Idiotizmi 4. Janševe vlade

Gatto

Guru
19. jul 2007
19.676
815
113
tu in tam
Še Simiča so uhljebili..a mu privat zdravstvo še ne gre tako dobro, da bi odklonil skromen dohodek kot nastavljenec v JU?
cela država že smrdi po naftalinu..še Rupla nekam vtaknejo, pa bodo vsi zombiji spet oživljeni..:cheer:
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
19.676
815
113
tu in tam
Mesec poziva poslanca Resnice Mijiča k odstopu. Stevanovič zahteva odstop Mesca zaradi goljufanja delavcev v podjetju SSI Schäfer. Tako kot Asta Vrečko je tudi Mesec pričel groziti s sodiščem, ko je beseda zašla na primer Fotopub.

Res degutantno-človeka sprašujejo o kršitvah delavskih in drugih pravic njegovega poslanca, on pa gre mlatit prazno slamo o fotopubu in izmišljeni povezavi Levice s to zadevo...bananistan.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
17.604
4.916
113
Odloc se kaj bi rad povedal. Kot pises se je slovenija odcepila legalno.

Teh par osebkov ki je zelelo vojno pa je sedelo v Beogradu in so ze pred razglasitvijo samostojnosti spisali ukaze za bojno delovanje enot JLA v primeru razglastve samostojnosti.

O martinckanju si pa zasluzis da ti samar stisne vsak od svojcev ki je koga izgubil v tej vojni.
Slovenija se je odcepila legalno, to je ustava juge omogočala, prišlo je pa do par "pravnih zapletov". Jugo vojska je šla zavarovat vstopne točke v državo (mejne prehode) in ni bila nikjer direktno agresor.

19 jih je uradno umrlo, skupaj s tistim ki je "padel" pod oklepnik. Veteranov te vojne imamo pa 60k.

Po 2. s.v. je bilo manj veteranov v sloveniji kot je teh borcev, mislim da je uradna številka bila okoli 50k ... umrlo jih je že prej 30k.

Tako da objektivno zgodovina ne laže, če nekdo z rdečo zvezdo predstavlja problem, ga pa ne predstavljajo tisti zapiti teritorialci potem to ni objektivna zgodovinska ocena.
 
  • Wow
Reactions: aljoman

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
22.407
14.843
113
kod Džej-Zija
Spet nabijaš. Slovenija se NI odcepila, ampak je z njenih odhodom iz federacija Jugoslavija razpadla. Nobenih pravnih zapletov ni bilo, Beograd se z razpadom ni strinjal navkljub Ustavi iz leta 72, ki je to omogočala, in je to hotel preprečit z vojsko. V trenutku razglasitve neodvisnosti Slovenije JLA ni bila več pristojna za slovensko ozemlje in je s svojo akcijo postala agresor. Kar trdim, je potrdila celotna mednarodna skupnost.

Čas bi bil, da se nehaš blamirat.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
17.604
4.916
113
Spet nabijaš. Slovenija se NI odcepila, ampak je z njenih odhodom iz federacija Jugoslavija razpadla. Nobenih pravnih zapletov ni bilo, Beograd se z razpadom ni strinjal navkljub Ustavi iz leta 72, ki je to omogočala, in je to hotel preprečit z vojsko. V trenutku razglasitve neodvisnosti Slovenije JLA ni bila več pristojna za slovensko ozemlje in je s svojo akcijo postala agresor. Kar trdim, je potrdila celotna mednarodna skupnost.

Čas bi bil, da se nehaš blamirat.
Ja tud policija ki je na Holmcu streljala pripadnike JNA z belo zastavo je uradno vojni zločin, za razliko od raznih povojnih zločinov v jugi (ki jih sam ne zanikam) so bili tI celo dokazani oz. imaš neodvisne posnetke (ORF) ki dokazujejo dejstva, zaradni teh posnetkov je bil na udaru takrratni minister .... sej en vem imena, ampak mislim da je trenutno predsednik vlade. Samo dejstva da je slovenija izvedla vojni zločin nismo še sprejeli, te isti osebki (kar jih je še živih) imajo medaljo za hrabrost pa so veterani vojne za slovenijio (upravilčeni do višje penzije, zastonj javni prevoz ipd.).

Skratka naj se pomete pred domačim pragom, potem se loti raznih "hudih jam" in ostalega če je že interes.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
17.604
4.916
113
Spet nabijaš. Slovenija se NI odcepila, ampak je z njenih odhodom iz federacija Jugoslavija razpadla. Nobenih pravnih zapletov ni bilo, Beograd se z razpadom ni strinjal navkljub Ustavi iz leta 72, ki je to omogočala, in je to hotel preprečit z vojsko. V trenutku razglasitve neodvisnosti Slovenije JLA ni bila več pristojna za slovensko ozemlje in je s svojo akcijo postala agresor. Kar trdim, je potrdila celotna mednarodna skupnost.

Čas bi bil, da se nehaš blamirat.
Pa slovenija se je osamosvojila na podlagi pravnega akta iz ustave juge ki je določal "pravico do samoodločbe", ker pravno ni bilo jasno definirano točno za kaj se gre so od leta 89 dalje po tem ustavnem členu v sloveniji sprejemali določene zakone izven zakonika federacije. Tako da leta 91 je šlo samo za pravno utemeljitev tega kar so že prej vpisali pod anekse/določbe.

Hrvati so recimo šli malo po svoje, sploh ker so imeli "teritorialni" problem in so glede na uradno pravo šli malo izven okvirja. (meje fedracije so bile določene, tu ni dileme da smo recimo mi šli pravno legano skozi, hrvati pa ne in posledica je jasno vojna ki je trajala malo več kot 10 dni .... hrvati so pa dobili ozemlje ki jim po ustavi juge nebi pripadalo)
 

Holobist

Majstr
8. jul 2023
1.475
-1.128
63
Slovenija se je odcepila legalno, to je ustava juge omogočala, prišlo je pa do par "pravnih zapletov". Jugo vojska je šla zavarovat vstopne točke v državo (mejne prehode) in ni bila nikjer direktno agresor.

19 jih je uradno umrlo, skupaj s tistim ki je "padel" pod oklepnik. Veteranov te vojne imamo pa 60k.

Po 2. s.v. je bilo manj veteranov v sloveniji kot je teh borcev, mislim da je uradna številka bila okoli 50k ... umrlo jih je že prej 30k.

Tako da objektivno zgodovina ne laže, če nekdo z rdečo zvezdo predstavlja problem, ga pa ne predstavljajo tisti zapiti teritorialci potem to ni objektivna zgodovinska ocena.
Ja samo veterani WW2 in njihovi nasledniki še vedno vlečejo mastne pare.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
17.604
4.916
113
Veterani vojne za sSlovenijo vlečejo borčevske pokojnine? Koliko?
S statusom "veterana" imaš en kup bonitet, ena je tudi dodatek na pokojnino. Glede na to da so "borci" (partizani) dejansko par let bili izven pokojninskega sistema ne moreš tega enačit z nekom ki je bil "10 dni" koma v neki X vojašnici.
 

Piton

Guru
11. apr 2022
2.095
128
113
Jaz nisem jugović, ki je moral spizdit iz juge! Kot ti naprimer!
Itak da si, sam ta največji fanatiki ste prefarbanci, ajd še večji fanatiki ste malikovalci prefarbancev.
Tebe so gor spravl u jugi, sam da ste tok zarukani, da se delate da niste juge nikol tud od bliz vidl.
Tist k zanika svojo zgodovino, zame ni cel človk, ampak je pokveka, farsa, maska.
Bo?
 

Holobist

Majstr
8. jul 2023
1.475
-1.128
63
Itak da si, sam ta največji fanatiki ste prefarbanci, ajd še večji fanatiki ste malikovalci prefarbancev.
Tebe so gor spravl u jugi, sam da ste tok zarukani, da se delate da niste juge nikol tud od bliz vidl.
Tist k zanika svojo zgodovino, zame ni cel človk, ampak je pokveka, farsa, maska.
Bo?
Zelo lepo si se opisal. Zdaj pa napiši nekaj da bo tvoja zadnja. Jugović.