemljevidov. Vendar ta programček zahteva dodatno konfiguracijo .ini datoteke. Navodila v zipu.

**Možne so kakšne napake narejene ob prevodu, zato če kdo slučajno ugotovi kakšno napako, lahko javi in bom popravil.

Enjoy
smile-1.gif
 

Jozee

Pripravnik
31. mar 2010
99
0
6
JN76UM
Janch naredil kot si napisal, vendar se mi sedaj navigacija ne odpre več... pride do 3/4 in stoji... ne javi napakeoz. ne napiše ničesar... gre pa za Igo 683B... veš mogoče kaj bi lahko bilo... hvala
lp Jože
 

Jozee

Pripravnik
31. mar 2010
99
0
6
JN76UM
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Pa imaš Primo 1.2 na napravi? Skin ni kompatibilen s Primo 1.1 verzijo!
Saj sem vedel da sem jaz za... mam verzijo 1.1... mi mogoče lahko pošlješ na pm verzijo 1.2 delujočo na Igo 683B
lp Jože
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.355
688
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Imaš..Ampak v vednost: Tale iGO 683-B naprava bo zelo trpela ob navigaciji Primo. Še posebej v verziji 1.2 ob računanju alternativnih poti in pa z uporabo skina. Že privzeta obleka ga močno udarja po resourcih. Torej če bo krešal, veš kaj je razlog
smile-1.gif
in preden vprašaš - NE ni rešitve. Naprava pa lepo poganja iGO8 in ostale navigacije za wince.

 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Meni, oz. moji Primo 1.1 brez navlake lepo laufa na "Tušu", se ji je pa iGO8 pred tem večkrat sesul.